Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundeutstilling på TV


Recommended Posts

  • Svar 265
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Så, jeg har ikke tv-kanaler, men det fiksa Janka! Hun satte opp laptopen sin foran tv-en, også Skypa vi. :lol:

Uthevet/understreket = helt enig. Og tenker de burde hatt med en sånn som meg som "joda, jeg bader nå hunden så den er ren" og "trene utstilling? Neida, putter på en utst lenke så går det som det går"

Det verste er jo at man synes dette er helt normalt... ....

Skrevet

Jeg synes det er dårlig gjort av TvNorge og bare "gi opp" serien etter 2 programmer. Så vidt jeg vet, så tar det gjerne litt tid før man får skikkelige seertall :) Men det er nok ikke første gang de gjør dette. Synd, for jeg likte serien godt :)

Skrevet

Er det et problem at man klipper værhår?

mvh 2ne, puddeleier som barberer bort værhår :aww:

Jeg hadde aldri reagert på at en puddel kom uten værhårene sine, de forsvinner jo med resten av klippen. Jeg synes det er litt annet med en kortpelsrase som ikke har klipping inkludert i sitt naturlige stell med mindre de stilles ut, spesielt kortsnuter med store, utsatte øyne. Hvor mye værhår hjelper med å beskytte øynene kan nok diskuteres, men jeg ville aldri vurdert å fjerne et sånt hjelpemiddel for at de skulle se litt penere ut.

Også kom jeg til slutten av tråden. Bittert at de ikke viser den ferdig!

Skrevet

Jeg var nettopp inne på TV Norge sin facebook side. Selv om seertallene var lavere enn de hadde håpet på, så er det tydeligvis mange som bryr seg! Jeg lurer også på om problemet er sendetiden, og at mange heller ser repriser eller opptak. Uansett, hundefolk som gruppe må vel kunne sies å være ganske engasjerte sjeler. :wub:

Skrevet

:fish: til meg selv.
Først klager jeg på programmet (eller utstilling da...) og nå er det bare KRISE!
De kan ikke kansellere! :o

Skrevet

Synes den serien var ensidig teit altså.. blir kjedelig å glo på pelsstell i lengden synes jeg. Hadde de hatt med litt annet enn bare utstilling, så hadde det kanskje vært mer interessant.

  • Like 2
Skrevet

Jeg skjønner litt at serien ble litt døll å ensformig jeg. Den handlet kun om utstilling. Tror de hadde fanget et mye større seerpublikum om de hadde med alle hundesporter. Og jeg tror faktisk at agility å freestyle feks. hadde vært litt mer action. :) Eller om redningshunder hadde fått være med.

  • Like 5
Skrevet

Jeg skjønner litt at serien ble litt døll å ensformig jeg. Den handlet kun om utstilling. Tror de hadde fanget et mye større seerpublikum om de hadde med alle hundesporter. Og jeg tror faktisk at agility å freestyle feks. hadde vært litt mer action. :) Eller om redningshunder hadde fått være med.

Synes du? Jeg hadde kjapt blitt lei av å se på at de gikk i ringen, eller for den saks skyld på agilitybanen. Synes det handlet mer om hundehold, om eierne og deres forhold til hundene. I andre episode fikk vi bare så vidt sett et glimt av hundene til det gamle paret, men fikk se hverdagslivet deres med dyrebutikk. Og hun med bostonen som ble så bekymret når hunden hennes oppførte seg unormalt i varmen, og Adriane som mistet hunden sin. Det var minimalt med pelsstell og ringer.

  • Like 6
Skrevet

Fra TV-Norges facebookside:

Kjære hundefolk!
Vi har nå lært at onsdager mellom åtte og ni er det hundelufting som står på programmet for mange av dere. Et hundeshow fikk dermed ikke det antall seere vi hadde håpet på. Programmet er nå tatt av skjermen, men det vil komme tilbake ved en senere anledning. Voff!

Skrevet

Håper det kommer igjen på et annet tidspunkt :)

"Hei, alle hundefans!

Som dere, elsker også jeg hunder, og jeg syns Et hundeshow er blitt et utrolig fint og underholdende program med fantastiske deltakere både to- og firebeinte.

Det er utrolig å se engasjementet i denne gruppa og tilbakemeldingene fra dere både her og på programmets Facebook-side og på TVNorges Facebook-side. Det gjør meg trygg på at vi har klart å lage et varmt, underholdende og inspirerende program.

Jeg har lyst til å prøve å forklare hvordan vi som kanal tenker, og må tenke, når vi programsetter.

TVNorge er opptatt av gode, norske egenproduksjoner. De skal være originale og de skal passe våre seere. Et hundeshow er en sånn produksjon.

Å produsere kvalitet koster. Som kommersiell TV-kanal er vi helt avhengig av å få igjen for investeringene våre. Og som kommersiell, reklamefinansiert TV-kanal er det seerne som utløser betalingen. Det er det hele forretningsideen består i. Annonsørene betaler oss for å servere dem et antall seere de kan nå ut til med sine budskap. Det kan høres kaldt og kynisk ut, men realiteten er at uten seere, får vi ikke inntektene vi trenger for å kunne fortsette å produsere godt innhold.

Så, enda litt mer teknisk: Hvis et program ikke leverer så mange seere vi har budsjettert med, er det noen ganger hensiktsmessig å flytte det til et tidspunkt der vi tror det kan oppnå flere seere. Det er det som skjer nå. Vi jobber med å finne et tidspunkt, og ser på løsninger for å eventuelt kunne legge det rett på Dplay.

Det er dessverre en nytteløst øvelse å sammenlikne programmer med hverandre i sånne situasjoner som har oppstått nå. De som har ansvaret for sendeskjemaet vårt, har en temmelig diger kabal som skal gå opp. De må også forholde seg til at hvert program som settes på skjermen må levere x antall seere, men også hva det koster oss å sette på produksjonen. Dette er vanskelig budsjettering å skjønne også for meg som jobber i TV-bransjen (og ikke minst er det litt kjedelig)

Uansett, det jeg kan love dere, er følgende: Vi jobber med å finne den beste løsningen for Et hundeshow, og vi kommer tilbake med mer informasjon så snart vi vet mer. Det er ikke gitt at det blir helt med det første, så jeg må be om at dere er tålmodige.

Med vennlig hilsen

Hanne McBride

Mediesjef i TVNorge

PS! Jeg ser at flere av dere lurer på hvordan man måler antallet seere. Det er det TNS Gallup som gjør på vegne av alle TV-kanalene, og målingene er valutaen som brukes av alle i TV-bransjen. Hvis dere er interessert, kan dere lese mer her: http://www.tns-gallup.no/vare-paneler/medlemssider-tv-panelet/hva-er-tns-gallup-tv-panelUkes-tallene tar også høyde for opptaksseing :)"

Skrevet

Sitter å ser det på TV nå, så det går vel enda? På TV norge? Er episoden der hun ene mister nakenhunden sin.

EDIT: nå sa de at det foreløbig var siste episode av et hundeshow.

Guest Kåre Lise
Skrevet

Den "hunden" dere diskuterer bæsjet og lufting, var ikke det en dukke? :o så ikke ett livstegn fra den dingsen jeg. Mens dere sippet fikk jeg bare inntrykk av skuespill, slette greier.

Skrevet

TVNorge

Et hundeshow til Dplay Norge
I forrige uke ble det besluttet at Et hundeshow tas av skjermen på grunn av lave seertall. Dette førte til et voldsomt engasjement hos seere som vil ha programmet tilbake. Vi har ikke vært vitne til liknende tilstander siden Glamour ble tatt av skjermen i 2011 – både i sosiale medier, på mail og telefon.

Som en gest til programmets største fans, legger vi nå ut Et hundeshow på Dplay. Episode 1 og 2 er allerede tilgjengelig i spilleren, og episode 3 legges ut førstkommende onsdag. Hele sesongen er ikke ferdigprodusert ennå, så episodene vil legges ut fortløpende på onsdager. Programserien vil bli ferdigprodusert og vist i sin helhet.

Det er ennå ikke avgjort når programmet kommer tilbake på TV-skjermen, men det blir ikke på denne siden av nyttår.

  • Like 10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...