Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

I den litt varme høstsola flagrer sommerfuglene rundt omkring oss. Man skulle tro at Sørgekåpa hadde øyne på stilk fordi den forsvinner fortere enn svint når noen nærmer seg :)

12002520_10153449696965860_7379168925081

  • Svar 3.8k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Too late! Jeg overtar dette 1. desember

Hei Sonen, hils på Pelle - pappaen til B-gjengen i Pied Piper

Harly og jeg har debutert i agility 3 i  dag,  feilfritt, 1. plass og cert!  

Posted Images

Skrevet

Ja altså @Malinka @raksha Jeg skal ikke være sær på det, han må gjerne ta med all panten på en gang i bilen NÅR HAN FÅR LAPPEN :lol: Dusting...

Han har sagt at jeg må minne ham på å gjøre husarbeid når jeg går lei, men da får han hæren fløtte meg gjøre det på min måte hvis jeg først må mase! :lol:

:lol: støttes!
  • Like 1
Skrevet

:lol: :lol:

 

Så jeg trenger ikke å nevne alle historiene mine med mus som ligger i fella - fortsatt levende? Eller som sitter halvdøde på kjøkkengulvet fordi de har fått i seg gift? Ikke?

 

Har jeg vært på sykehuset og fått månedens dose med ettellerannet - og etterpå har jeg trasket på en himla uframkommelig hogstflate med ukjente hull og sumper og dritt... spenning i hverdagen. Lure meg hadde selvsagt støvler på, det hadde ikke de andre *moahahahahha*. 

 

Også har jeg fått en diger sekk med ved kjørt hit... noe sier meg at jeg bør få den veden inn under tak så fort som mulig. Jeg stoler ikke på norsk høstvær :aww:

Jeg har opplevd sånt selv, og reaksjonen var som forventet av ei med fobi :lol:

Jeg trenger liksom ikke å bli minnet på slikt :lol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Små poteter: som regel rundt 20 min.

Store poteter: 30-35 min. Og jo mer travelt du har det, jo lenger tid bruker poteten på å bli ferdig...

Husk å sjekke litt jevnlig mot slutten, du har ikke lyst på potetmos :P

Potetmos er bedre enn kokt potet :aww:

Hjemme. Tung i hodet, så slappe av litt før det blir tur på jentene. Lage middag kanskje? Og spise før tur? Ja..

Skrevet

Øl er beste middel mot forkjølelse, sant?

I dag sendte nemlig sjefen meg hjem. Fordi jeg så syk ut.

Jeg sendte Musikeren på butikken, og ba ham ta med en pose med pant. Han prøvde seg på at han synes det er litt ubehagelig å gå med panten og lurte på om ikke vi heller kunne slenge all panten i bilen en annen dag. Det fikk han klar beskjed om at var uaktuelt. "Det er ikke flaut å gå med én pose pant, kjære deg, det hadde vært verre om jeg hadde sendt deg med alt på en gang!" Han gryntet og gikk. Kjekt når jeg bare kan overstyre meningene hans. :aww:

Say whaat? :huh: Jeg synes det er skikkelig rart når noen synes det er flaut å pante flasker. Man rydder jo rett og slett bare opp etter seg (sparer miljøet) OG man får igjen litt penger også. I-landsproblem deluxe! :P

Akkurat nå spiser jeg kyllingfilet, grønnsaker og rotmos. Gutta har fått en liten time med båndtur i sola, også skal vi ut på lengre tur litt senere :)

  • Like 3
Skrevet

Akkurat nå så vil jeg gå en liten rusletur. Det må være flatt, ingen andre mennesker eller hunder, hunden må kunne gå løs, helst være litt skog rundt grusveien... Lov å drømme.

myrdalen midt på natta??..
Skrevet

Say whaat? :huh: Jeg synes det er skikkelig rart når noen synes det er flaut å pante flasker. Man rydder jo rett og slett bare opp etter seg (sparer miljøet) OG man får igjen litt penger også. I-landsproblem deluxe! :P

Ja, sant? :lol: Jeg synes det er mye flauere å komme med fire søppelsekker liksom :lol:

  • Like 2
Skrevet

Tusen takk for alle klemmer, og all støtte!

Det hjelper MYE å ha Malle her, men selv om Janka sier det ikke er noe problem, så vil jeg ikke kidnappe henne for alltid, så i slutten av uka drar hun tilbake, også henter jeg Asti for en periode. Har fått flere andre tilbud om lånehunder, og tips om omplasseringshunder, og det setter jeg kjempestor pris på!

Det er tungt, og rart, å gjøre vanlige ting. Jeg griner når jeg pusser tenna, jeg griner når jeg henger opp klær, jeg griner når jeg kjører bil. Men innimellom ler jeg litt. Og tenker på fine ting. Prøver å være så normal som mulig. Var på skolen i dag. Det var en utrolig drittfølelse, at livet liksom bare går videre, og krever at jeg henger med. Alt føltes dritt i dag, helt til jeg kom hjem til en Malle som bare var glad for å se meg, også gikk vi tur i skogen i sola. Det går framover. Dessverre, og heldigvis.

Asti gleder seg veldig til å få litt ro og fred, samt være litt støttekontakt på Astivis. Mistenker at Malle er en mye bedre venn der, men han gjør sitt aller beste.

Og værste er at de fleste kattene er for mett og for lat, så de orker ikke å jakte noe særlig med mindre det er lett tilgjengelig..

Veldig lite løsningsorientert her. Da driter du i å fore katta og så vips så spiser katta opp musa og du slipper å tenke noe mer på det. Katten er mett, du er kvitt problemet og mannen kan jobbe i fred for hysteriske kvinnfolk som vil flytte øyeblikkelig :P

  • Like 1
Skrevet

Ja altså @Malinka @raksha Jeg skal ikke være sær på det, han må gjerne ta med all panten på en gang i bilen NÅR HAN FÅR LAPPEN :lol: Dusting...

Han har sagt at jeg må minne ham på å gjøre husarbeid når jeg går lei, men da får han hæren fløtte meg gjøre det på min måte hvis jeg først må mase! :lol:

Mye av jobben består i å se hva som må gjøres. Dumt dumt dumt å ta på seg arbeidsgiverrollen når det gjelder husarbeid.

Skrevet

Krysser fingre og tær for Lani!

Latmannsmiddag i dag her, guttungen hadde rester fra i går, jeg kjøpte meg stekte nudler med kylling på thaisjappa på senteret. Lady var veldig fornøyd med at jeg kjempet meg gjennom middagen med spisepinner, for da ble det mer på gulvet for henne :aww: Og jeg fant ut at jeg var glad jeg ikke strødde over hele glasset jeg fikk med tørkede røde flak, for det var chili :D Godt vi har vann i springen :D

  • Like 1
Skrevet

Mye av jobben består i å se hva som må gjøres. Dumt dumt dumt å ta på seg arbeidsgiverrollen når det gjelder husarbeid.

Poeng!

Skulle ønske Bonden faktisk hadde tid til litt husarbeid avogtil. For jeg drukner litt i dette huset. :aww: Men det var det der med nok timer i døgnet da.

Hvis jeg hadde slutta å sitte stille, sånn i det heletatt, kutta ut pc, tv, lesing, fargelegging, koping, soving og spising. DA hadde jeg fått mye gjort da :D *gjesp* I mitt neste liv kanskje. :aww:

Skrevet

Krysser alt som er for Lani! @AnetteN

Og så syns jeg det høres ut som en god deal å ha Asti som trøstevenn en stund for soppen. :hug: Astimann er fin han. :wub:

  • Like 2
Skrevet

Ramse opp middag-tid, sa du? Nope, jeg har spist burger på BurgerKing jeg :P

--

Krysser fingrene for Lani, @AnetteN !

Skrevet

Mye av jobben består i å se hva som må gjøres. Dumt dumt dumt å ta på seg arbeidsgiverrollen når det gjelder husarbeid.

Jeg er helt enig - men alternativet er at ingenting blir gjort... Noen har ikke like gode øyne som Tinkien her i hus :aww:

  • Like 1
Skrevet

Potetmos er bedre enn kokt potet :aww:

Hjemme. Tung i hodet, så slappe av litt før det blir tur på jentene. Lage middag kanskje? Og spise før tur? Ja..

Men potetmos passer ikke til alt.... :P Eller spiser du potetmos til ribba på julaften? :lol:

Forøvrig så har jeg aldri forstått hva som er så flaut med å pante flasker :icon_confused: Gjør det ofte jeg, penger er penger liksom :ahappy:

Skrevet

Woho! Fått innvilga utdanningsstønad fra nav :aww: Da kan jeg eeeeendelig kjøpe den pcen jeg har ønska meg så altfor lenge :D Åh, som jeg gleder meg.

  • Like 14
Skrevet

Det kunne jeg gjerne gjort :lol:

Er forsåvidt enig. Jeg liker bedre potetmos, enn kokte poteter :lol: Men jeg nekter å spise potetmos til pinnekjøttet :lol:

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...