Gå til innhold
Hundesonen.no

Hund bitt til døde av rottweiler


Tonje
 Share

Recommended Posts

Det var ikke eieren som filmet. Det var en ung gutt som tilfeldigvis kom forbi. Ungdommen nå til dags har vel ikke gjort stort mer enn å trykke på knapper og skjermer hele livet...

Det har ikke kommet frem for meg at det var en tilfeldig ungdom, men skremmende at man velger å heller dokumentere enn å forsøke å gripe inn. Forutsatt da at man faktisk ikke har forsøkt da, men det kan man ikke vite så mye om.

På den andre siden er det vel greit at noen dokumenterer?

Helt greit at noen dokumenterer, men jeg hadde foretrukket at noen grep inn om det var min hund og jeg var i sjokk. Men jeg har aldri fått med meg at det var en tilfeldig forbipasserende, det har liksom ikke fremgått i denne tråden eller der jeg så klippet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 120
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg skjønner ingen ting jeg... hunden ble visstnok holdt i bånd, men jeg ser ingen eier, og jeg ser heller ingen som forsøker å stoppe rottweileren, i stedet er det noen som filmer??? Sånn som situasj

Jeg har gått mellom andre hunder som slåss (ikke mine) og jeg ville garantert ha gått mellom dersom det var min egen hund. Å redde hundens liv ville for min del ha vært verdt å bli bitt og få skader s

MEN SÅ LØP OG SPARK TIL BIKKJA DA, FOR F**N!! Edit: Ja, jeg skjønner folk er redde for sin egen del, men om man virkelig klarer å stå og se på dette med de lydene den lille hunden laget, så håper je

Posted Images

Hadde jeg gjort dette når min hund ble angrepet hadde hun vært død nå.

Jeg MÅTTE skrike, for hendene mine har opptatt med å holde fast i Emma som satt fast imellom kjevene til dritthhunden, og hadde jeg sluppet hadde han fått tatt nytt tak og ville klipt over nakken på hun...

Hadde jeg ikke skreket, hadde kanskje ikke eieren av dritthunden kommet for å slå hunden sin i svime slik at jeg fikk reddet min hund heller..

Hva skjedde i ettertid med den andre hunden?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Eier har fått Melwin hjem nå.

Vet du om de har fått noe mer reaksjon på saken fra politiet? Eller andre instanser?

Vanligvis blir jo slike saker henlagt pga bevisets stilling, men her er det jo til og med en video som bevis.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vet du om de har fått noe mer reaksjon på saken fra politiet? Eller andre instanser?

 

Vanligvis blir jo slike saker henlagt pga bevisets stilling, men her er det jo til og med en video som bevis.

Vet ikke mer enn det som sto der, men eier har fått hunden hjem for alltid, ifølge eier selv. Var ei som spurte om eier av Melwin hadde gjort/kom til å gjøre noe for eier av hunden som døde, men fikk da beskjed om å dra andre steder med negativiteten sin. (Av en venn av eier vel og merke)
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Kåre Lise

Hva i all verden med saken å gjøre?

Folk med dysleksi skriver bedre enn det der. Skribleriet kan tolkes som en oppfordring om støtte, da kan man gidde bruke noen sekunder ekstra av sin kostbare tid på å gjøre seg forstått når hundeskinnet først har tatt livet av "nabobikkja". Eventuelt få unga til å skrive.

Står mer her http://www.verdalingen.no/nyheter/article10739000.ece

Foreløpig reaksjon fra politiet er en "første og siste advarsel". :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

"Det kunne vært et barn"-kortet... Nnnnngh!

Jeg har ingen forutsetning for å si noe om hvorvidt hunden er aggressiv eller vil gjøre dette igjen (jeg har ikke sett eller tenkt å se filmen), men nei, det kunne ikke vært et barn.

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

"Det kunne vært et barn"-kortet... Nnnnngh!

Jeg har ingen forutsetning for å si noe om hvorvidt hunden er aggressiv eller vil gjøre dette igjen (jeg har ikke sett eller tenkt å se filmen), men nei, det kunne ikke vært et barn.

Jeg er enig med deg.

Men det er jo de som mener at en hund med mye jakt ikke vet forskjell på en hund, katt, kanin osv,, den bare løper og tar det som beveger seg, så da kan den jo ta feil når det kommer til barn og skulle dette bevege seg.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Folk med dysleksi skriver bedre enn det der. Skribleriet kan tolkes som en oppfordring om støtte, da kan man gidde bruke noen sekunder ekstra av sin kostbare tid på å gjøre seg forstått når hundeskinnet først har tatt livet av "nabobikkja". Eventuelt få unga til å skrive.

Står mer her http://www.verdalingen.no/nyheter/article10739000.ece

Foreløpig reaksjon fra politiet er en "første og siste advarsel". :)

Har hørt den reaksjonen fra politet tidligere, den hunden har nå stukket tre ganger og angrepet tilfeldige andre hunder (ikke drept de, heldigvis), og lever fortsatt. Der er det ungene som får skylda for å slippe ut hunden hele tiden også.

Da må man vel bare krysse fingrene og håpe at alle holder det de lover i denne situasjonen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

En tragisk feil rundering å sende denne rottweilerhannen tilbake til den damen. Hva med å lytte til naboene, som sier den ofte er løs ute.

Vel, så fort den befinner seg løs ute nå så får de anmelde da. Hun har fått første og siste advarsel, så er ikke verre enn det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Huff... ved å legge ut det der stiller hun seg ikke akkurat i et bedre lys. Får ikke akkurat følelsen av at dette er et menneske med spesielt høy IQ (for slike fordommer får jeg nå folk skriver på den måten der)... det kunne nok vært en idè å få noen til å gå over teksten / i det minste bruke stavekontroll før man legger ut noe sånt, som skal leses av mange... dysleksi eller ei, det der er bare ren og skjær latskap. Det vitner ikke om et menneske som er skikket til å ha hund.

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå må raseforbudsloven snart ha bevist godt nok, at den ikke fungerer etter intensjonen.

Og får inntrykk av at brudd på Hundeloven er opp til hvert enkelt politidistrikt/etterforskere å vurdere. Det mangler forutsigbare konsekvenser for brudd. Man vurderer hver enkelt situasjon. Når det etterforskes fra politiets side er det med tanke på eventuell straffbarhet. Jeg mener det er behov for en havarikommisjon som etterforsker "Hvordan kunne denne ulykken skje". Hvilke faktorer spilte inn.

Politiet kan etterforsker straffbarhet, paralellt. Granskinger ved rasforbudslovens havarikommisjon kan likevel avdekke forhold politiet mener er straffbar uaktsomhet.

De som stod bak hundebitt.no er medansvarlige for ulykker hvor presa canario biter nesen av damer, slipper ut døren og skader en åtteåring. Men hunden har en ansvarlig og erfaren hundeeier-det var en annen som passet den. Så da var det ikke uaktsomt av hundeeier. Og hvorvidt åtteåringen har fått skades- og menerstatning, vel har ikke kommet fram i medier.

Det skal ikke være opp til hundeeiere å "ordne opp seg i mellom". Det handler om samfunnets sikkerhet.

Det mangler poltitisk vilje til å gripe fatt i et alvorlig samfunnsproblem: Hundeangrep der folk eller dyr kommer til skade.

Og ikke til å undres når hundebitt.no fritt fikk kjøre fram at det finns aggressive raser.

Meg bekjent finns ingen agressive hunderaser.

Skakkjørte individer finns innenfor alle raser.

Noen raser har et større fare- og skadepotensiale enn andre.

Så får en huske at raser med stort skadepotensiale og høyere risiko for ulykker, er det pga ønskede bruksegenskaper.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Kåre Lise

Nå må raseforbudsloven snart ha bevist godt nok, at den ikke fungerer etter intensjonen.

Hva har nå den med dette å gjøre? :o

Eneste relevante er at det bare er å forvente forbud mot rottisene også med flere sånne nek.

"Rottwailere e stokk dom"

Vel, dette eksemplaret er da ikke dummere enn at den klarte å kverke ei bikkje nedi gata så kanskje forholde seg til det?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bare vente på utvidet raseforbud da. :-)

Hvis en ser hundeangrep med store skader som har skjedd i Norge siste årene, omtalt i mediene, vil det neppe hjelpe å forby rottweiler.

Jeg har ikke vært klar over hyppigheten av hundeangrep før jeg kom over hundesonen og finner link til hundesaker i media. De som har gjort sterkest inntrykk er Fido og Naomi. Men offentlig statestikk over ulykker med hund, har vist seg umulig å finne og da blir det vanskelig å bidra.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg ville ikke vært redd for mellompuddel. Ta dere en tur på puddeltreff og møt noen i ulike størrelser! Puddel er høyst undervurdert og jeg tenker det kan passe bra til kriteriene. Hundene krysses jo dessuten mellom størrelsene, og det er en del variasjon. Jeg har møtt mange fine mellompuddel de siste årene, siden jeg har veldig lyst på en selv. Det er også stor forskjell inad i kategoriene, jeg ser på mellom, men en liten storpuddel er et alternativ. Personlig har jeg dårlig erfaring med wheaten terrier. De kan være supre hunder, men de er terriere og har sterke, egne meninger, og jeg er usikker på om jeg har vært på et problemhund/passeringskurs uten en wheaten... Toller mener jeg bør brukes aktivt og det er litt mentalt rusk på dem, da ville jeg heller gått for golden eller labrador. Korthåret collie - passer kriteriene men røyter en del. Langhåret collie - må børstes. For førerorientert og samarbeidsvillig tenker jeg retriever, gjeterhund og noen typer jakthunder. Hvis det er mye unger og styr så kan gjeterhunder blir stresset. Jeg tenker litt på lagotto eller spansk vannhund - men sjekk veldig nøye gemyttet! Da jeg var aktivt var det ganske mye dårlig på dem, så mye at en aktiv lagottoeier med tre hunder advarte meg mot å vurdere det. 
    • Hei, Etter noen år uten egen hund begynner vi å kjenne på savnet etter et firbeint familiemedlem. Det er noe opp og fram enda, men vi prøver å bestemme oss for hvilken rase vi skal velge neste gang og det hadde vært veldig hjelpsomt å få litt innspill til rasene vi tenker på og kanskje noen vi ikke har hatt på radaren enda? Vi er en familie på 4 med barn i barneskolealder. Vi har god erfaring med hund, men har aldri drevet med noen form for hundesport eller jakt osv, og kommer sannsynligvis ikke til å starte med det heller, så vi ser først og fremst etter et familiemedlem.   Hva vi ser etter: * Vi foretrekker begge hunder med tæl, men akkurat i den livsfasen vi er i nå lener vi mer mot et mildere gemytt. Veldig usikker på dette punktet * Førerorientert og samarbeidsvillig * Lite jakt - ønsker muligheten til å slippe hunden løs og oppnå stødig innkalling * Ingen vokt * Lett å motivere og lærevillig (husk: dette er en ønskeliste 😇) * Så lite sikling som mulig * Minst mulig hundelukt (sorry goldens 🫠) * Må tåle at det er mye som skjer hjemme hos oss. Barna leker, har med seg venner, vi får besøk, ungene kan bråke osv. Må tåle fremmede i eget hus uten at det er krise eller blir skummelt. Dette er selvfølgelig noe vi vil legge til rette for at hunden takler fra dag 1, men det er et så viktig punkt at vi ønsker best mulig utgangspunkt * Går greit overens med andre hunder * Minst mulig røyting - har ikke helt bestemt meg for hvor viktig dette punktet er for meg, men det ser så deilig ut å ha en røytefri rase. Kan gjerne stelle pels hver dag, men ikke mer enn 10-20 min i det daglige * Jeg ønsker meg en stor hund, samboer har mest lyst på en liten hund, så jeg tenker en plass midt i mellom.    Vi kan tilby: * Ca 1,5 time tur hver dag. Noen dager mer, noen dager mindre, men jeg tenker gjennomsnittet vil ligge rundt der * Hundevante eiere som liker å trene lydighet og legge til rette for et ukomplisert hundehold * Masse kjærlighet og oppmerksomhet   Raser vi har tenkt på: * Puddel - Jeg føler egentlig at jeg beskriver en puddel, men... Samboer syns storpuddel blir for stort, mens jeg syns de minste variantene blir for små. Har inntrykk av at mellompuddel har en del rusk på linjene? At hunden er mentalt stødig er pri 1 * Wheaton Terrier - Virker som veldig kule hunder, men litt redd for at terrier-gemyttet kan bli litt mye? Har veldig lite erfaring med rasen bortsett fra det jeg har lest meg til * Toller - virker som veldig trivelige hunder som har mange av de kvalitetene vi ser etter, men har inntrykk av at de kan være litt nervøse? * Schipperke - denne rasen har vi hatt før og det er veldig kule hunder. Men kunne tenkt meg en litt større hund i neste omgang   Så, har dere noen tanker eller forslag til oss?    Disclaimer: Ja, jeg vet at jeg har skrevet en smørbrødliste over ønsker og at selv om en rase på papiret kan huke av på alle boksene, kan individet vi får i hus være helt annerledes. Vi er ikke ute etter en robot, men vi er fortsatt i drømmefasen og ønsker best mulig utgangspunkt for vårt neste hundehold.  
    • Stoffbur var jo en idé! Det tror jeg ikke hun har noe forhold til fra før, så da er det kanskje mulig å begynne helt fra start med positive assosiasjoner. Det skal jeg prøve!
    • Det høres jo ut som du må jobbe med å gjøre bil til noe mer positivt som et separat prosjekt. Det fikser du! Kan du ha med bur på trening og sette ut et annet sted for pause/hvile? Eller teppe et sted du kan binde henne? Vil et stoffbur funke og være annerledes nok til å senke terskelen litt? Kompostgrinder?
    • Det viser seg nå at hun rett og slett har traumer relatert til bilkjøring og spesielt det å bli forlatt alene i bil. Det er såpass alvorlig at jeg ikke har lyst til å gå nærmere inn på det ettersom tidligere eier ikke er her og kan forsvare seg, men dette gjør det ekstremt vanskelig både å gå på kurs og delta på treninger, ettersom jeg ikke kan "pause" henne i bil (da blir hun så stressa at det ikke er mulig å få kontakt med henne i det hele tatt). Hun har rett og slett ingen steder å slappe av på kurs/trening. Dette er utrolig fortvilende og jeg kjenner meg litt motløs akkurat nå... Hun er veldig trenbar og en kjempesøt hund innafor de rammene der hun føler seg trygg, men skal jeg ha sjans til å få gjort noe med øvrig problematferd (som det viser seg å være mye av) må vi gå på kurs og trene...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...