Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Syns det så kult ut @laikamor :) Jeg hadde likt det enda bedre om det fortsatte frem i panna på slangen og lagde et slags bliss der også. Men det er bare gå at du tester ut teknikker. Etterhvert som man prøver seg frem er det gøy å gå tilbake og se på hva man gjorde i starten og hvor man kom etterhvert.

Takk for tilbakemelding, og godt poeng! Får prøve det på neste slange!

Hehe, ja, må jo bare pørve meg frem. Håper å få utviklet meg litt, og da blir det nok både gøy og lærerikt å se tilbake på tidligere ark :)

Men da beholder jeg den som den er nå. Så får jeg heller se når hele motivet er ferdig, om jeg jør noe forandringer :)

  • Svar 503
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tegnetusjer Anbefaler det virkelig til folk som ønsker å begynne å tegne. Enkelt å lære seg (jeg har hatt mine siden slutten av oktober, men begynte ikke å bruke dem aktivt før mot jul), fargene

Her går det i pokémon fortiden Ikke kommet et fnugg lenger i noen av fargeleggingsbøkene mine. Har ikke så mye tid til å farge nå, så da blir egentegnede tegninger prioritert Det mørkeblå under

@Khela farge Bare husk å fjern det meste av gråblyanten eller tegn over med penn før du farger, hvis ikke blir fargene grumsete. Kan være du vet det da, men jeg lærte det the hard way, så bare nevner

Posted Images

Skrevet

Holder på med slanger i animorphia. Ferdig med den første slangen nå. Prøver meg på litt highlighting, eller hva det heter, men usikker på hva jeg synes. Synes dere det ser ok ut, eller bør jeg bare farge det likt som resten av slangen (de lyse stripa langs ryggen altså)?

nyshn9.jpg

Kjempefin :) men kanskje det er verdt å tenke på hvor lyset kommer fra? Hvis du har et sånt highlight så vil det jo være forskjellig alt ettersom hvor du bestemmer lyset kommer fra og dermed kanskje ikke være jevnt over hele slangen?

Gleder meg til jeg får lønn og kan bestille fra det store internettet :P enn så lenge får jeg være hard og holde meg til appen (som har blitt oppdatert og nå irriterer meg litt...)

Edit: Siden jeg først kom på tanken måtte jeg google litt.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/90/Flickr_-_ggallice_-_Eastern_mud_snake.jpg

  • Like 1
Skrevet

Kjempefin :) men kanskje det er verdt å tenke på hvor lyset kommer fra? Hvis du har et sånt highlight så vil det jo være forskjellig alt ettersom hvor du bestemmer lyset kommer fra og dermed kanskje ikke være jevnt over hele slangen?

Gleder meg til jeg får lønn og kan bestille fra det store internettet :P enn så lenge får jeg være hard og holde meg til appen (som har blitt oppdatert og nå irriterer meg litt...)

Edit: Siden jeg først kom på tanken måtte jeg google litt.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/90/Flickr_-_ggallice_-_Eastern_mud_snake.jpg

Vet, men jeg er utrolig dårlig på slikt med lys. Klarer ikke se det for meg. Men mønsteret på slangen er veldig svakt/helt borte der det lyse er nå, så jeg følte liksom det var naturlig å bare følge det :P Samme med slange nr to, som jeg holder på med nå. Forøvrig litt lik den på bildet ditt, farger den i svart og rød :P

  • Like 1
Skrevet

Kjempebra Laikamor! Pluss for å prøve nye ting, syns du fargelegger veldig fint :) .

Jeg ville rett og slett brukt et bilde for å se hvordan lyset faller på slangen, kanskje du kan prøve det på en av de andre? Det må jo ikke være helt likt, men kan gi en viss idé.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/90/Flickr_-_ggallice_-_Eastern_mud_snake.jpg

Skrevet

Elsker mine derwent supersoft!!

Disse er fargelagt med mesteparten derwent. Ike helt ferdig enda på bildet.

Etter at jeg var ferdig med fisk nr 1 så jeg at det var samme bilde som @laikamor sin... Ubevisst påvirket gitt.

post-5394-0-89398700-1438636811_thumb.jp

  • Like 4
Skrevet

Elsker mine derwent supersoft!

Disse er fargelagt med mesteparten derwent. Ike helt ferdig enda på bildet.

Etter at jeg var ferdig med fisk nr 1 så jeg at det var samme bilde som @laikamor sin... Ubevisst påvirket gitt.

Så flotte, du er flink!

Mamma har bestilt raffine art, den 72pk. Så nå går jeg i postkassen svært håpefull hver dag. Håper de kommer før jeg reiser, så jeg kan få prøvd de!

Skrevet

Spennende med 72 pk! Jeg og venter på den! Masse farger! ??

Ja, må være kjempegreit med så mange farger og nyanser å velge i! Tenker å bestille de selv etter hvert, men jeg har lyst å prøve dem først, om jeg får sjans :)

Skrevet

Jeg håper de kommer med pakning som holder dem i orden... Ellers må hver farge ha et eget pennal :P

Ser mange forskjellige løsninger på oppbevaring. En veldig enkel: samle doruller, og ha en dorull til hver farge. Så kan du f.eks lime papp, male osv på dorullene for å gjøre det litt penere. Pgså setter du bare en strikk eller noe rundt dorullene. Tror jeg vil gjøre noe sånt, for da ser man lett fargene, og dorullene er i veldig passende høyde.

Jeg er et rotehode da, så.mens jeg farger havner fargene utover hele bordet likevel :P

  • Like 2
Skrevet

Så flotte, du er flink!

Mamma har bestilt raffine art, den 72pk. Så nå går jeg i postkassen svært håpefull hver dag. Håper de kommer før jeg reiser, så jeg kan få prøvd de!

link til den pakken?
Skrevet

Jeg fant de til 166kr. Ligger link noen sider tilbake her :)

Prisene varierer etter dagens kurs, da. Tane og mamma bestilte fra linken jeg la ut nå, for ei uke siden eller noe. Da betalte de vel 180 eller 190kr med frakt.

Skrevet

Får heller bestille derfra da! :)

Følg hvertfall med på hvilken som har best pris når du skal bestille siden det varierer fra dag til dag :)
Skrevet

Jeg er veldig spent på prismacolorsene mine. Etter jeg bestilte har jeg lest at en del har problemer med at de brekker under spissing :( Mange påstår at det er på grunn av feil behandling, de er ekstemt myke, så skal helst spisses på en spesiell måte. Men får bare se. Det skal være mulig å bake dem i ovn/mikro om man får noen som er knekt da. Men kjedelig, er jo det nervevraket nå, var ikke akkurat billige for å si det pent :|:lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...