Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

http://www.vg.no/nyheter/innenriks/druknet-hund-funnet-bundet-til-sementblokk/a/23257466/

(Ingen bilder heldigvis)

Jeg kjenner hver gang jeg leser disse type sakene blir jeg bare matt. :(

Hva menneske kan gjøre noe sånnt mot ett dyr. Vise seg å være katt eller hund.

Jeg kan bare ikke fatte det.

Men hunden var chippet. Noe sier meg at eieren ikke kan være SÅ dum.

  • Svar 147
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

En ting er at en skyldig person får som fortjent, men problemet med slik offentlig uthenging er at det ikke bare er den personen det går utover. Hva med eventuelle barn, foreldre og andre familie og v

Det kan godt være at denne hunden har det bedre som død, men jeg synes måten han valgte å myrde den på er helt forferdelig.. det finnes flere metoder som er mindre traumatisk og mindre smertefullt for

Sitat fra artikkelen: "Spesialist i klinisk voksen-psykologi, Anders Lindskog, mener folk som skriver slike hat- og trusselmeldinger i sosiale medier får utløp for hverdagsaggresjonen sin. – Mange a

Guest Bølla
Skrevet

Bør noen bli forbauset over noe som helst når man faktisk evner å drukne et dyr?

Ferietid i Norge, det slår aldri feil.

Skrevet

Jeg lurer på hva slags mennesker det er som gjør slikt.

Eller... scratch that. Jeg tror ikke jeg VIL vite hva slags mennesker det er som gjør slikt.

Skrevet
Men hunden var chippet. Noe sier meg at eieren ikke kan være SÅ dum.

Jeg har nesten bare ventet at noen faktisk er så dumme av de disse hjerteløse idiotene..

Stakkars, stakkars hund :(

Guest Kåre Lise
Skrevet

https://www.facebook.com/groups/270679763116343/

Hunden var visst forsøkt avlivet på andre måter før den til slutt ble druknet. Hunden var ute på prøve hos nye eiere, som visstnok skulle på ferie, og i stedet for å levere den tilbake til "oppdretter", så tok de livet av den. :(

Ah crap, det der sku jeg aldri sett.. Jeg er i mot sånne FB-sider.

*hytte med neven*

Skrevet

https://www.facebook.com/groups/270679763116343/

Hunden var visst forsøkt avlivet på andre måter før den til slutt ble druknet. Hunden var ute på prøve hos nye eiere, som visstnok skulle på ferie, og i stedet for å levere den tilbake til "oppdretter", så tok de livet av den. :(

For ei gruppe.. Jeg håper virkelig at påstandene der kan bevises, og at dette ikke bare er drittslenging og personforfølgelse.

Skrevet

https://www.facebook.com/groups/270679763116343/

Hunden var visst forsøkt avlivet på andre måter før den til slutt ble druknet. Hunden var ute på prøve hos nye eiere, som visstnok skulle på ferie, og i stedet for å levere den tilbake til "oppdretter", så tok de livet av den. :(

Hvordan kan de ha "forsøkt" å avlive den? Om man nå er så lavmål at man velger å avlive dyret sitt pga ferie, så må man i det minste ha vett og forstand nok til å gjøre det hos dyrlegen.

Noen mennesker skulle hatt nakkeskudd selv, altså.

Guest Kåre Lise
Skrevet

Hvordan kan de ha "forsøkt" å avlive den? Om man nå er så lavmål at man velger å avlive dyret sitt pga ferie, så må man i det minste ha vett og forstand nok til å gjøre det hos dyrlegen.

Noen mennesker skulle hatt nakkeskudd selv, altså.

Ett tips i varmen, ikke ta alt du leser på FB for god fisk.. ;)

Skrevet

Ett tips i varmen, ikke ta alt du leser på FB for god fisk.. ;)

Ingenting er bedre enn om det ikke er sant. Men forferdelig sak uansett.

Guest Kåre Lise
Skrevet

Ingenting er bedre enn om det ikke er sant. Men forferdelig sak uansett.

Sannheten er det vel ingen hverken her eller der som vet mye om.. Det er jungeltelegrafen og borgervern og det som verre er.

Helt vilt at sånt skal få blomstre på FB. Modereringa der er jo fraværende.

Skrevet

Ah crap, det der sku jeg aldri sett.. Jeg er i mot sånne FB-sider.

*hytte med neven*

Helt uenig i slik uthenging jeg også, jeg har rapportert gruppa og endel enkeltkommentarer der inne. Grunen til at jeg linket til den var at "oppdretter" og eier av hunden har forklart seg der inne.

Hunden hadde visst endel sårskader da den ble funnet druknet, ergo antagelsen om at den har blitt forsøkt avlivet på andre vis.

Guest Kåre Lise
Skrevet

Jeg er jo sjokkert over at folk faktisk blir medlemmer i en slik gruppe.... Tenker de ikke over konsekvensen av det de skriver?

Åpenbart ikke.

Jeg rusler ut i sola igjen, pådrar meg heller solstikk enn å engasjere meg i den galskapen der.

Skrevet

Ikke at jeg forsvarer hva enn som er i gruppen (jeg har ikke sett, jeg er bare på mobil så jeg har ikke facebook akk nå) - men vil minne på om ting som gir harme hos mennesker.

I etterkant av 22 Juli ble Anders Behring Breivik uthengt på stort sett alle verdens måter (også før han ble bekreftet som terroristen, flashback.org er alltid ute før mediene). Familien hans og stort sett alle som hadde tilknytning ble undergravd på det groveste, og selv i dag blir bøker publisert etter hans mors død hvor hun blir hakket på og utsatt for påstander som antakeligvis er av ymse sannheter. Offentlig publisering på norsk bokmarked.

Sett i perspektiv, overrasker det meg ikke at torturering av en hund vekker avsky og harme i det norske folk. Vi er en følelsesladdet gjeng styrt av norsk media som tvangsforer oss artikler - og vi utagerer stort sett på internett.

Men til saken, vil jeg si som jeg alltid sier. Hvordan folk faktisk klarer å gjøre noe slikt vil jeg aldri komme i nærheten av å forstå. Jeg er ikke beslektet med slike individer iallefall.

Skrevet

Uansett så hadde denne personen ett valg!!! Personen valgte å drukne hunden på et groteskt vis :-( Selv om den faktisk kunne dratt til veterinær eller fått den skutt!!! Begge alternativene er mer humant enn det å faktisk drukne hunden... Bare det at personen greide å TA STEGET med å gjøre dette sier sitt :-/

håper personen blir funnet, anmeldt og får straffen sin...

  • Like 1
Skrevet

Slik jeg forstår det er det altså mannen som har tatt livet av bikkja, pga sjalusi? Forholdet er tydeligvis ikke et bra et. (Utifra søsterens kommentarer på den gruppa)


Blir interessant å se hva politiet finner utav av. Håper de rette menneskene får straffen de burde ha.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hvor ofte blir det valper sånn ca. Etter hver parring? Skjønner det er umulig å vite men sånn ca.    Vet at det ofte går tom også.
    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...