Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg ser for meg hvilket team han og Twix ville blitt. Kost seg glugg ihjel, vutt.

Jeg skulle virkelig så gjerne ha kjøpt ham, det er noe med ham som jeg ikke klarer å sette fingeren på. Trumfer gjennom som hannhund og med awkward fysikk (no offense collie-lovers, men de korthårete ser rare ut!) og rett inn i hjertet mitt. Sambo er enabler og sier kjøp, kjøp, velsigne hans hjerte i gull. Men sannheten er at jeg hverken kan eller tør få meg hund nå. Kan ikke stole på at helsen min klarer å gi ham et aktivt liv, og tør ikke fordi jeg har dårlig hunde-karma skrevet i fet skrift over hele panna. Brent barn. Jeg håper han passer perfekt sammen Renate jeg. Vinn vinn for alle! :)

Men det trynet dyppa i melk omnomnom-style....? Erre mulig... :heart::heart::heart: Han der står i fare for å trylle bort all fornuft. :sorcerer:

Jeg har hatt min del syke og psyke hunder i mitt liv , nå har jeg en fantastisk unghund som beriker livet vårt.

Man må ikke gi opp...

Det er ikke slik at man har dårlig karma, man har bare hatt litt uflaks. .

  • Like 6
  • Svar 310
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

En av disse blir mitt lille vidunder, gleder meg så utrolig mye

Alt er så veldig vondt. Veldig... Men midt opp i alt det vonde hadde vi to små valper å ta vare på, og som skulle til sine nye hjem. Så var spørsmålet, hvem skulle de dra til? Alle hjemmene var så per

Har dere forresten noensinne hørt om en tispe som har gått tom etter en tjuvparring? Det skjer ikke nei. Men når man har kjørt hundre mil for å parre derimot.

Skrevet

Jeg trodde ikke blå var favoritten, har noe forandret seg siden du vil følge med på han nå?

Jeg syns han er rålekker ihvertfall :wub: Også liker jeg godt Marvel! Fint navn sistenevnte har og :wub:

  • Like 1
Skrevet

@Mari, jeg har jo Stella som er Lyra-datter. Hun er gjerne med på alt, men vi er ikke veldig aktive. I julen feks har det nesten bare blitt korte turer i skogen hvor de har fått løpe løse hele gjengen, eller turer i stallen. Likevel takler hun det helt fint. Rolige perioder er ikke noe problem, men hun er mer enn gjerne med på mer action også :)

  • Like 1
Skrevet

Så fine de er :wub: Spennende å se hvilken pelslengde de ender opp med. Tror det var positivt at når en slik parring først skulle skje, så skjedde den hos deg. Her får de en kjempefin oppfølging :)

  • Like 1
Skrevet

@Mari - tror ikke du trenger å bekymre deg mtp aktivitets-behov/krav. Kortisen krever lite. Og syns du han trenger mer innimellom enn du kan gi henter jeg han etter jobb ov tar han med på tur sammen med mine. Og det er et løfte og ikke noe jeg bare sier. Jeg jobber rett ved der du bor og det koster meg ingenting å låne han for turer :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

@Mari - tror ikke du trenger å bekymre deg mtp aktivitets-behov/krav. Kortisen krever lite. Og syns du han trenger mer innimellom enn du kan gi henter jeg han etter jobb ov tar han med på tur sammen med mine. Og det er et løfte og ikke noe jeg bare sier. Jeg jobber rett ved der du bor og det koster meg ingenting å låne han for turer :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

That settles it then! :D

  • Like 6
  • 3 weeks later...
Skrevet

Herregud. At du sitter igjen med fineste gutten. Jeg skal ha labrador, og jeg skal ha tispe. Men guri hvor fristet man kan bli altså. Ellers kunne jeg godt å tatt Fenris. Han ser helt fantastisk ut, og høres dødsherlig ut! Må være det fineste WTF kullet ever!

  • Like 1
Skrevet

Herregud. At du sitter igjen med fineste gutten. Jeg skal ha labrador, og jeg skal ha tispe. Men guri hvor fristet man kan bli altså. Ellers kunne jeg godt å tatt Fenris. Han ser helt fantastisk ut, og høres dødsherlig ut! Må være det fineste WTF kullet ever!

Fenris er helt HERLIG!!! Heldigvis er Shandi veldig lik han :wub::wub::wub:

  • Like 4
Skrevet

Nye bilder :) Nå begynner de små og reise. Hentet idag valpepakker hos Canider, og skal imorgen printe ut kontrakter og foreldrenes helseattester :)

10389002_10152984418260256_3000631647596

(Dette er en av hannene :P De hadde tatt av seg halsbåndene i bilen så jeg måtte bare merke dem når vi kom inn :P )

10945531_10152984418920256_6257645030637

10393934_10152984419590256_8421703605424

960249_10152984420160256_318868112435612

10945639_10152984420650256_2880454239832

1904052_10152984421220256_48369912664616

10418921_10152984421560256_1136772041094

1545740_10152984422005256_25420936916278

10947187_10152984422755256_6396154769814

1907554_10152984423050256_75177972497766

10945601_10152984422730256_1340382292103

10952897_10152984423995256_4375182465345

  • Like 9
Skrevet

Jeg har så fryktelig fryktelig lyst på en av disse valpene jeg. De har virkelig wow-faktoren hele gjengen! Er det noen som fremdeles mangler hjem? (Ikke at jeg kan ha tre hunder, da hadde jeg i så fall blitt singel på dagen, men det er jo greit å vite liksom :P).

  • Like 1
Skrevet

Akkurat nå er jeg litt lei meg for at vi skal ha tispe og langhår..

Akkurat de to punktene er ufravikelige.

Uregistrert kunne vi levd med.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...