Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor gamle er sonenhundene?  

117 stemmer

  1. 1. Hvor gamle er hundene dine?

    • Valp
      29
    • 1 år
      20
    • 2 år
      32
    • 3 år
      33
    • 4 år
      16
    • 5 år
      32
    • 6 år
      13
    • 7 år
      17
    • 8 år
      13
    • 9 år
      8
    • 10 år
      9
    • 11 år
      8
    • 12 år
      6
    • 13 år
      2
    • 14 år
      0
    • 15 år
      0
    • 16år og eldre.
      1


Recommended Posts

Skrevet

Har jo vært her i mange år nå og husker når folk fikk de små søte nøstene sine, og får litt sånn sjokk når det nevnes at de allerede er 2, 4, 6 år gamle allerede. :o Hvor ble tiden av? Så hvor gamle har sonenhundene blitt nå i 2016 mon tro? :) 

Rockulfen min blir 9 nå i februar. 

  • Like 1
  • Svar 96
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Toddy og Nico er 1 år, Jonas ( som ikke bor hos meg lengre ) nærmer seg et medisinsk mirakel.  Han blir 18 i februar    

Keo blir 3 år

Fra valp til voksen! 

Posted Images

Skrevet

Shiba Kuma blir 6 år i år!! Oppdretter posta i morges en "Gratulerer med dagen til F-kullet som er fem år i dag" (Kuma er D-kullet). Jeg kjente først litt småirritasjon for D kommer da virkelig før F og min er da ikke fem år... oi, det var han visst :o 

Akita Tanuki blir 4 år i oktober 2016. DET har virkelig gått fort. Han har jo nesten tatt igjen Kuma i alder.

  • Like 2
Skrevet

Tekla blir 9 i april, Vila 6 i juli. I tillegg har jeg deleide hunder på 4år i mars (2stk) og 2år i april (2stk).

  • Like 1
Skrevet

Ariel blir 5 år i april. Tida har gått helt utrolig fort! Håper hun holder seg frisk og rask leeeenge enda, men jeg holder jo pusten hver gang vi er hos veterinæren og hjertet skal sjekkes...

  • Like 1
Skrevet

Toddy og Nico er 1 år, Jonas ( som ikke bor hos meg lengre ) nærmer seg et medisinsk mirakel.  Han blir 18 i februar :o 

 

  • Like 11
Skrevet
1 time siden, Carro92 skrev:

Tundra fylte akkurat 1år. Anastasia blir 5år i april, og Kiwi 3år i mars :) 

What! :o Er Tundra allerede ett år!? Er da ikke så lenge siden du hentet henne? Gud dette året har gått fort! 

7 minutter siden, Mud skrev:

Toddy og Nico er 1 år, Jonas ( som ikke bor hos meg lengre ) nærmer seg et medisinsk mirakel.  Han blir 18 i februar :o 

 

18år, det er virkelig ikke værst! :o 

Skrevet
Akkurat nå, Rocket skrev:

What! :o Er Tundra allerede ett år!? Er da ikke så lenge siden du hentet henne? Gud dette året har gått fort! 

18år, det er virkelig ikke værst! :o 

Jack russel terrier.  De er evighetsmaskiner. 

Han går på hjertemedisiner og er dement nå da,  hadde han fortsatt bodd her hadde han ikke levd mer. Men jeg føler ikke at jeg kan gjøre så mye mer enn å hentyde kraftig at han muligens synger på siste verset.  

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...