Gå til innhold
Hundesonen.no

Student 2015-2016


Mackenzie
 Share

Recommended Posts

  På 6/10/2016 at 2:09 PM, HeleneFS skrev:

Nå er jeg Maskiningeniør og fikk B på bacheloroppgaven ?. Er kjempefornøyd og hadde en skikkelig kjekk fest på kvelden i går! I dag morges ringte nye sjefen for å avklare start 1. August og bestille jobbtelefon og laptop til meg. Det er bare helt syyykt at livet starter nå!

Expand  

Grattis med overstått og bra resultater alle sammen! Det er så mange flinke på sonen. :thumbs:

Jeg rakk ikke feriere litt engang siden jeg har hatt fast jobb siden januar, men nå er vi virkelig ferdige!! Hadde presentasjon på onsdag og fikk B på bacheloroppgaven! Helt sykt å være ferdig! Nå kan jeg også kalle meg ingeniør, bare håper ikke det betyr at jeg liksom skal kunne noe.. :sleep: Lykke til med start i august @HeleneFS,så morsomt at du fikk jobben! I helga skal jeg på min tredje og siste avslutningsfest med klassen. Det blir gøy og vemodig.

  • Like 8
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 952
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fra nå av svarer jeg bare på navnet SandySosantCandy. Bare så dere veit det.  

Det er ikke hver dag jeg leverer masteroppgave etter å ha vært borte fra fagmiljøet i 6 år, er i full jobb, ikke får veileder før 3 mnd før innlevering og skriver mesteparten av oppgaven i løpet av de

Ja, jeg avsluttet like greit med en A på masteroppgaven jeg. 

Posted Images

Spoke to soon tydeligvis... Mistet all motivasjonen litt før klokken 12 i går. Drog hjem fra skolen etter ca 6 timer, så ikke full dag da heller. Men jeg hadde regnet gjennom 2,5 eksamenssett, så jeg hadde jo virkelig jobbet de 6 timene. På slutten orket jeg ikke å gjøre noe og så bare i løsningsforslaget med en gang, så da innså jeg at det beste var å dra hjem.

I dag skal jeg lese litt til, men ikke alt for mye. I morgen skal jeg møte en klassevenninne som også skal ta den eksamen, som ikke har fått lest like mye som meg fordi hun tok også opp enda en eksamen som var i går. Så da skal jeg hjelpe henne litt, om jeg får det til. Når man kan lære andre det, da først vet man at man selv kan det! :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ferdig :D

Har en ganske god følelse! Et par ting jeg er usikker på, men minst ti ganger mer sikker etter denne eksamen enn jeg var på den forrige. Gikk tidlig også, da jeg følte jeg hadde gjort det beste jeg kunne på de oppgavene jeg var usikker på. 

Nå er det ferie :D

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sitter og jobber med presentasjonen til muntlig forsvar som er i overimorgen. Kjenner at jeg kunne i grunnen klart meg helt fint uten det der, er så umotivert. :P Burde sikkert sett på det som en fin sjanse til å vippe meg opp en karakter, men altså, jeg bryr meg ikke! Men samtidig så klarer jeg jo ikke å la være å bry meg, når jeg først skal presentere noe så vil jeg jo gjøre det bra. Har igjen litt ennå før jeg føler meg helt klar, så blir vel noen timer med forberedelser og PowerPoint-laging etter jobb i morra.

Denne uka har jeg forresten hatt mine to første dager i ny jobb (starter ordentlig 1. juli). I dag har jeg fått være med på et par møter og det er gøy å se at det jeg har lært på universitetet stemmer overens med virkeligheten! At faglige idealer, vurderinger og metoder er de samme, liksom. Gleder meg til å komme ordentlig i gang og få mine egne saker å jobbe med. :D 

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 6/14/2016 at 7:33 PM, Ingvild skrev:

Sitter og jobber med presentasjonen til muntlig forsvar som er i overimorgen. Kjenner at jeg kunne i grunnen klart meg helt fint uten det der, er så umotivert. :P Burde sikkert sett på det som en fin sjanse til å vippe meg opp en karakter, men altså, jeg bryr meg ikke! Men samtidig så klarer jeg jo ikke å la være å bry meg, når jeg først skal presentere noe så vil jeg jo gjøre det bra. Har igjen litt ennå før jeg føler meg helt klar, så blir vel noen timer med forberedelser og PowerPoint-laging etter jobb i morra. 

Expand  

Hadde forsvar forrige uke, fant ikke motivasjon noe sted! Endte opp med at presentasjonen ble laget natta før forsvaret, og når sensor sa "Den muntlige fremleggelsen din må jeg bare si at jeg synes veldig godt om", så måtte jeg nesten le litt :P 

Men det var ikke egentlig så skummelt, selvom jeg ble grilla i 45 min og resten av klassen slapp unna med 10-15 min pga stramt tidsskjema.... 

Ble en B da, så jeg er fornøyd :D 

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer @bie!

Idag har vi avslutning og skulle fått karakter på bachelor.. vi MÅTTE levere 25. mai så vi skulle få karakteren idag, før vi skal feire at vi er ferdig. Tror dere fader meg ikke at vi får sms i går med at sensuren er forsinket og vi skal få beskjed når den er ferdig?! Fikk ikke engang et ca-tidspunk for når det kanskje skjer.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 6/15/2016 at 7:36 AM, Mirai skrev:

Gratulerer @bie!

Idag har vi avslutning og skulle fått karakter på bachelor.. vi MÅTTE levere 25. mai så vi skulle få karakteren idag, før vi skal feire at vi er ferdig. Tror dere fader meg ikke at vi får sms i går med at sensuren er forsinket og vi skal få beskjed når den er ferdig?! Fikk ikke engang et ca-tidspunk for når det kanskje skjer.

Expand  

Vi hadde avslutning uten å få bachelorkarakteren (ca. 12 dager igjen) og det føles ikke som den høytidsstunden det burde føles som når en er ferdig :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 6/20/2016 at 9:39 AM, Siri skrev:

Fy flate altså - du er bare rå, du :D. Gratulerer så mye!!! Et bra punktum for studiene liksom :) 

Expand  

 

  På 6/20/2016 at 9:59 AM, Pippin&Symra skrev:

Stor grattis! Du er så flink! :flowers:

Expand  

Tusen takk! Jeg er ærlig talt dritstolt over å ha fått toppkarakter med så å si null veiledning. Det er virkelig mitt eget arbeid jeg har fått karakteren for, og det føles kjempebra!!!

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 6/20/2016 at 10:47 AM, Ingvild skrev:

Tusen takk! Jeg er ærlig talt dritstolt over å ha fått toppkarakter med så å si null veiledning. Det er virkelig mitt eget arbeid jeg har fått karakteren for, og det føles kjempebra!!!

Expand  

Etter hva jeg ble fortalt, så setter de karakter etter hvor mye veiledning man har fått/tar høyde for veiledning også. Jeg fikk B på min mastergrad, og den var virkelig IKKE veiledet at all, for veiledern min satt på New Zealand :lol: Ikke helt overraskende at du hala inn den karakteren, sånn ifht hvordan ting har gått ellers i studiet! :) Grattis!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Oppdatert studentweb i hele dag, og endelig kom karakteren. Det ble en B :D Da fikk jeg B på både den praktiske delen og den skriftlige delen, så da blir vel den samla karakteren for faget også en B :D storfornøyd med det, med tanke på at det var en stor eksamen med mange ulike tema og deler.

  • Like 13
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det finnes alltid unntak, men det bør aldri være grunnlag for anbefaling av en rase. Vil man helst ikke ha lyd/røyting/whatever så velger man en rase som vanligvis ikke har tendensene til det. Oppdragelse, trening og miljø kan påvirke, men genetikken kan ikke overstyres. Lyd på riesen er ingen overraskelse for meg, det er jo en hund med mye driv.
    • Er en del med god helse og super mentalitet også? Vår golden var på ingen måte taus, han bjeffet forholdsvis mye. Cavalieren vår var helt ekstremt gneldrete med vakt som sin selvpålagte hovedoppgave. Mest savage villdyr jakt-, vakt- og trekkhund jeg har hatt. Understimulert.  Ingen lyd på finsk lapphund og chihuahua, som begge fikk over gjennomsnittet med oppmerksomhet og stimuli. Begge rasene kjent som gneldrebikkjer, begge individene så og si tause, i motsetning til de to kjent for å være verdens enkleste og greieste, som i bunn og grunn var veldig hundete hund på mange måter, bl.a. ressursforsvar. Såfremt en skal trene og aktivisere hunden er oppdragelse og aktivisering vel så viktig som rase og genetikk, tror jeg. En golden som kjeder seg er ingen plysjhund, den vil bjeffe og ødelegge ting. En spisshund som får tilfredsstilt behov og blir trent trenger verken lage lyd eller ugagn. Kan lyd handle vel så mye om hvordan ulike raser blir valgt av ulike typer hundeeiere til ulike typer hundehold? Hvilke raser vil ikke bli gneldrebikkjer om en ofte og lenge av gangen plasserer dem i en kjedelig hundegård alene, hvor de kan se/høre/lukte forbipasserende? En gjenganger med små, såkalte gneldrebikkjer av selskapsraser er at eierne verken forstår dem eller trener dem, og så retter det seg når de får hjelp til å tolke hunden og interaktere bedre med den.  Jeg har forøvrig hatt store problemer med LYD på riesenvalpen jeg har nå (ikke en rase for trådstarter). Ikke noe jeg forventet, og er pga generelt konsensus om bjefferaser usikker på om det er genetisk lyd eller om det i hovedsak er miljøpåvirkning fra den individuelle mammaen. Fra mitt eget anekdotiske erfaringsgrunnlag tror jeg egentlig det siste. Det har tatt to mnd å bli kvitt problemet hjemme, ved å forstå mer av hva han vil når det kommer lyd, og hvordan respondere på det. Ikke super lystbetont oppgave å jobbe med, for jeg forventet ikke det problemet.  Den personlige efaringen min er altså at rase is like a box of individuals i litt større grad enn mange andre mener.
    • En del lyd og dårlig helse og mentalitet på dem.
    • Hva med vanlig cocker? Eller amerikansk cocker? 
    • Eurasier, og sannsynligvis pyrineer, er ikke hunder jeg vil anbefale om man har noe ambisjoner i hundesport. Bichon utgår på bjeffingen. Det er (heldigvis!) forskjell på raser, og det er en grunn til at noen raser går igjen, på godt og vondt. Av gruppe 1 har du jo colle, lang- og korthår. Det har vært noe mentale svakheter på dem, men jeg har inntrykk av at det bedres. Det er himla mye røyting og børsting. Og så vil jeg generelt sett fraråde sports/jaktvarianter av rasene. Alle disse er aktive bruksraser som tåler å brukes en god del uten å være hypervarianten. Noen av jaktvariantene har mye stress og dårligere mentalitet. Det er ikke alle som får dem til, og jeg synes helt ærlig at de bør være hos noen som jakter, eller minimum satser mye på hundesport.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...