Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå September


Tricolor
 Share

Recommended Posts

  • Svar 3.8k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Too late! Jeg overtar dette 1. desember

I dag har livet tatt en ganske stor vending! Har vært planlagt en stund, men gikk ikke helt opp for meg før i dag; jeg har kjøpt meg dyrebutikk!

Hei Sonen, hils på Pelle - pappaen til B-gjengen i Pied Piper

Posted Images

Wow..... uvant! 

Jeg har funnet ut at jeg skal prøve å ikke være for negativ i utgangspunktet, for etter en stund med nytt design så blir jeg jo vant til det. Så foreløpig, litt avventende..... :D :blink:

Endret av Malinka
Prøvde å endre smiley, men fant ikke den jeg ville..
  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Wow..... uvant! 

Veldig... og litt blasst på en måte... ikke så lett å se skillene mellom innleggene. 

Jeg har funnet ut at jeg skal prøve å ikke være for negativ i utgangspunktet, for etter en stund med nytt design så blir jeg jo vant til det. Så foreløpig, litt avventende..... :D :blink:

Jeg skal prøve... prøve hardt (nevnte ikke jeg noe om å tukle med forumet? :lol:).

MEN - nå går det atter an å dele quoter med å trykke enter :banana::banana: (men liker ikke at smiley-boksen forsvinner når man har trykket på en av dem).  

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Veldig... og litt blasst på en måte... ikke så lett å se skillene mellom innleggene. 

Jeg skal prøve... prøve hardt (nevnte ikke jeg noe om å tukle med forumet? :lol:).

Kanskje kontrasten på skjermen din ikke er helt på topp. Ene dataskjermen min (som er gammel og sliten) vises det dårlig på, men på den nye fine med gode instillinger er det topp.

MEN - nå går det atter an å dele quoter med å trykke enter :banana::banana: (men liker ikke at smiley-boksen forsvinner når man har trykket på en av dem).  

måtte bare teste :lol:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har vasket og styret til valpebesøk, fikk plutselig litt bedre tid enn antatt, heldigvis. Så da ble det 45 min på jordet og skogen på hundene før vi måtte snu og jeg måtte sette igang med middagen :) 

12022469_10153551794280256_7083773285506

12027610_10153551794595256_5692130793728

jeg ser ikke bildene...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

 

Jeg ser dem :P noen andre som sliter med det?

Jeg ser dem, så deilig ut! :)

 

Vi har innedag idag, Tuva er skikkelig slitsom og skal sitte oppå meg hele tiden, bortsett fra da jeg støvsugde, da skulle hun drepe støvsugeren hele ***** tiden! Det pleier å holde med en gang egentlig...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...