Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Skrekk og gru, fikk til slutt sett videoen i chrome. Hvem i alle verden tar med en hund så er så mentalt vrak at den ikke kan håndteres av dommer på utstilling? Den burde jo ha vært kasta ut og fratatt alle premieringer.

Noen som husker når schäferen gikk? Var det før eller etter belgerne?

Men vi vet jo ikke om den oppførte seg likt i raseringen.

German shepherd er nok tidligere enn belgerne - alfabetisk oppsett tipper jeg.

  • Svar 492
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg gremmes over å se slik behandling av hunder, virkelig gremmes . Jeg kan ikke forstå hvorfor det er nødvendig, for nei - pelsen BLIR ikke ødelagt av at hunden blir løftet skikkelig, det er bare tøy

Burde nesten blitt fratatt 1.plassen for å ha brutt reglene.

Posted Images

Skrevet (endret)

Noen som husker når schäferen gikk? Var det før eller etter belgerne?

Etter. 10:50:00 ca.

Edit: finsk lapphund rett før, puli rett etter.

Edit 2: Ja, jeg tror det er alfabetisk oppsett, og belgerne går da under belgian shepherd dog og kommer dermed før schäferen.

Endret av Artemis
  • Like 1
Guest Jonna
Skrevet

Så ikke terven i ringen, men utifra bildet her: Hvordan kan en sånn skapning bevege seg ?

Den kan ikke det...

Skrevet

Etter. 10:50:00 ca.

Edit: finsk lapphund rett før, puli rett etter.

Edit 2: Ja, jeg tror det er alfabetisk oppsett, og belgerne går da under belgian shepherd dog og kommer dermed før schäferen.

Takk! :) Klarer ikke å bestemme meg helt for om jeg likte schäferen eller ikke. Den var ikke så verst eksteriørt, men synes ikke den viste seg noe pent.

Skrevet

Var det en ekte lakke? i freestyle, sjarmerende da. Så ut som en terv/lakke blanding

Så skikkelig ut som en terv/lakke. Mulig den kommer fra et slikt kull da, skal sjekke opp å se om jeg finner navnet hans igjen.

Syns de var kjempe søte :D

edit:

Var en malle/lakke faktisk. Kryssparret, registrert som lakke. Men det forklarer hvorfor pelsen var som den var.

http://en.working-dog.eu/dogs-details/363778/Desperado-od-Suché-hory

  • Like 1
Skrevet

BIR finsk lapphund. UK-oppdrett, finskoppdrettet far :) Elbereth Matkamies.

Elbereth_Matkamies_4.jpg

En fin fyr, men ikke av mine favorittlinjer på rasen. Fint å se han var trygg og fin med dommeren, alltid godt å se :D

Den svenske lapphunden var nydelig og skikkelig søt :wub:

Skrevet

Phu fikk tanteunger på besøk som ville hilse på Prima(vakke så farlig med tante:). Men da rekker jeg den norske:)

Skrevet

Årets BIR Siberian Husky:

2015_SIH_BOB.jpg

typisk Britisk vinner, trivdes ikke i store ringen og så ikke spesielt velstelt ut.

DETTE er den eneste Cruftsvinneren jeg faktisk har likt de siste åra, fra 2012

l22915390.jpg

Skrevet

Reagerte også på sibben så ustelt ut.

Elsket bc som var inne nå, herlig fjes- ja jeg liker litt odde tegninger.

Skrevet

Søtt program av den norske, men den kommer ikke på pallen.

og kelpien sjarmerte meg til tårer aner ikke hvorfor

Skrevet

Var det en ekte lakke? i freestyle, sjarmerende da. Så ut som en terv/lakke blanding

Lakker har veldig varierende pels.

I kullet til Lyra kom det 3 maliniois hvis jeg ikke husker feil og de var 3 generasjon Laekenois. De ble da registrert maliniois. Maliniois med litt strie barter blir registrert Laekenois.

Morsomt nok tok de DNA av en kullbror nå og resultatet sa maliniois/bulldog- blanding :lol:

Det har høstet mye latter på rasens fb-side..

Skrevet

Lite sjarmerende type som blir sur på bikkja etter runde på ag,, æsj. Men ser mye mindre av det i år enn i fjor, det er bra.

Søren at jeg får gjester, jeg ville jo heller bare se Crufts ikveld. Men imorra er hellig.

Skrevet

BIR Malmaute (som også ble BIG 1):

Ikke en malamute etter min smak.

2015_ALM_BOB_zpsbak3ncjk.jpg

Blir det litt vel mye substans? Syntes uansett det var hyggelig å se en såpass sunn rase vinne ei gruppe med veeeeeldig mye som er langt over grensen til det groteske i mine øyne.

Skrevet

Blir det litt vel mye substans? Syntes uansett det var hyggelig å se en såpass sunn rase vinne ei gruppe med veeeeeldig mye som er langt over grensen til det groteske i mine øyne.

For kraftig og grov syns jeg. Men absolutt enig! Morsomt med en malamute som BIG :ahappy:

Han er jo en pen gutt, men ikke min type :)

  • Like 1
Skrevet

Blir det litt vel mye substans? Syntes uansett det var hyggelig å se en såpass sunn rase vinne ei gruppe med veeeeeldig mye som er langt over grensen til det groteske i mine øyne.

Akkurat det tenkte jeg også. Jeg synes at han er for kraftig, dette skal jo være en atletisk arbeidende trekkhund, men flott at en slik hund vinner fremfor disse hundene som hudfolder som henger og slenger, ektropion osv.

Skrevet

BIR Puli :)

2015_HPU_BOB_1.jpg

Jeg kan ikke si noe om utseendet egentlig. Jeg ser fortsatt ikke forskjell på Pulier..

Men den virket kvikk og glad, som Pulier skal være og stort sett er.

  • Like 2
Skrevet

BIR Puli :)

2015_HPU_BOB_1.jpg

Jeg kan ikke si noe om utseendet egentlig. Jeg ser fortsatt ikke forskjell på Pulier..

Men den virket kvikk og glad, som Pulier skal være og stort sett er.

Så befriende at du også sier det ... Har vært borti i overkant vaktsomme pulier da, men denne så absolutt ikke ut til å være blant dem.

Skrevet

Så befriende at du også sier det ... Har vært borti i overkant vaktsomme pulier da, men denne så absolutt ikke ut til å være blant dem.

De er vaktsomme.

Som i at du slipper ikke inn i huset uten at hele nabolaget får det med seg :P

Men jeg har møtt et par litt engstelige jeg også, selv om de fleste jeg har møtt enten har vært sosiale eller likegyldige.

Det siste er mest korrekt :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vurderer å kun holde meg til hund. Selv om jeg også har lyst på andre typer dyr. Kjekt med litt forskjellig synes jeg men hvis det er en ulempe og til hinder for hundene går jo ikke det. De er viktigst.
    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...