Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Fredag 29 januar flyttet en fluffy pelsball på 9 uker inn til oss, fra kennel Myeiko! :heart: 
Yoshi, eller Myeiko's Gabriel som han heter på papiret, ble født 27 november 2015, i et kull på 5.

Vi gjør ikke særlig mye for tiden, men litt blir det. Som å løpe ut 8 ganger i timen, vaske når vi har vært for sene, tatt masse bilder, sett på at han sover osv :wub: 

Ja, og såklart tar vi masse bilder! Jeg er kløne når det kommer til bilder inendørs av våken valp, så de fleste blir tatt utendørs!

_MG_8257redd.jpg.92708ea8f8884ba3cc0553e

_MG_8306red.jpg.9b2f59bd725e6f837d72e09d

_MG_8280redd.jpg.ac3091c6ecfed75b4089ad8

_MG_8205redd.jpg.fda360a5dc90c1ea619969f

 

_MG_8144redd.jpg

_MG_8330red.jpg

_MG_8367red.jpg

  • Like 12
  • Svar 60
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fredag 29 januar flyttet en fluffy pelsball på 9 uker inn til oss, fra kennel Myeiko!   Yoshi, eller Myeiko's Gabriel som han heter på papiret, ble født 27 november 2015, i et kull på 5. Vi gjør

Etter Yoshi ble syk, har vi ikke vært så flinke til å oppdatere tråden her Etter medisinering har vi fått oss en ordentlig valp! En aktiv, bjeffende, oppmerksom og leken liten valp, som blir 11 u

Siden det er 17 mai og hele pakka - gratulerer med dagen!   Vi greide ikke å dy oss! Valpis fikk en bunad-sak til i dag!   Til vårt forsvar - vi syntes vi fortjente å skjemme han bort (med noe

Posted Images

Skrevet

Tusen takk! Ja, verdens skjønneste lille fluff :wub:

Tok buss for første gang i dag! Det var skummelt de første 2 minuttene, og siden lå han bare i fanget og koste seg, før han slukna 10 min utti bussturen :heart:

received_10153801516921427.thumb.jpeg.ef

  • Like 3
Guest Klematis
Skrevet

Gratulerer med en nydelig valp. Håper du får mye glede av han, en fantastisk rase:-)

Skrevet

Tusen takk dere, jeg er selvfølgelig helt enig i at han er nydelig :wub:

Tenker som så, at jeg har virkelig vært heldig med en så enkel og herlig valp! Men samtidig forbereder jeg meg til en skikkelig "vanskelig" periode snart :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...