Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva har du gjort sammen med hunden din i dag?


Recommended Posts

Skrevet

I dag har vi vært på tur i nesten 2 timer.  

Vi gikk kanskje 500 meter i luftlinje,  men Toddy er strålende fornøyd :lol:

20160522_132919.jpg

  • Like 1
  • Svar 1.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Idag har Aska og jeg blitt heisa ned med tau fra helikopter, satt av på fjellet, og så heisa opp igjen! Litt av en opplevelse!! Jeg var litt nervøs da det ble min tur. Tenk om Aska skulle få panikk..

Vi har gått sesongens første blodsporprøve. 1. premie og 2. plass (av 19 startende)

Idag dro vi til Valnesfjorden på skitur. Hadde en helt fantastisk tur i - 20. Aska var i tillegg en eksemplarisk trekkhund idag. Hun er en stor schæfer, og når hun virkelig tar i så merkes det! Er så

Posted Images

Skrevet

Tidi har fått årets første spor! 

Jeg er superimponert! :D Kun 2 av 4 pinner som ble med inn da, men alt annet var veldig bra! Vi har ikke gått spor siden i fjor sommer eller noe slikt, og det var et skikkelig rævva spor. I dag løste hun nesten alle oppgavene selv, og det var mange utfordringer. Sporet krysset mange stier, det var veldig ulendt terreng, hjortebæsj midt i sporet. Hun gikk korrekt hele veien utenom et sted hvor sporet krysset stien og hun heller valgte å følge stien. Grunnen til at hun misset pinnene tror jeg var fordi hun var alt for høyt oppe og raste avgårde i sporet. Jeg må være flinkere til å holde henne litt igjen. Tydelig at hun syntes det var veldig gøy ihvertfall! :ahappy: Etterpå fikk hun en liten dekktrening på våt asfalt. 

Blondie skal få en liten tur senere i dag.

Skrevet

6 km sykkeltur med en liten innlagt svømme/badepause, etterfulgt av 2 økter lydighet på vims og avsluttet med en liten lufting og litt mer svømming og en liten lufting og litt svømming på varga :) Hele 23 grader i skyggen på det varmeste, både godt og litt slitsomt på en gang :P 

  • Like 1
Skrevet

Panikktrening før rallykonkurranse neste helg, snuseguri har nok et snev av innbilt svangerskap og kan ikke så mye som sitt engang nå for tida :teehe:Det lover jo godt :P Nå skal vi benytte sjansen til et bad ettersom det er tusen varmegrader her i dag...

Skrevet
22 hours ago, Monab88 said:

Topptur til Hustadnestua i dag. Tok oss god tid, så var ute i 3-4 timer :)

20160521_160534.jpg

Snapchat-8221902566922745567.jpg

20160521_154539.jpg

Vakkert der ‹3
Ikke så langt unna mitt barndomshjem, med båt  :)  Har sittet mange kvelder i båten inne i fjorden der og fiska, og tilbrakt koselige kvelder på hotellrestauranten sammen med familien min :)

Skrevet

Gamlemor i huset, Hulda (tibetansk spaniel på snart 13år), er ikke i stand til å gå lange turer lenger, men vi gikk en snau tur rundt hjørnet her hjemme i regnet. Hun hater å gå med regnfrakken sin, men jeg synes hun er så søt med den. Har dessverre ingen bilder av det, men gamlemor var ikke spesielt fornøyd med 10min ut døra i regnet og med frakk på! :sweat:

Skrevet
34 minutter siden, enna skrev:

Vakkert der ‹3
Ikke så langt unna mitt barndomshjem, med båt  :)  Har sittet mange kvelder i båten inne i fjorden der og fiska, og tilbrakt koselige kvelder på hotellrestauranten sammen med familien min :)

Hvor er du fra?

Skrevet

Vi har vært på staffespesialen i helgen, rakk en løpetur før vi dro på fredag, så var det utstilling på lørdag, og idag var det aktivitetsdag med 60m sprint og rallylydighet. Aïda kom på 2.plass av 21 på sprinten!

Gårsdagens aktivitet: gå venstresvinger og være pen :wub:

13237724_10156984050770437_1037074483833

13245491_10156984049655437_7155258747455

  • Like 4
Skrevet
14 minutes ago, Stine said:

Hvor er du fra?

Emblem, en liten båttur ut av Hjørundfjorden og innover Storfjorden retning Geiranger :)

Skrevet

Sporkursets andre dag. Lita var den proffe i dag også, mtp spor. Og polletten fallt ned hos Lotta ;)

Glimt fra dagen:
 

 

2016-05-22 12.53.58.jpg

2016-05-22 16.38.30.jpg

2016-05-22 12.30.09.jpg

2016-05-22 12.56.59-1.jpg

2016-05-22 16.26.56.jpg

 

13217527_10153452059601761_5782550209466083415_o.jpg

Skrevet

Joiner tråden. :ahappy:

Idag var det søndagstur i regnet med barnet i Vestmarka . Med pause på Gupu var vi ute i 3 timer.
Skessa gikk i sele og trakk i rolig skritt og Ellie gikk i flexi og fikk snuse så mye hun ville. Tur med barnet går jo veldig treigt, samtidig som alt blir utforsket. :wub: 

Skrevet

Vi har vært på agilitykurs hele helga, Lita lærer fort! :D

Gikk også en liten tur, og i går fikk hun badet litt før kurs. 

 

  • Like 4
Skrevet

Liten luftetur før rally trening sammen med tollerduo. All verdens tid, godt selskap og god stemning. Bra dag :ahappy: Kveldslufting fikset K. På torsdag skal Lykke debutere i uoff rally lp, det blir gøy :) 

Skrevet

Tur og passeringstrening sammen med kjørehundgruppa i hundeklubben. Vi trente bl.a. passering i "korridor", og fikk både joggere og syklister gjennom korridoren (tror ikke jeg hadde valgt å jogge gjennom der, for å si det sånn :teehe: ). Frøkna har ikke passeringsproblemer (og i alle fall ikke når hun skjønner at det er trening), men det var jo mye å forholde seg til i alle fall så nå er hun godt sliten :thumbsup:

  • Like 1
Skrevet

Bronsemerketrening og en god tur sammen med resten av banden her oppe. Vi har til og med svømt. Med dekken *facepalm*

  • Like 1
Skrevet

Små lufteturer hjemme, og masse sofakos på formiddagen. Etter middag ble det halvannen times tur, kløv på Harly og masse fin passeringstrening på Lykke. Selv små gneldrehunder klarte hun å beherske seg ovenfor! Flink jente :ahappy:

(Kanskje ikke så mye å juble for når hunden har passert 3 år synes noen, men det har vært endel oppoverbakker så da tar vi med alt som er bra). 

  • Like 2
Skrevet

Ble en skikkelig løpetur i kveld (og knærne holdt!!) på gjørmete og fuktig sti. Svart nedgrisa hund og fornøyd eier (som hadde glemt astmamedisinen og "oppdaga" det da løpeturen viste seg å gå gjennom område med blomstrende hegg...) :icon_redface::nesevis::D

 

Skrevet

Igår: Hundeluftetur md meg + tur med mannen.
Idag: Hundeluftertur med meg + mini LP økt med meg;  Skessa apport & Ellie dekk + stå u marsj

Skrevet

Hatt en utrolig fin dag med mye hund - bra for helsa og bra for humøret (som ikke er topp for tiden akkurat).
Først tur langs elva med Lita (1 time) , etterfulgt av smellertrening med Lotta (1,5 timer) , deretter prøvde vi oss (testing-testing) på uoffisiell Rallycup (der var vi i 1,5 timer)  - vi brøt siden Lotta plutselig ble stokk døv da hun oppdaget "etteller annet" som i det fjerne var mye mer interessant å være opptatt av. Hun ble "helt blånd" og glemte tydeligvis betydningen av alle kommandoer.....  Grei erfaring å ta med seg i planlegging av videre trening og jeg ble ikke særlig satt ut , og hun fikk en halv time med miljøtrening etterpå. - Og til slutt i kveld  hadde vi en superbra økt med lydighetstrening (2,5 timer) under kyndig blikk og veiledning av Cathrine  (Kennel XO ; som alltid får frem det beste i både meg og Lotta føler jeg :) ) der mange ting "løsna" med små og praktiske grep :)
Virkelig en super dag :)

Skrevet

Fjelltur på 4 timer i dag :) Tok med meg middagen også, så vi kosa oss skikkelig og tok oss god tid. 

DSC_0712.JPG20160525_181229.jpgDSC_0728.JPG

 

  • Like 6
Skrevet

En times tur rundt elva med Lotta (gubben turet Lita i dag), etterfulgt av halvannen times lydighets-trening på banen til schnauzerklubben sammen med en gjeng fra klubben der, og etterpå to timer med rallytrening med "Rallytreningsgruppa" jeg er med i. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...