Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

I morgener det 3 uker siden første parring, og jeg syns ikke jeg ser noe tegn på frøkna. Jeg som ikke skulle ta ultralyd kommer nok til å krype til korset mot slutten av neste uke tenker jeg. :aww: 

  • Like 1
  • Svar 660
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Etter tre valper i går kveld, endte vi med keisersnitt. Nr 4 hadde fått hodet inn i neste horn av livmoren, og lå dermed på tvers og blokket for åpningen. Alle små klarte seg, og vi sitter nå igjen me

Da ble det endelig valp på meg også!! Min første! Ikke belger, men pyreneisk gjeterhund med korthåret hode, fra kennel Petit Norvégien. Gleder meg helt vanvittig til å hente han hjem 

Nå hååper jeg at jeg kan melde meg inn i denne valpegjengen for alvor! 5 valper endte vi opp med i natt, 3 hanner og 2 tisper (+ 2 døde tisper til )  Det blir ikke bestemt hvem av tispene je

Posted Images

Skrevet
På 25.5.2016 at 11:14 AM, LØJ skrev:

Ja, får vel "melde meg inn" her jeg også. Bare ett par uker igjen til fødsel og alt krysses for at alt skal gå bra (selfølgelig gjør det det) og at kjønnsfordelingen blir som ønsket. Herregud jeg er spent:D

Hvilken rase? :)

Skrevet
6 timer siden, Line skrev:

Denne ble igjen her :wub:

Pied Piper's Believe You Me, aka Yumi

Søt som sukker - når det passer henne :P 

Bebiiiiii!! :wub: Hun er til å spise opp!

 

1 time siden, Hermes skrev:

Vi henter krabaten til høyre på søndag. Blir moro med valp igjen!

Foto: André Lund/Mjóhundr

Åh... jeg har siklet på de valpene der, spesielt de sorte/hvite. de er knallfine! :D Lykke til med ny whippsevalp!

  • Like 1
Skrevet
På 25. mai 2016 at 11:14 AM, LØJ skrev:

Ja, får vel "melde meg inn" her jeg også. Bare ett par uker igjen til fødsel og alt krysses for at alt skal gå bra (selfølgelig gjør det det) og at kjønnsfordelingen blir som ønsket. Herregud jeg er spent:D

Yeeeey :D Krysser fingra for at ting klaffer denne gangen.  

 

Skrevet

Da var valpene født(!!!!). Det ble 2 merle hanner og 1 tricolor tispe. Gjett hvor tispen havner?? 

Nei, jeg har hvertfall ikke navn og valpekurs klart..

  • Like 6
Skrevet
18 timer siden, Ozzy skrev:

Hvilken rase? :)

Blir en ambull igjen, fra en kombinasjon jeg har trua på og linjer jeg kjenner meget godt til. Så her tror jeg det blir fart og spenning fra første stund:jump:

 

9 timer siden, jma skrev:

Yeeeey :D Krysser fingra for at ting klaffer denne gangen.  

 

Takk :wub: Ja, om det ikke blir bra denne gang så slutter jeg med hund...hehe...
Krysser det meste jeg og:sweat:

  • Like 2
Skrevet

Nye valpen og Hermes ute på plenen i morges. Valpen er kjempestødig, tar alt på strak arm. Ikke har vi hatt mer enn et halvt "uhell" inne, så denne blir nok raskt husren :) Nå blir det lek, sosialisering, ro, og miljøtrening gjennom sommeren :)

 

  • Like 10
Skrevet

Den er født i Norge, ja. Far er vel importert, vil jeg ikke tar helt feil (og bor hos oppdretteren til vår første), men norske linjer på morssiden.

Dette blir nr. 2. Flóki og Hermes. Hermes er seks.

Skrevet
2 timer siden, Hermes skrev:

Den er født i Norge, ja. Far er vel importert, vil jeg ikke tar helt feil (og bor hos oppdretteren til vår første), men norske linjer på morssiden.

Dette blir nr. 2. Flóki og Hermes. Hermes er seks.

Da ble jeg veldig nysgjerrig på hvem som er mor og far :P

Skrevet

Valpen min er ikke hvit lengre.

Han fant veien ut av gjerdet bak huset, og ned i myren. :huh:

Hadde tenkt å bade han til uken, vel nå er han spylt av det værste, så går han i badekaret imorgen istedenfor. :P

Skrevet
Akkurat nå, Krutsi skrev:

Da er valpen din halvsøsken til ho ene mi :P

Moro! Far har vel vært litt rundt, ja... sånn er det å bli årets avlshund et par år :)

Skrevet
Akkurat nå, Hermes skrev:

Moro! Far har vel vært litt rundt, ja... sånn er det å bli årets avlshund et par år :)

Hehe ja, faren har noen kull.. Ho ene mi kommer fra samme by som der hannhunden bor.. 

Skrevet

Så langt har vi lært at valpis ikke er redd for kompostgrinder som smakker ned på labbene hans, noe som har skjedd fire eller fem ganger i dag – kompostgrinder er til for å brytes opp og dyttes ned, på en eller annen måte skal man i hvert fall finne en åpning, for valpis vil nemlig ned på gresset, ikke være oppe på den varme, kjedelige terrassen hele tiden!

Ellers bruker han mest tid på å gå/løpe runder rundt huset og sove.

Guest Jonna
Skrevet

*så er det på'ann igjen, på'ann igjen, på'ann igjen*

AK selvsagt, men mulig fødsel bikker oss over i 2017 gjengen. 

Skrevet
16 timer siden, JeanetteH skrev:

*så er det på'ann igjen, på'ann igjen, på'ann igjen*

AK selvsagt, men mulig fødsel bikker oss over i 2017 gjengen. 

Fortell mer?? ? 

Guest Jonna
Skrevet
13 timer siden, Shlush skrev:

Fortell mer?? ? 

Oppdretteren har ikke promotert kullet selv eller planer om å gjøre det med det første. Så det blir ingen følge info før oppdretter gjør det ;) 

Skrevet
3 minutter siden, JeanetteH skrev:

Oppdretteren har ikke promotert kullet selv eller planer om å gjøre det med det første. Så det blir ingen følge info før oppdretter gjør det ;) 

Ak du liksom.. Jeg skal selvfølgelig holde av en valp til deg i fantasi-kullet mitt :heart::aww: 

  • Like 1
Guest Jonna
Skrevet
Akkurat nå, Krutsi skrev:

Ak du liksom.. Jeg skal selvfølgelig holde av en valp til deg i fantasi-kullet mitt :heart::aww: 

:heart::kiss:

Skrevet
8 timer siden, JeanetteH skrev:

Oppdretteren har ikke promotert kullet selv eller planer om å gjøre det med det første. Så det blir ingen følge info før oppdretter gjør det ;) 

Oki ? venter i spenning 

Skrevet

I morgen fyller min 2016 valp 4 måneder, og i dag tidlig døde hennes kullsøster av DCM på morgentur i skogen:bye: Vi visste at hun ikke ville bli gammel, men det er et forferdelig sjokk likevel :( Sanna skal bli ekstra skjemt bort i dag.

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...