Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva har du gjort sammen med hunden din i dag?


Recommended Posts

Skrevet

Ny og lenger utforskingstur i finværet i dag, fikk tørka støv av kløven også. Herleg å kunne gå oppover mot sånt eit fint landskap, med start knappe 50 meter frå huset vårt :D 

Skjermbilde 2016-05-08 kl. 16.51.04.png

13124828_10156802806990468_8600158713623

  • Like 5
  • Svar 1.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Idag har Aska og jeg blitt heisa ned med tau fra helikopter, satt av på fjellet, og så heisa opp igjen! Litt av en opplevelse!! Jeg var litt nervøs da det ble min tur. Tenk om Aska skulle få panikk..

Vi har gått sesongens første blodsporprøve. 1. premie og 2. plass (av 19 startende)

Idag dro vi til Valnesfjorden på skitur. Hadde en helt fantastisk tur i - 20. Aska var i tillegg en eksemplarisk trekkhund idag. Hun er en stor schæfer, og når hun virkelig tar i så merkes det! Er så

Posted Images

Skrevet

Alt for varmt på dagen til å gjøre noe særlig, valpeskinnet har stort sett lekt sagbruk i hele dag. Fikk trent litt agility på kvelden.

01b82ae5010aaff55e1d95e6f70964d4.jpg

INN I DET MAURBEFENGTE LUSELORTHØLET DER!!? U GOTTA BE KIDDIN' ME!

d41d7130020c44f5c1f7a6638430d97b.jpg

Scwimmmeeeeeel!

Hun er faktisk superflink til å være 4 mnd. Må sette på bremsen før tuneller, pølser og hopp så jeg kan sende henne til riktig hinder. Slamomen løsna sånn helt plutselig i dag :)

  • Like 4
Skrevet

En rask morgenlufting før Lykke og jeg dro på agilittkurs i formiddag. Harly og K var på tur i finværet.

Etter middag var Harly med å "jobbet i hagen" en drøy time mens Lykke lekte sagbruk inne. Når vi fortsatte ute var han oppsynsmann fra stuevinduet :P

Skrevet

1,5 time i skogen og nå har de fått søke opp godis nede på den inngjerda enga utenfor her. Blaze holder på ennå, så jeg sitter her å venter på at han skal komme inn så jeg kan gå i dusjen. Iherdig han der...

+20min luftetur nå i kveld :) 

Guest Yellow
Skrevet

Vært ute 2 timer og sløvet i hagen i dag, med litt godbitsøk også. Hatt middagsbesøk og da sittet ute på terrassen. Jeg og samboer har gått en kveldstur på en times tid (med hund selvsagt). Sommerfølelse ?

Skrevet

Etter jobb, slo jeg plena i hagen mens hundene vimsa rundt meg og lekte. Deretter gikk vi tur til stranda for svømmetrening på begge hundene. Det er nå Jatzy som svømmer mest, Yoshi synes det er kaldt, vått og ekkelt. Men han henger på da. Ute i ca 2-3 timer i dag :)

13151641_10153956458500091_2199686567805
13139166_10153956459230091_5398299972610

Skrevet

En liten skogstur i trekk mens vi speidet etter hoggorm i formiddag, deretter noen få korte treningsøkter på hver av de. På vei hjem stoppet vi ved et vann og badet :ahappy:

 

  • Like 2
Skrevet

(I går) Sløv dag for den lille på formiddagen og dagen, men lydighetstrening på fellestrening, litt smeller i etterkant og avsluttet av sitt første skikkelige feltsøk hvor hun tok to av tre gjenstander, hadde bare forventet en! Flinke lille whipsen min som slokna som et lys når vi kom hjem :)

  • Like 1
Guest Yellow
Skrevet

Samme som i går minus besøk. 2 timer i hagen med sløving + godbitsøk og en time kveldstur. 

Skrevet

Miljøtrening med lillevalp foran butikk inngang, sett på mennesker som kom og gikk, biler og sykler :) Så måtte hun i badekaret etter at hun klarte å hoppe og lande sidelengs i sitt eget tiss [emoji14]

Sent fra min Nexus 5 via Tapatalk

Skrevet

Det ble først 2 timer med smellertrening, deretter hjem og litt middag før 2,5 timer lydighet (kurs). Sliten og fornøyd hund og sliten og fornøyd eier. :)

Skrevet

I dag har den tobeinte stort sett lagt flat pga varmen. Ble en liten rusletur på ca 40 min, deretter var hundene med på et par ærend. Kloklipp og potestell på Harly når vi kom hjem igjen. Ellers bare 5-10 min lufteturer i nabolaget. 

Skrevet

I går ble det stort sett bare en times tid i skogen i dag har vi gått 40 min på formiddagen og så blir det vell en sykkeltur etterpå og litt lp trening på vims.

Skrevet

I går vart det ein ca. 2 timers tur, der vi til slutt endte opp ved Instebøstølen, saman med @Tonje og bikkjene.

Mens i dag har dei kun fått ein kjapp tissetur etter jobb, så blir det vel ein lengre spasertur når sambuar kjem heim frå jobb :) 

13139187_10156813723890468_3205320674453

  • Like 4
Skrevet

Vigdis satt streikevakt i 4 t sammen med meg idag, gikk til og det var 7 km, tok en snarvei hjem på 4,5 km :) Tuva har vært på rehab idag og gått 12 min på vanntredemølla (Trym og hu sov sammen med C når Vigdis og jeg var ute) Tenker Trym får en kveldstur etterhvert på 3,5 km.

Red: Trym fikk litt over 5 km, var så deilig temp ute :)

  • Like 1
Skrevet

Som alltid går vi vår vanlige strandtur om morgenen, når stranda er helt tom for folk. Det er vanvittig fredfullt!
Det er egentlig ren terapi! 

Sitter å skuer utover stranda i soloppgangen. 
20160512_052907_Koios.jpg

Ellers har klør blitt klippet, og Kiwi har fått sommersveisen sin. 

Eller, dagen startet med at jeg måtte tømme analkjertlene til Minion, før strandturen. :P

  • Like 6
Skrevet

Det som skulle ha vært rallytrening ble til full fest da frøkna spora opp en død rype :teehe:Først glefsa hun i seg hodet, så prøvde hun å slepe med seg resten av skrotten... Litt i største laget med hele fuglen så hun fikk en vinge, men da begynte moroa for den skulle hun jo ikke slippe igjen for alt i verden... Det ble ikke veldig mye trening, for å si det sånn :teehe:

ilcbix.jpg

"Grrr min vinge! Jeg er superfarlig altså så bare glem å ta den!"

 

  • Like 2
Skrevet

Miljøtrening i byen, fikk hilse på dame med stav og paraply. Var litt skummelt først, men etter å ha tenkt litt så var det greit:) Nå er hun sliten og sover tungt. Bearbeider vel inntrykkene:)

Sent fra min Nexus 5 via Tapatalk

Guest Yellow
Skrevet

Halvannen times tur, der hunden fikk en hyggelig klappeopplevelse med et barn som var veldig flink med slike beskjedne hunder. Hilst på noe familie som har vært en tur innom her. Senere i kveld tenker jeg hunden blir stusset igjen, er så deilig med hund som kan være kortklippet igjen etter vinteren. ?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...