Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Lov å håpe? Må være min tur snart syns jeg. :P Må bare ha lappen og litt slike ting i orden først. Om det blir valp mens Rocky lever enda så blir det hannvalp, om han er borte innen den tid så tror jeg det blir tispe faktisk.
For øyeblikket er det blå langhåret collie som er drømmen. :wub:

  • Like 5
  • Svar 660
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Etter tre valper i går kveld, endte vi med keisersnitt. Nr 4 hadde fått hodet inn i neste horn av livmoren, og lå dermed på tvers og blokket for åpningen. Alle små klarte seg, og vi sitter nå igjen me

Da ble det endelig valp på meg også!! Min første! Ikke belger, men pyreneisk gjeterhund med korthåret hode, fra kennel Petit Norvégien. Gleder meg helt vanvittig til å hente han hjem 

Nå hååper jeg at jeg kan melde meg inn i denne valpegjengen for alvor! 5 valper endte vi opp med i natt, 3 hanner og 2 tisper (+ 2 døde tisper til )  Det blir ikke bestemt hvem av tispene je

Posted Images

Skrevet

Lov å håpe? Må være min tur snart syns jeg. :P Må bare ha lappen og litt slike ting i orden først. Om det blir valp mens Rocky lever enda så blir det hannvalp, om han er borte innen den tid så tror jeg det blir tispe faktisk.

For øyeblikket er det blå langhåret collie som er drømmen. :wub:

Du kan ta blå så tar jeg sobel :wub:

  • Like 2
Skrevet

Jeg håper jeg også kan være med i denne gjengen ? hvis jeg får fast jobb etterhvert blir det garantert ny hund, men rase er ikke bestemt enda. Men sikler på terv, og det er sonen sin feil..

  • Like 1
  • 2 months later...
Skrevet

Ikke valp på meg, men sambo skal ha valp neste år om han finner noen som han har lyst på å som har lyst til å selge til han. Ser ut som han er bestemt på jaktgolden :) Har sendt mail til et par oppdrettere og slikt så kanskje har vi et gyldent nøste i hus ila våren/sommeren :D Jeg satser på 2017 valp :)

  • Like 1
Skrevet

Ikke valp på meg, men sambo skal ha valp neste år om han finner noen som han har lyst på å som har lyst til å selge til han. Ser ut som han er bestemt på jaktgolden :) Har sendt mail til et par oppdrettere og slikt så kanskje har vi et gyldent nøste i hus ila våren/sommeren :D Jeg satser på 2017 valp :)

Hvorfor har ikke jeg en sånn samboer :|

  • Like 4
  • 4 weeks later...
Guest Michellus
Skrevet

Huffda, oioioi. Jeg håper egentlig ikke at jeg blir medlem av denne gjengen, men, tja. Kombinasjon jeg egentlig ikke vet om jeg kan la ligge, altså!

Skrevet

Åh, sambo står på 3 eller 4 valpelister nå på bruksschæfer og jaktgolden. Jeg gleder meg nesten like mye som han tror jeg, og spesielt kjekt er det jo å få valp i hus, men ikke ansvaret :P Spennende kull alle sammen så blir gøy å se om det blir og evt hvem. Alle er vell aktuelle ila våren om jeg ikke husker feil. :banana::D

  • Like 6
Skrevet
Hvem etter? [emoji4]

Vet ikke enda. Umulig å planlegge når jeg ikke vet når det blir aktuelt. Har flyttet hjem igjen etter samlivsbrudd, og kan bare ha Koda her. Blir ny valp når jeg finner meg noe eget igjen. Og det kan ta litt tid.

Men vil satse agility med neste. Koda har HD D, så han må begrenses en del i treninga.

Skrevet

Vi prøver igjen våren 2016, fortsatt tibetansk terrier. Denne gangen bedre forberedt. Eksembehandling er igang og har gitt resultater, gubben er villig til å prøve ut allergimedisiner om det trengs. Petal Cleanse og våtservietter skal kjøpes inn, samt trimmebord og blåser så pelsstell foregår på et godt ventilert sted. Vi ser veldig frem til våren :-)

  • Like 1
Skrevet

I dag tikket det inn ett ja fra hannhundeier. :banana: Da blir det kull på neste løpetid, om ikke det skulle dukke opp noe grums på øyelysningen. Øyelyser skal komme til en av de lokale klinikkene i november, så får se om jeg har tålmodighet til å vente til da, eller om jeg har en fridag i oktober jeg kan bruke (må kjøre 8-9 mil en vei for å komme til nærmeste klinikk som har øyelyser fast, så går med en halvdag til det). 

Bris løper nå så da dukker neste løpetid opp i mars/april om hun ikke gjør noe merkelig med syklusen sin. Vært ganske stabil til nå så.

  • Like 10
Skrevet

I dag tikket det inn ett ja fra hannhundeier. :banana: Da blir det kull på neste løpetid, om ikke det skulle dukke opp noe grums på øyelysningen. Øyelyser skal komme til en av de lokale klinikkene i november, så får se om jeg har tålmodighet til å vente til da, eller om jeg har en fridag i oktober jeg kan bruke (må kjøre 8-9 mil en vei for å komme til nærmeste klinikk som har øyelyser fast, så går med en halvdag til det). 

Bris løper nå så da dukker neste løpetid opp i mars/april om hun ikke gjør noe merkelig med syklusen sin. Vært ganske stabil til nå så.

Så spennende! :D Hannhunden blir ikke tilfeldigvis 6 år i morgen vel? :whistle: 

Skrevet

Wihu! Fortell mer :D

Hun som selger er veldig nøye på valpekjøpere - her er det ikke førstemann til mølla. 
Hanne er valgt, tispe rønket og øyelyst. Så det blir parring når tispe løper, som er nå snart (skulle vœrt slutten av september)! Jeg er kjempe spent! :D Snakket med oppdretter senest for en uke siden, hun sa vi bare skulle holde kontakten :D  

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...