Gå til innhold
Hundesonen.no

Gruffalo ( Schapendoes )


Recommended Posts

Skrevet

Må vel introdusere vårt nye familiemedlem! 

Lille pelsballen er 8 uker og en landlevende piraja, men en utrolig søt en da. :wub:Vi er stormende forelsket i han alle sammen her hjemme, han er så tillitsfull og herlig.  

Vi gleder oss masse til og bli kjent med han videre :)

 

Litt bilder av pelsballen :wub:

 

Gruffalo.jpg

Gruffalo1.jpg

Gruffalo2.jpg

Gruffalo3.jpg

  • Like 12
  • Svar 96
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Må vel introdusere vårt nye familiemedlem!  Lille pelsballen er 8 uker og en landlevende piraja, men en utrolig søt en da. Vi er stormende forelsket i han alle sammen her hjemme, han er så tillit

Lille bølle er oppgradert til landHai!  Hihi.. valpe biting er veldig inn om dagen.Litt utfordringer med og lære barna mine om hvordan håndtere valp som henger i buksebeinet, men det går bedre for hve

Lille gutt vokser og utvikler  seg for hver dag! Han er en herlig valp   Noen bilder fra turen i går.  Jeg må huske og kjøpe en langline til han, han er selvstendig også hvis ting er spennende no

Posted Images

Skrevet
9 minutter siden, Siri skrev:

Gratulerer så mye! Digger navnet hans da - Gruffalo liksom *ler*. Har fulgt med ham på FB også :) 

hihi Takk :ahappy: Det måtte bare bli Gruffalo, det er jo barnas favoritt bok og vi kunne velge et stamtavlenavn på G, Men jeg sliter fortsatt litt med og rope det høyt ute, når vi trener på innkalling i hagen. Blir veldig høy tone på den O`en når man roper med lys stemme   :icon_redface::P    

4 minutter siden, maysofie skrev:

Gudameg så skjønn han er! Liker disse skapningene, spent på hvordan han utviklet seg :ahappy:

Takk :)   Ja er veldig spent jeg med!

Skrevet
13 minutter siden, Sissi skrev:

hihi Takk :ahappy: Det måtte bare bli Gruffalo, det er jo barnas favoritt bok og vi kunne velge et stamtavlenavn på G, Men jeg sliter fortsatt litt med og rope det høyt ute, når vi trener på innkalling i hagen. Blir veldig høy tone på den O`en når man roper med lys stemme   :icon_redface::P    

Takk :)   Ja er veldig spent jeg med!

:lol: Blir vel Gruff etter hvert kanskje :lol: 

Skrevet
Akkurat nå, Siri skrev:

:lol: Blir vel Gruff etter hvert kanskje :lol: 

hehe har allerede kalt han både Gruff og Gruffen :lol:   Blir mye Ali kaffe fremover da.. om han ikke er snill gutt! :lol:

  • Like 2
Skrevet

:wub: ! Han eeer så nydelig. Jeg er så misunnelig :wub: Og så snikstjeler jeg bittelitt ære når han er snill for at det var jeg som minnet deg på rasen. :lol: 

 

  • Like 2
Skrevet
På Wed Dec 02 2015 23:32:01 GMT+0100, Raksha skrev:

:wub: ! Han eeer så nydelig. Jeg er så misunnelig :wub: Og så snikstjeler jeg bittelitt ære når han er snill for at det var jeg som minnet deg på rasen. :lol: 

 

Ja,skylder deg mange takk som minnet meg på rasen igjen.  Veldig gla for det :wub: 

Skrevet

Lille bølle er oppgradert til landHai!  Hihi.. valpe biting er veldig inn om dagen.Litt utfordringer med og lære barna mine om hvordan håndtere valp som henger i buksebeinet, men det går bedre for hver dag. Nye rutiner må jo lages :)  Gruffalo syntes det er super gøy og samle alt mulig midt på stuegulvet når jeg ikke ser ! sko ,kurver,do papir, 5 kg ris pose (knøttet er rundt 4 kg selv liksom ) truser, sofa puter. . Ja alt han kan dra med seg.  Men andre ord veldig typisk valp! :)

 

Men vi er strålende  fornøyd med pelsballen. 

 

Litt bilder tatt etter en lengre leke runde i hagen og knøttet er sliten.  

 

 

 

 

IMG_20151209_114041.jpg

  • Like 9
Skrevet

Lille gutt vokser og utvikler  seg for hver dag! Han er en herlig valp :) 

Noen bilder fra turen i går.  Jeg må huske og kjøpe en langline til han, han er selvstendig også hvis ting er spennende nok. Så løpe løs med det alt for store båndet hengene etter seg ble bare teit,og springe løs ved stranden var veldig kult, mye spennende lukter så han løp fort sine egne veier,utrolig hvor rask han er :P 

Men var ikke verre enn jeg husket på kyllingen jeg hadde med i sekken som godbit, da ble han plutselig veldig fokusert på meg ,og var rask med og komme.  Og vi fikk trent litt på kontakt,kjempe flink var han :) 

20151213_125352.jpg

20151213_124151.jpg

20151213_131158.jpg

  • Like 7
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg brukte for det meste lek som belønning med puddelen, han krevde en del aktivisering men han begynte ikke å bli destruktiv eller pipete om jeg var litt treg en dag eller to, det var greit. I tilfelle det er interessant har jeg en video av en ekstra lang treningsøkt ute en kveld da han trengte litt ekstra hjelp til å få ut energi. Slikt går helt fint, så lenge hunden ikke sier ifra ved å ødelegge ting 😅   Kan jo hende det blir puddel igjen, men kjekt med input i tilfelle det var noe jeg ikke hadde vurdert. Spaniel var ikke på radaren min, vet ikke om det inntrykket jeg har av dem er helt riktig for meg. Og en tråd jeg fant her inne snakket om at de luktet sterkt for noen, det gjør meg litt skeptisk, lukt er grunn til at jeg ikke ville hatt Golden retriever feks 🫣 Korthår collie så jeg på for en del år tilbake men falt ikke helt i smak. Vurderte også chodsky pes, basenji, lundehund, sort elghund etc, veldig forskjellige raser med forskjellige behov 😅 
    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...