Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå driver kodak å roter i en skuff for å få den mer opp og kunne krype oppi. :huh: Så nå kan ingen luke skuffen for hun er vel bak den... 

 

  • Like 1
  • Svar 3.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kjapt innpå - huset er solgt! Helgegjesten kom akkurat inn døra, rett etter at jeg og megler avsluttet handelen, så mer info senere. Det ble til under takst, med bare en som bød, men vi fikk halt litt

Nå er jeg himla glad!  Minien min har ikke PL på den måten som ble mistenkt. Hun har vært hos vet. høgskolen i hele dag, og konklusjonen er; korsbåndsskade på venstre bakbein som gjør at kneskåla luks

Har vært på en vannvittig flott tur i dag, se så fin utsikt vi hadde!

Posted Images

Skrevet

:lol: Jeg syns det er hektisk med en ja... Innimellom er det veldig godt når mandagen kommer og det er barnehage igjen. :lol: (og inni den setningen måtte jeg løpe og løsne haletak på pusekatten :aww: ) Men å som jeg savner henne, mandagene er verst. :o 

Her skal mamman bare våkne litt mer så skal vi kle på og gå ut med hundene. 

Det er den hylinga. Den sykt intense nihylinga som de holder på med hele dagen. Bryr meg ikke om all løpinga for å hindre at de skader seg og sånn, men den hylinga gjør meg fullstendig sprø.

Skrevet

Det er den hylinga. Den sykt intense nihylinga som de holder på med hele dagen. Bryr meg ikke om all løpinga for å hindre at de skader seg og sånn, men den hylinga gjør meg fullstendig sprø.

Dårlig med volumknapper på dine og? Vi ler oss skakke her da, i går kom det et skikkelig gledeshvin (hun avslørte at pappaen var i skapet og henta seg smågodt, så da fikk hun en bit) kjapt etterfulgt av "ikke skrike sånn!" Fra henne selv. :lol: 

 

  • Like 3
Skrevet

Dårlig med volumknapper på dine og? Vi ler oss skakke her da, i går kom det et skikkelig gledeshvin (hun avslørte at pappaen var i skapet og henta seg smågodt, så da fikk hun en bit) kjapt etterfulgt av "ikke skrike sånn!" Fra henne selv. :lol: 

 

:lol: Ikke mye gledeshyl her da. 

Skrevet (endret)

I dag får Musikeren bursdagspresangen sin, og han er så spent på hva det er!

 

Jeg tror jeg er verdens beste kjæreste...

Vi skal paraglide. :D  Jeg er så utrolig spent, har jo aldri gjort det selv før heller. Iiiih! 

Endret av Tinkie
Fjerna bilde, dusteSonen
  • Like 6
Skrevet

Slow lørdag med strikketøy og kaffe. Klær i vaskemaskinen. Ene hunden er på ettersanking, tenker å ta andre med meg på en topptur. Er sau i området, men han jobber bare når han får beskjed om det. Ta med et flexiband og splitters ny sele. Hørselvern @‌Rhaksha og @Wednesday ?

 

  • Like 1
Skrevet

Deeeeer kom snekkeren. Bare 2 timer forsinket :cat: Nå ut på tur med de voksene.

Skrevet

Jeg ler sånn at jeg nesten griner! Enn at NKK er så frekke at de skal dømme hunder kun etter dens "ytre" på NV-utstillingen :lol: 

Du leste den kommentaren du også ja? :lol: Jeg måtte sitte hardt på hendene mine for ikke å kommentere :D. 

sen oppstandelse, har vært ute og jagd sau (eller - jagd og jagd - de tuslet pent avgårde da jeg slapp Yasmine ut i hagen - hun virket nok fryktelig skremmende der hun hoppet rundt med en pipende kanin i kjeften :lol:), dusjet, satt på klesvask, spist frokost... nå må vi kommme oss ut på tur tror jeg. 

  • Like 3
Skrevet

Du leste den kommentaren du også ja? :lol: Jeg måtte sitte hardt på hendene mine for ikke å kommentere :D. 

Da satt du bedre enn meg visst :lol: 

Freya har rigga seg til i putehaugen - lurer på om hun vil være med på tur i dag :P 

  • Like 1
Skrevet

Vi dro til skogs og fisket med en gang det lysnet. Toddy løp løs. Han er stort sett superflink til å komme tilbake til oss når han ser mennesker,  men en jogger fikk selskap noen meter før han kom inn. 

I det store og det hele virker han enklere å ha løs enn de fleste gjeterhundene  jeg har hatt :|  han bryr seg liksom ikke så mye om annet enn oss og det å få løpe. Fikk faktisk skryt av han når han bråstoppet og kom rett inn når vi møtte to joggere rundt en sving. " Så pen og lydig hund! " Han er vel ikke akkurat lydig,  han er bare sånn.. 

Vi gikk oss vill på vei tilbake,  det var helt hysterisk.  Erre mulig.  Vaset rundt i en time før vi plutselig var tilbake til vannet og kunne velge den riktige veien til bilen :lol: 

Nå står boller til heving  , vi tobente drikker kakao og Toddy sover :ahappy: 

Skrevet

Har et back on track dekken og et hurtta vinterdekken som ikke blir brukt siden begge er litt for store til Smula... Ta bilder og legge ut så jeg heller kan kjøpe nye regndekken, som de har bruk for?

  • Like 1
Skrevet

Har et back on track dekken og et hurtta vinterdekken som ikke blir brukt siden begge er litt for store til Smula... Ta bilder og legge ut så jeg heller kan kjøpe nye regndekken, som de har bruk for?

hvilken størrelse er det på dem? 

Skrevet

Bare fordi jeg synes denne krøllebikkja er så sykt styggsøt, så må jeg dele noen bilder :lol:

 

22069037485_d97d0a40db_c.jpg

Ved Mälaren

21880822310_d3a13cffb8_c.jpg

En lagotto er litt som en vannballong, den bare smelter inn med omgivelsene der den havner, og der ligger den. Med en tom pakke egg.

21447860413_11e4cdff9e_z.jpg

Krølle krøll, det er så sykt fascinerende og artig å se uttrykket disse hundene får av frisyren :lol:

Skrevet

Og gjett hvem som  får lammelår til middag i dag:D

Nå skal jeg og dyna sove litt:brr:

Vi har fortsatt igjen fra i går. Så mør og saftig at det bare var å plukke kjøttet av beinet :ahappy: 

Gleder meg til middag ! :D 

Poden har støvsugd og jeg har vasket. Snart skal bollene inn i ovnen! 

  • Like 1
Skrevet (endret)

Casper har ikke kastet opp i dag, så tror han er bra igjen. Fikk bare litt frokost for å få magefyll (ellers kaster han opp av sult). 

Var ubehagelig i går synes jeg, da vi gikk og la oss la han seg bare i sengen (min) og ba ikke om å få komme under dyna :S han pleier jo ikke å klare å falle til ro om ikke den dyna er over ham... ikke engang da jeg løftet den opp for ham kom han krypende. Innrømmer at jeg krisemaksimerte så mye at jeg måtte sjekke om han pustet hver gang jeg våknet i natt, fordi han bare lå i samme stilling. (Herregud, hvordan høres dette ut... for en utrolig bortskjemt hund!)

Endret av Lola Pagola
Skrevet

God helg godtfolk! :wave:

Her har vi besøk i helgen, så da blir det kanskje en tur ut i kveld.

Næh, deilig med helg assa :ahappy:

Alt bra med dere da?

 

  • Like 3
Skrevet

Du leste den kommentaren du også ja? :lol: Jeg måtte sitte hardt på hendene mine for ikke å kommentere :D. 

 

Da satt du bedre enn meg visst :lol: 

 

Jeg ler sånn at jeg nesten griner! Enn at NKK er så frekke at de skal dømme hunder kun etter dens "ytre" på NV-utstillingen :lol: 

Jeg finner ikke! Hjelp :D

Skrevet
For små til dine. Prøvde dem på Smula nå, og de passer ganske så godt - men jeg legger dem ut lell siden de ikke brukes.

Men hvilken størrelse er de?

Skrevet

Da har Casper vært på sin første utstilling. Han ble slått av den andre valpen (ei tispe), men det gjør ingen ting for jeg syntes kritikken var så fin:ahappy: Fikk ei "venninne" til å stille han, er så sliten og har så vondt i beina at jeg er lykkelig for at jeg slapp. 

Da vi kom tilbake til bilen så var kroppen så utkjørt at tårene begynte å trille. Godt Casper også ble sliten av utstillingen, for jeg skal røre meg minst mulig resten av dagen.

12075027_10156135029820597_4593954724563

  • Like 8
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...