Gå til innhold
Hundesonen.no

Nida, italiensk mynde


Sona
 Share

Recommended Posts

Nå har jeg snart hatt vesla i en måned allerede! :shocked: Hun er min første egne valp og jeg føler ikke jeg vet helt hva jeg driver med, men foreløpig har det gått overraskende bra :) Jeg har en flott oppdretter jeg kan spør om ting som dukker opp, pluss mange nyttige gamle tråder her på sonen.

Hun er en herlig blanding av vill og gal piraja og koseklump :wub: Gleder meg til å se hvordan hun utvikler seg. Vi har ikke trent så mye foreløpig bortsett fra litt innkalling. Vi har møtt noen hunder, men vil få til flere fremover. Hun har i det minste fått hilse på mange nye mennesker i påsken :)

Rimelig fersk:

11007613_10152578356151735_441466074_n_z

Snapchat-6606234942126712262_zpslznwptgs

Tiden utendørs tilbringes helst inntullet i skjerfet til matmor ;)

11075896_10153139821821397_1783153165_n_

Sammen med en venninnes voksne italiener:

11082868_10153139821621397_140442355_n_z

Overmoden for en lur:

1426846278734_zpsqhhcw78b.jpg

Snapchat--2144815468284222831_zpsczoucpi

Sammen med Luna:

11117892_10152613382836735_1206586867_n_

1427995040672_zpsyas0no1j.jpg

20150404_103122_zps8rdlyfsv.jpg

  • Like 15
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer med din første valp! Så nydelig! Italieneren er min guilty pleasure, for jeg liker den så godt og jeg liker jo ikke små hunder, trodde jeg;-) Flott farge! Er det fra dansk oppdretter evt? De hadde nemlig blå (har baare inntrykk at det ikke ers å mange oppdrettere..).

Lykke til med valpen:-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk, folkens! :flowers: Hun er like artig som hun er søt, veldig pratsom og med tidvis sterke meninger ;)

@13de: Hun er fra Dervisch i Sverige. Kan godt hende du har rett i at det ikke er så mange blå i Norge, virker som det er mye sort og isabell. Synes egentlig alle fargene er fine på hver sin måte :)

Litt flere bilder:

20150415_231608_zps1x22bwn6.jpg

Ikke helt klar for å stå opp:

1429000697715_zpsgu8pksv2.jpg

1429026895360_zpsibwvjlkr.jpg

1429133361235_zpszpy2prdk.jpg

På tur i fin genser fra @Mirai:

20150417_132928_zpsuz6tgjtm.jpg

20150417_133028_zpshxcilpfo.jpg

20150417_133204_zpsvvukxpze.jpg

  • Like 8
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...