Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor gammel er du?  

136 stemmer

  1. 1. Hvor gammel er du?

    • Under 20
      7
    • 20-25
      37
    • 26-30
      52
    • 31-35
      20
    • 36-40
      8
    • 41-50
      8
    • Over 50
      4


Recommended Posts

  • Svar 120
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

28. Føler meg slik:    

Jeg er 59 og sannsynligvis sonens eldste. Det har vært et par personer innom som har vært eldre enn meg, men de har jeg ikke sett på en stund. Og hvis dere synes det er snålt å plutselig bli 30, så pr

Vet du, det der sliter jeg også med. I fjor, da vi holde på å forberede søstra mi sitt bryllup, så spør den andre søstra mi meg om et eller annet med brennevin. Da ramler det ut av meg "Hakke peiling,

Posted Images

Skrevet
31 minutter siden, Mud skrev:

39 :| 

Og føler meg fortsatt ikke voksen.  

Vet du, det der sliter jeg også med. I fjor, da vi holde på å forberede søstra mi sitt bryllup, så spør den andre søstra mi meg om et eller annet med brennevin. Da ramler det ut av meg "Hakke peiling, spør en voksen!" :icon_redface:

  • Like 12
Skrevet

27, og må fortsatt vise id for å kjøpe øl på butikken. :rofl:
Folk har visst veldig vondt for å tro at jeg er eldre enn 18 år. :aww:

  • Like 1
Skrevet

Jeg er visst 27, men jeg føler tiden har stått stille siden jeg var 25, så jeg later som jeg fortsatt er det! (Har ikke skjedd noenting i livet mitt siden jeg fylte 25, samme type, samme bosted, samme skole.... er så LEI av at det aldri skjer noe nytt)

Jeg må også fortsatt vise legg, og jeg blir tatt for å være 22-23, så er fornøyd med det. Mentalt er jeg nok heller der enn min egentlige alder med tanke på barn og familie og sånt... men jeg er også "gammel" i form av at jeg liker stillhet og hører på P1 i bilen...... Takler heller ikke fjortisser så bra. Jeg har en veninne som er 22-23 og hun er supergrei, men vennene hennes spyr jeg litt av.... haha!

Skrevet

Jeg er 35 og i min beste alder :D  
Er ikke eldre enn jeg føler meg, så tall er bare et nummer :punk::vin::vino::tuba::bananas::nesevis:

Skrevet
6 minutter siden, Tommy skrev:

Interessant å se at det ikke er noen som føler seg eldre enn de er. Hæsjtæggfølermegunik

Åjoda, flere ganger om dagen. Men så er jeg ganske gammel også da...

Skrevet
5 minutter siden, Tommy skrev:

Interessant å se at det ikke er noen som føler seg eldre enn de er. Hæsjtæggfølermegunik

Sorry, dude :P 

7 timer siden, Raksha skrev:

31 going on 91

 

7 timer siden, 2ne skrev:

Tsk, hvis dere syns tiden har gått fort til nå, har dere en overraskelse i vente - jeg kryssa i 31-35 boksen igår, men i dag er jeg jammen i 41-50 boksen, og i morra må jeg sikkert krysse i over 50-boksen :P

Antall år jeg har levd er pr i dag 42. Alderen derimot varierer mellom 14 og 300 :aww: 

 

5 timer siden, Ganzie skrev:

Fødselsattesten påstår jeg er 30, men vet ikke helt om jeg er enig...
Mentalt føler jeg meg som en liten drittunge, og fysisk så er jeg minst 95, særlig på høst og vinter:aww:

Ikke helt unik ;) 

Skrevet
2 timer siden, Taz skrev:

27, og må fortsatt vise id for å kjøpe øl på butikken. :rofl:
Folk har visst veldig vondt for å tro at jeg er eldre enn 18 år. :aww:

Haha, samma her. Må aaaalltid vise ID. Og barnebillett på bussen til jeg var 20 :P Var ute med en på forumet her for en stund siden da jeg nesten hold på å bli fratatt bankkortet, for vakten var sikker på at det var fake "Du kan umulig være så gammel (26), dette kommer du ikke inn på" Løste seg da jeg viste førerkortet :lol: 

Og i fjor en gang hadde jeg stanset bilen i en bred gate, men var sånn parkering forbudt skilt der. Jeg skulle bare rett over veien å hente hundene og putte dem i bilen, og akkurat da kom det en politibil og kikket på bilen min. Jeg gikk bort til dem og sa det var vår bil, vi skulle bare laste inn noen hunder. Så sier de "Den er grei, men ta å flytt den til andre siden av veien først", så ser de lenge på meg og legger til "altså, en som har sertifikatet må gjøre det da selvsagt". De lo godt da jeg sa alder, og at jeg hadde hatt lappen i noen år nå... :P 

  • Like 3
Skrevet
1 time siden, Elisabeth00 skrev:

Haha, samma her. Må aaaalltid vise ID. Og barnebillett på bussen til jeg var 20 :P Var ute med en på forumet her for en stund siden da jeg nesten hold på å bli fratatt bankkortet, for vakten var sikker på at det var fake "Du kan umulig være så gammel (26), dette kommer du ikke inn på" Løste seg da jeg viste førerkortet :lol: 

Og i fjor en gang hadde jeg stanset bilen i en bred gate, men var sånn parkering forbudt skilt der. Jeg skulle bare rett over veien å hente hundene og putte dem i bilen, og akkurat da kom det en politibil og kikket på bilen min. Jeg gikk bort til dem og sa det var vår bil, vi skulle bare laste inn noen hunder. Så sier de "Den er grei, men ta å flytt den til andre siden av veien først", så ser de lenge på meg og legger til "altså, en som har sertifikatet må gjøre det da selvsagt". De lo godt da jeg sa alder, og at jeg hadde hatt lappen i noen år nå... :P 

Kona mi, som også er 40, kjører lastebil (oh, klisjeer :P). En gang da hun hadde parkert utenfor en butikk med lastebilen, kom en gammel dame bort til henne og sa "Lille venn, kan du be pappa'n din om å flytte den store bilen?" :P 

  • Like 10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vurderer å kun holde meg til hund. Selv om jeg også har lyst på andre typer dyr. Kjekt med litt forskjellig synes jeg men hvis det er en ulempe og til hinder for hundene går jo ikke det. De er viktigst.
    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...