Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Du liker jo data, så hvorfor ikke kalle frøkna for Data? :D

Er det noen merkenavn på datamaskiner, datautstyr o.l. som kanskje kunne gå som navn og passe et hunndyr av arten hund? :- ) Sett gjennom noe av det?

Ellers likte jeg forslag nevnt over her, Dot, som i "dot com" :- )

Eller hva med Terra som i terrabyte? Evt Mega, som megabyte.

Er det en ny Welsh Corgi du skal ha? Den så fryktelig søt ut, altså! Var ikke så lett å se rasen på det bildet, men fin var den. Synes det lignet litt på en Border Collie også på bildet :icon_redface:

Dot blir til DOTTEN :lol: og det har jeg prøvd før og er uhyre flaut :icon_redface:

Blir en BC ;)

Terra var jo ikke så dumt..

  • Like 2
  • Svar 79
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Er dette en liten Flux? Eller en Skuffa? neeei...man blir jo ikke skuffa over denne

Pi og Dot hørtes ut som et flott par, spør du meg! Men jeg kom egentlig inn i tråden bare fordi jeg trodde det sto "Akk, en navletråd," og lurte på hva i all verden den kunne handle om.

Jeg tror det blir Flux har så mange og fine betydninger

Skrevet

Joda, Mikro, Liga, Poly, Dot, er de jeg kommer på nå.. Litt farget av det jeg leser nå, men :P

Ellers har du GBA som uttales Gaba.. Det er et gen :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

GABA er også forkortelse på γ-Aminobutyric acid, som er en nevrotransmitter som roer ned nervesystemet. :P

Jeg likte Komma og Pyt(agoras)!

Skrevet

GABA er også forkortelse på γ-Aminobutyric acid, som er en nevrotransmitter som roer ned nervesystemet. :P

 

Jeg likte Komma og Pyt(agoras)!

GBA er forkortelsen til glococerebrociase :aww:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

GBA er forkortelsen til glococerebrociase :aww:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Finnes det ikke noe kult fra nevrokirurgisk også da? :P

Etter tre år på Riksen så føler det litt passende :P

Skrevet

Finnes det ikke noe kult fra nevrokirurgisk også da? :P

Etter tre år på Riksen så føler det litt passende :P

GBA er er gen som styrer enzymer som bryter ned ting i cellene og ved en mutasjon (heterzygot) fører til 20-30 ganger økt risiko til parkinsons, og homozygot fører til gaucher sykdom :P

Du har mange spesielle navn på områdene i hjernen da.. Feks substantia nigra (står for "svart substans").. i det området finner man pigmenterte celler som inneholder Melanin :)

Ellers har du navnet "Dopa", fra dopamin som nervecellene bruker for å sende signalet videre.. Synapse er et område på en nervecelle..

Og så har du "Cere" fra cerebral.. Om brukes når man skal betegnes at noe har med hjernen å gjøre :)

Si litt hvilke type ord du liker, så kan jeg se hva jeg finner :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Dot blir til DOTTEN :lol: og det har jeg prøvd før og er uhyre flaut :icon_redface:

Blir en BC ;)

Terra var jo ikke så dumt..

Jeg er enig i det med Dot, det blir fort Dotten, hehe - jeg tenkte på det i samme øyeblikk som jeg klikket "Post" egentlig, men navnet er jo litt søtt hvis man greier å se bort fra akkurat det :- )

Terra (som i Terrabyte) må være veldig passende for rasen og det foreslo jeg fordi det er "stort minne", og border collier er jo kjent for nettopp sin smarte hjerne som husker så enormt mye. BTW, leste om en Border Collie som hadde lært omtrent et tusen navn på ulike gjenstander! Når den fikk et ord for en av de tusen tingene, så gikk den bort til en enorm haug med kosedyr og figuerer og hentet nettopp denne ene som det ble spurt etter. Fantastisk hjerne på den rasen altså! :) En annen gang så jeg på tv en border c som hadde lært rundt 800 navn på ting. Fantastisk rase! :) (dette vet du selvsagt, jeg bare småprater, hehe)

PS! Hvis du har lyst å sitte og lese og lete gjennom, så er dette en ordliste for datauttrykk :)

Skrevet

Finnes det ikke noe kult fra nevrokirurgisk også da? :P

Etter tre år på Riksen så føler det litt passende :P

Encephalon - Lone

Cerebellum - Bella

Thalamus - Thale

Amygdala - Amy

Hippocampus - Hippie

Medulla oblongata - Blondie

  • Like 1
Skrevet

Jeg snikleser litt i denne tråden for jeg trodde jeg var original som skulle kalle hunden min for Pi... Siden det nå er brukt må jeg ha en matte-fysikk-referanse! Jeg har vært innon flere av de matematiske tegnene + litt annet matte relatert

Phi

Delta

Theta (Men min gamle hun het Thia så det ble for likt)

Rho (hann)

Gyro (hann)

Sinus (hann)

Volt

Andre data-navn jeg har tenkt på er

Dell

Tab (hann)

Skrevet

For å gjøre det enda verre så kan jeg velge stamtavle navn helt selv og det må ikke være på noe som helst bokstav, men gjerne noe relatert til bc/passende til rasen.

Hittil har jeg kommet på Eye for distraction

Kennelnavnet er Greis Working

Skrevet

For å gjøre det enda verre så kan jeg velge stamtavle navn helt selv og det må ikke være på noe som helst bokstav, men gjerne noe relatert til bc/passende til rasen.

 

Hittil har jeg kommet på Eye for distraction

 

Kennelnavnet er Greis Working

Adrenalin/Epinephrin - Adi

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...