Gå til innhold
Hundesonen.no

Resultater: NKK Hamar, Norsk vinner 2015


Recommended Posts

  • Svar 70
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Vi kan vel ikke klage på dagens fangst, vi heller :).  Willy hadde real konkurranse i championklassen med hele 5 velmerittert hannhunder til start. Han gjorde ikke skam på familien i dag heller, han,

Kuma viste seg som en gud og jeg fikk min aller første "velvist" kommentar på kritikken - noe jeg kommer til å sveve på lenge. Fikk ck, men ble uplassert i beste hannhundklasse.  Noe jeg muligens komm

Her er kritikkene til Willy og Yasmine for dommer Leif-Ragnar Hjorth: Willy: Utmerket type og størrelse. Meget vakkert hode og uttrykk. Korrekt bitt. Utmerket hals, velvinklet. Utmerket bryst og over

Posted Images

Skrevet

Jeg er så sur og flau! :D Makan til kråkete tullebikkje. Aleine i champion, viste seg som ei ku. Fikk CK og knallfin kritikk. Blei plassert SIST i beste tispeklasse. Løp fint, men kunne verken stå på bord eller stille seg opp. Greit hun skal ha løpetid straks, men det får være grenser til PMS, altså. 

Jeg pleier aldri å bry meg om resultater så lenge bikkja viser seg fint og vil jobbe med meg, så når det går så dårlig på alle fronter, så blir jeg faktisk litt oppgitt. :P 

Men reisefølget fikk fine opplevelser i ringen, så det var morro! 

  • Like 1
Skrevet

Omtrent som forventet etter dommerbytte. VG på Lykke. Oppførte seg greit da i det minste. 

Så avgårde til Moelv og hopp 3 med Harly. Kjempefin bane av dommer eleven, jeg blir et sekund for treg en gang i løpet av banen og vips så smetter han i feil tunnelinngang. Disk. Men mye bra i en veldig morsom bane :) 

Synd de ikke annonserte at det skulle være dommer elev,  da hadde jeg nok meldt på ag også.

  • Like 5
Skrevet

Det gikk som forventet, Talli uten pels og  stokk stiv i bakbeina og fikk på kritikken: "kort i steget og trang bak. Ønsker bedre kvalitet på pelsen"  Excellent men uten CK.

Og det er helt greit, hadde ingen forventninger viste jo om det over, er jo ikke blind :P og hadde ikke reist om ikke skulle levere fra meg en valp :) 

Skrevet

Det gikk som forventet, Talli uten pels og  stokk stiv i bakbeina og fikk på kritikken: "kort i steget og trang bak. Ønsker bedre kvalitet på pelsen"  Excellent men uten CK.

Og det er helt greit, hadde ingen forventninger viste jo om det over, er jo ikke blind :P og hadde ikke reist om ikke skulle levere fra meg en valp :) 

Nå fikk jeg sånne bilder i hodet type "Ta denne valpen! jeg har fått NOK *overlevere og løpe din vei* " :lol:

  • Like 2
Skrevet

Nå fikk jeg sånne bilder i hodet type "Ta denne valpen! jeg har fått NOK *overlevere og løpe din vei* " :lol:

Det er faktisk ett 99% korrekt bilde *fniser*

Skrevet

Jeg er veldig fornøyd!!! 17 fine basenjier stilte, og Pim ble sendt avgårde med fremmed handler. De løp seg inn til 2.beste tispe, so close!!! Men hva gjør vel det når hun fikk RES.CACIB som blir gjort om til CACIB??? :D :D Det CACIBET trengte vi, men jeg hadde aldri forventet at vi skulle få det på norsk vinner! :D

Nå har hun to norske CACIB og ett fra Sverige, så da blir det vel finlandstur når hun er ferdig med valpekullet :)

Sent fra min GT-I9506 via Tapatalk

  • Like 9
Skrevet (endret)

Vi stilte ikke selv, men to av hundene fra fjorårets kull deltok. Resultat 2. beste juniortispe (SÅÅ NÆRE!!!) med CK, og den andre fikk Good ( hun er avrøyta og hadde heller ikke så lyst til å bevege seg). 

 

 

Endret av Meg
  • Like 3
Skrevet (endret)

Kuma viste seg som en gud og jeg fikk min aller første "velvist" kommentar på kritikken - noe jeg kommer til å sveve på lenge. Fikk ck, men ble uplassert i beste hannhundklasse. 

Noe jeg muligens kommer til å sveve på enda lenger er elgkalven!  Først så står jeg og hører på mens dommeren gir kritikk på den andre championhunden og bruker så mange store ord, som f.eks "magnificent", at jeg tenker at jaja, ikke en gal hund å havne bak, han ER jo lekker. Men så VINNER vi championklassen, med ck til begge! Oi, tenkte jeg. Inn i beste hannhund og trur du jammen ikke han havner på første der også! Vår aller første vinntertittel er i boks! Litt småstressa, for planen var jo strengt tatt å dra hjem å lese til eksamen på mandag, men er jo ikke snakk om mange minuttene ekstra da.. Neida. Vi kom hjem først nå, klokka seks. For trur du ikke han der Tanuki gikk hen og ble best i rasen også? Jeg er så uendelig stolt og glad at jeg vet ikke hvor jeg skal gjøre av meg. Han prøvde seg på noen sprell, men det holdt med et par strenge "nei" for å få han til å løpe vanlig. :wub:

 

Bradgen ble belønnet med en HEL vaffel! Han kunne nesten ikke tru det! 

12065984_10206914466755390_4377045251347

Endret av MaritaS
  • Like 28
Skrevet

Gratulerer så mye med gode resultater! :D

Stilte ikke selv, men folk fra klubben min tok 3/4 CERT hos schäfer + to vinnertitler, så det klager man ikke på.

  • Like 1
Guest lijenta
Skrevet

Kullsøster til Keo var på gulfsløyfejakt og dro hjem med en blå, slett ikke værst!

Var det kjente eller andre

Guest lijenta
Skrevet

Kullsøster i Gjøvik, den andre gulingen i Bø er bare 3/4 søster :ahappy:

Å ja da fikk jeg ikke Gratulert. Følger ikke så godt med på hvor i familene dem hører hjemme så fillern å. Vet jo at hun ønsker seg en så dem kan droppe utstillingen

Skrevet

Vi kan vel ikke klage på dagens fangst, vi heller :). 
Willy hadde real konkurranse i championklassen med hele 5 velmerittert hannhunder til start. Han gjorde ikke skam på familien i dag heller, han, og dro til med å vinne CHK med CK  og en fantastisk flott kritikk. I BHK stod det i grunnen mellom han og pappa Boss siden det ikke var noen fra de andre klassene som fikk CK. Og brått var i tilbake til "gamle dager", der pappa'n stod først og Willy som nummer to med CACIB :). Helt greit siden Boss har grodd pels igjen og var riktig på hugget i ringen :). 

Yasmine stilte i unghundklassen - og det er morsomt når du ser dommerne (dommer + elev) nesten sukke henført når du kommer inn i ringen :). Yasmine fikk en aldeles fantastisk kritikk - og fikk da selvsagt både EXC og CK. I beste tispeklasse var vi bare tre tisper - Yasmine, en champion og en veteran - og jammen meg trakk ikke Yasmine det lengste strået og ble beste tispe med CACIB :). Yeyyyy - enda en tittel for oss som synes det er kult med titler :D. 

I BIR- og BIM-konkurransen var det Boss og Yasmine som konkurrerte, og jeg ble helt himmelfallen da dommeren rakte BIR-rosetten til oss :D. Og med det tror jeg jammen hun også nailet "tittelen" årets utstillingsbriard - men det må jeg regne litt mer på :D. 

I en stor gruppe en ble vi faktisk plukket ut i semifinalen - og steike meg ble hun ikke plassert som nr 3 :D. For en fantastisk dag :). 

  • Like 35

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...