Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor gamle er sonenhundene?  

117 stemmer

  1. 1. Hvor gamle er hundene dine?

    • Valp
      29
    • 1 år
      20
    • 2 år
      32
    • 3 år
      33
    • 4 år
      16
    • 5 år
      32
    • 6 år
      13
    • 7 år
      17
    • 8 år
      13
    • 9 år
      8
    • 10 år
      9
    • 11 år
      8
    • 12 år
      6
    • 13 år
      2
    • 14 år
      0
    • 15 år
      0
    • 16år og eldre.
      1


Recommended Posts

Skrevet

Har jo vært her i mange år nå og husker når folk fikk de små søte nøstene sine, og får litt sånn sjokk når det nevnes at de allerede er 2, 4, 6 år gamle allerede. :o Hvor ble tiden av? Så hvor gamle har sonenhundene blitt nå i 2016 mon tro? :) 

Rockulfen min blir 9 nå i februar. 

  • Like 1
  • Svar 96
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Toddy og Nico er 1 år, Jonas ( som ikke bor hos meg lengre ) nærmer seg et medisinsk mirakel.  Han blir 18 i februar    

Keo blir 3 år

Fra valp til voksen! 

Posted Images

Skrevet

Shiba Kuma blir 6 år i år!! Oppdretter posta i morges en "Gratulerer med dagen til F-kullet som er fem år i dag" (Kuma er D-kullet). Jeg kjente først litt småirritasjon for D kommer da virkelig før F og min er da ikke fem år... oi, det var han visst :o 

Akita Tanuki blir 4 år i oktober 2016. DET har virkelig gått fort. Han har jo nesten tatt igjen Kuma i alder.

  • Like 2
Skrevet

Tekla blir 9 i april, Vila 6 i juli. I tillegg har jeg deleide hunder på 4år i mars (2stk) og 2år i april (2stk).

  • Like 1
Skrevet

Ariel blir 5 år i april. Tida har gått helt utrolig fort! Håper hun holder seg frisk og rask leeeenge enda, men jeg holder jo pusten hver gang vi er hos veterinæren og hjertet skal sjekkes...

  • Like 1
Skrevet

Toddy og Nico er 1 år, Jonas ( som ikke bor hos meg lengre ) nærmer seg et medisinsk mirakel.  Han blir 18 i februar :o 

 

  • Like 11
Skrevet
1 time siden, Carro92 skrev:

Tundra fylte akkurat 1år. Anastasia blir 5år i april, og Kiwi 3år i mars :) 

What! :o Er Tundra allerede ett år!? Er da ikke så lenge siden du hentet henne? Gud dette året har gått fort! 

7 minutter siden, Mud skrev:

Toddy og Nico er 1 år, Jonas ( som ikke bor hos meg lengre ) nærmer seg et medisinsk mirakel.  Han blir 18 i februar :o 

 

18år, det er virkelig ikke værst! :o 

Skrevet
Akkurat nå, Rocket skrev:

What! :o Er Tundra allerede ett år!? Er da ikke så lenge siden du hentet henne? Gud dette året har gått fort! 

18år, det er virkelig ikke værst! :o 

Jack russel terrier.  De er evighetsmaskiner. 

Han går på hjertemedisiner og er dement nå da,  hadde han fortsatt bodd her hadde han ikke levd mer. Men jeg føler ikke at jeg kan gjøre så mye mer enn å hentyde kraftig at han muligens synger på siste verset.  

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...