Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvor bor du? Tomas Sissener i Sandefjord skal være bra på den type operasjon og det samme gjelder en veterinær på Gjøvik. Sikkert flere også, men det er de jeg vet om

  • Like 1
Skrevet

Det  er korsbåndet ryket og samme m menisk. De tok røntgenbilder.  Egentlig ble dårlig forklart, utenom at det var en 29000 kroner for tplo operasjon.  Jeg har nettopp fått undersøkt og det er 20 forskjellige måter fikse kneet på. Kun 2 måter hadde min dyrlege. Den de anbefalte inkluderte jernskinne og 7 lange skruer og kutting i benet.. Synes det kanskje er litt drastisk.  Men trenger en second oppinium.  Takker meget for innspill. Hilsen Jens 

 

 

 

Skrevet

Jeg ville tatt en telefon til Jeløya dyreklinikk i Moss. Det er et digert dyresykehus, med mye spesialkompetanse. Du kan lese her om deres behandlingsmetoder ved korsbåndskader. Vi har i hvert fall tidligere fått god hjelp og råd over telefon hos denne klinikken, vi har ikke opplevd dem som den typen som krever oppmøte for å svare på spørsmål. Verdt å forsøke for å få litt input fra et annet hold.

Skrevet

Jeg kan anbefale veterinærhøgskolen i Oslo  :) 

Har selv en hund som nylig nesten røk korsbåndet, og vi har fått veldig god oppfølgning og veiledning på smådyrklinikken ved NMBU. 

Skrevet

Det er veterinærer som er mest kompetente til å svare på dette. En eier her inne har kanskje hatt en hund som er blitt operert, mens ortopoder har kanskje utført denne operasjonen hundre ganger, og fulgt opp sine pasienter i etterkant. I Norge er det hovedsaklig TPLO eller TTA som brukes ved avrevne korsbånd på hund. Med en så sterk og aktiv hund som en staff er må det garantert skruer og skinne til for at dette skal bli stabilt (om korsbåndet er røket). Ta kontakt med en av veterinærene du har fått tips om her eller av meg på chatten i går (som Maria sier er veterinærhøgskolen flinke på dette, og utfører mange slike operasjoner i året). 

Skrevet

Hvis du spør spørsmålet om igjen med forskjellige formuleringer i håp om at noen skal si at hunden sikkert har det helt bra uten operasjon tror jeg ikke det kommer til å skje. 

Skrevet
50 minutter siden, English staff,bull terrier skrev:

Utrolig rart. Hunden halter ikke og går normalt.  Rart, fordi veterinær sa at det aldri gikk bra utenom operasjon.  Hunden stakk av igår fra hagen. Jeg opererer ikke sånn som ståa er. Hilsen Jens 

 

Fordi hunden ikke viser store tegn på smerte, så betyr det ikke at alt er bra.. 

Da rottisen min var full av kreft, så løp hun rundt og ville fortsatt trene like mye som da hun var frisk.. Kreften var der for det.. 

Så stol på dyrlegen din.. 

  • Like 4
Skrevet

Synes du skal høre på veterinær. Og stoler du ikke på ham, noe det virker dom du ikke gjør, få en second opinion ett annet sted.

Noe må du gjøre iallefall,  hunder er flinke til å skjule smerte. 

  • Like 1
Skrevet

Forrige min hadde avrevet korsbånd og menisk.  Han hadde vondt, selv om han ikke haltet hele tiden. Min var litt mer pysete enn hva en staff er, men er ikke umulig at det er røket selv om alt virker greit.

Dra til en annen dyrlege. :)  

  • Like 1
Skrevet

Jeg kunne ønske jeg hadde kunne lastet opp video om hvor bra og glad og nesten løper rundt.  Hun dyrlegen ga 1 mnd knehevelse middel og sier selv at kanskje han er en av få som klarer seg bra til tross. Så hun sa vent og se. Men jeg tør kun gå små turer men han har lyst og gå mye mer tur. Jeg kjenner min Staffordshire godt,og ville følt meg som doktor.Albert Hitchcock tar jeg operasjon på en super gladhund. Han har ikke haltet på 7 dager. Håper fortsetter med utviklingen. Takker og forstår innspill /Innlegg. Ligger ut video Google +. Hilsen Jens  

Skrevet

Jeg tenker mye at hunden er 9 år Så jeg tenker alternativ behandling før det er helt nødvendig.  Dyrlege sa det ikke var blålys på taket.  Jeg gir spesialforhandlede og Dobler omega 3 mengden.  Hørte det var høy sjanse 60 % at de utviklet samme problem med andre fot også. For et mareritt problem.kan tenke meg mange fortvilte skjebner der. Håper alle dere eiere der ute har frisk hund.:)

 

Hilsen Jens og Borman 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...