Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest Christine
Skrevet

Ei jeg trener med er på VM med mellompuddelen sin :) Kuleste puddelen det!

  • Svar 3.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kjapt innpå - huset er solgt! Helgegjesten kom akkurat inn døra, rett etter at jeg og megler avsluttet handelen, så mer info senere. Det ble til under takst, med bare en som bød, men vi fikk halt litt

Nå er jeg himla glad!  Minien min har ikke PL på den måten som ble mistenkt. Hun har vært hos vet. høgskolen i hele dag, og konklusjonen er; korsbåndsskade på venstre bakbein som gjør at kneskåla luks

Har vært på en vannvittig flott tur i dag, se så fin utsikt vi hadde!

Posted Images

Skrevet

Jeg blir så oppgitt. Engelsk DS-gruppe - valper som ikke vil gå i bånd. Det skal dulles og dilles til den store gullmedalje. Altså, når en DS har blitt 5 måneder og fremdeles legger seg ned og nekter, da er det på tide å bruke sterkere krutt :aww: 

  • Like 1
Skrevet

 :lol: Det hørtes myyyye dyrere ut enn den bittelille maskinen jeg har (hadde :() kostet... 

:lol: men da hadde du jo hatt to og de hadde kanskje tålt det :aww:

Jeg blir så oppgitt. Engelsk DS-gruppe - valper som ikke vil gå i bånd. Det skal dulles og dilles til den store gullmedalje. Altså, når en DS har blitt 5 måneder og fremdeles legger seg ned og nekter, da er det på tide å bruke sterkere krutt :aww: 

jepp.. Da er det på tide å begynne og lokke :aww:

  • Like 4
Skrevet

 

jepp.. Da er det på tide å begynne og lokke :aww:

Eller bare sette båndet på bikkja og gå. Den finner raskt nok ut at det beste er å bruke beina sine :aww: Men duameisåslemjeger!!! :frantics: 

  • Like 1
Skrevet

Pigg og jeg har vært støtte ved LP ringen i Stokke idag. Laaaang dag. Sto opp halv seks og kom hjem for en time siden.

12143267_10156066452525304_358922901659606789_n.jpg

  • Like 5
Skrevet

Årets første hyttetur! :wub: 

Jeg storkoser meg og nyter hvert minutt her! :D Fisketur i morgen, hvor man bare slapper av og kobler ut hodet, før man setter snuten hjemover og håper på at verdens herligste to venner (hostkremt @Sanne host)  tar med villdyra sine på besøk :wub:

  • Like 3
Skrevet

Liten er under 35.

Det er dverg også :aww: 

Ja :lol:  Eller, blir enda mer glattbarbert på rumpa og sånn da. Kanskje mer løve en puddel? Kan bli artig (spørs om eier er enig). 

Da er det vel ikke puddel lenger, men løwchen, jeg tror Leah hadde 5 mm pels på rompa der :P 

Det hadde hun nok sikkert synes var storveis! :D 

Det hadde hun nok, og når hun syns ting er storveis, er hun tilbøyelig til å snakke høyt om det, og sånt får jeg spader av *flir* 

Stemmer som Line sier, grensen er på 35 cm. Dvs 34.9 er liten og 35 er mellom :)

Samme grensa på liten og mellom som det er på dverg og mellom, med andre ord. Så sant ikke mellomen er over 42 cm, for da er den vel plutselig i stor? 

Ei jeg trener med er på VM med mellompuddelen sin :) Kuleste puddelen det!

Mellompudler generelt er kule :D 

--

Ett stk puddel børstet, badet og blåst, da tror jeg at jeg bader og blåser den andre puddelen før begge to får et møte med barbermaskina :aww: Har alt klippet klør på den største lille puddelen, hun holdt visst på å dø på seg denne gangen også :lol: 

Skrevet

Nå har Lady de siste timene lagt for seg selv, men når jeg fikk en sjokoladebit i hendene, så var jeg plutselig interessant igjen :aww: lurer på hvorfor :aww:  :lol: 

Skrevet

I dag klarte jeg faktisk å klippe en Pippinklo så han blødde. "Det er da ikke meningen at den derre tommelfingerkloa oppå arma der skal være så lang?!", tenkte jeg. Men det skulle den visst. Pippin bare rykka til bittelitt, jeg fikk fortsette å klippe de andre klørne.

Veldig sen middag for veldig fine folk i dag. Måtte vente lenge på tining. Skulle hørt på mora mi som alltid sa at man ikke skulle spise snop før middag da. Jaja, det blir mye restekylling til i morgen og til fryseren.

  • Like 1
Skrevet

:lol: men da hadde du jo hatt to og de hadde kanskje tålt det :aww:

Da hadde jeg jo sikkert hatt TO som gikk sund når det kiler under beina på Willy sånn at han sparker bakut og sender barbermaskinen til himmels... igjen :aww:

Skrevet

Da hadde jeg jo sikkert hatt TO som gikk sund når det kiler under beina på Willy sånn at han sparker bakut og sender barbermaskinen til himmels... igjen :aww:

og jeg som trodde du var rutinert nok til å vite hvordan man barberte kilne hunder... Fersking ass :aww:

Skrevet

Ser film basert på tsunamien i 04 og konkluderer med at det er likegreit at sydenferie ikke passer inn i økonomien vår de neste ti åra. :aww: 

 

Skrevet

og jeg som trodde du var rutinert nok til å vite hvordan man barberte kilne hunder... Fersking ass :aww:

Pffffft... Willyer er skikkelig uforutsigbare når man står der og barberer faktisk... :aww: 

Guest Christine
Skrevet
 

 

Mellompudler generelt er kule :D 

--

 

Jeg har faktisk begynt å få litt sansen for de :ahappy: Ikke noen hund jeg kommer til å ha, så det er gøy å følge med på andres hunder!

Skrevet

Casper har ikke kastet opp i dag, så tror han er bra igjen. Fikk bare litt frokost for å få magefyll (ellers kaster han opp av sult). 

Var ubehagelig i går synes jeg, da vi gikk og la oss la han seg bare i sengen (min) og ba ikke om å få komme under dyna :S han pleier jo ikke å klare å falle til ro om ikke den dyna er over ham... ikke engang da jeg løftet den opp for ham kom han krypende. Innrømmer at jeg krisemaksimerte så mye at jeg måtte sjekke om han pustet hver gang jeg våknet i natt, fordi han bare lå i samme stilling. (Herregud, hvordan høres dette ut... for en utrolig bortskjemt hund!)

det der har skjedd meg også, når jeg føler noe er galt og Aron har vært uggen. Ekkelt.. :icon_confused:

Hadde du hesten i passasjersetet??????

edit: hahahahaha, nok øl tenker jeg... trodde du skrev "rytterløs hest"!!!!

*ler HØYT* :lol: :D 

 

________

hjemme etter dobbelvakt på jobb. Ny dobbelvakt i morra igjen :yawn: 

Skrevet

Usj, fant en flått på ziva. 3 flått hittil i år, hadde håpet frostnatta vi hadde i forrige uke hadde tatt knekken på faenskapet, men det ser ikke sånn ut...

Guest Christine
Skrevet

Hjelpes nå tuller sonen med quotene igjen!  

 

@Christine

Anne Lise og den aprikossaken?  Så de på stevne i Bergen i fjor, han virket utrolig kul! :D

@2ne

Mellomklassen går opp til 42,9 cm :)

 

 

Jepp! De er helt rå, begge to :D 

Guest Klematis
Skrevet

Så moro! Jeg skal også dit. Hvilken dommer skal hun gå for? 

 

 

Tror det er Mona Selbach.? 

Skrevet (endret)

Hei :wave:
Nå har jeg prøvd en gang i halvåret eller noe sånt å bli aktiv her igjen, kanskje det går denne gangen?

I høst har Skessa og jeg begynt med rundering og det er så gøy!
Så gøy å se utviklingen.
 Nå er vi helt ute på 50 - 60 med skjulte figuranter. Det er så gøy å se hvor bra hun løper (det går fort -  skikkelig trimming av figurantene som må flytte seg raskt fremover i terrenget når hun er på den andre siden) men bruker nesa veldig godt for å finne de likevel. Og hun elsker det! 
Andre økt begynte vi med meldingstrening for første gang (hittil bare direktebelønning / canismetoden.) Det ble litt rotete fra min side, med at jeg glemte å gå frem på midtlinjen så hun slapp løsbittet da hun ikke så meg. Og den ene gangen tok hun løsbittet hos fig på venstresiden og dro rett over til høyresiden og overfalt fig der med kelpielove med løsbittet i munnen. Det var jo helt feil men kunne ikke gjøre annet enn å le hun var såå søt.  :lol:  :wub: 
Elsker den lille minikelpien! 


Og Johanne har stått på rulleski med tanten sin. (De forsvant nedover veien i full fart etter bildet ble tatt. :ahappy: ) 
Edit: Full fart i Johanne skala, ikke full fart i "manglerhjelmskala.")
12144715_10153599511016399_2262601527492

Endret av Gjest
Skrevet

Peisen har fått lov å slukne, det var 26 grader her. Middag omsider spist, snart tomt for strikkegarn, ingenting interessant på tv. Men jeg kan da ikke legge meg ennå?!

@MarieR, er det ikke mye elgjakt i skogen nå? Jegere som blir sinte for at man jaget bort den store oksen de har sittet og ventet på i tre døgn/jegere som skyter fem cm foran nesa di/skudd som skremmer hunden din så den løper inn i skogen og blir borte i tre uker?

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...