Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 260
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

hm... nope. Men det med pappesker og bein høres lurt ut.. Er jeg rar som synes Meesha er kul? Jeg hører liksom 'reparere, separere, makulere.....' med pompel og pilt- stemme i hodet mitt av å se

hahahahaha, hundefolk er gale <3

How many collies can fit in one bed? xD

Skrevet

Aww vasker sofaen jo :wub: så søt vofs @Ane!

Ja, hun er skikkelig søt! Så lenge det er vasking er det ok :D Tror ikke hun får hilse på Meesha mer. Da er det vel ingen sofa igjen :P haha.

Snart hjemme til baby husky og crazy Nora som har stukket fra rampelyset.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

 

Aaaaw, for en herlig sovestilling! :wub:

Hun sover alltid slik der, så var ikke så vanskelig å sette opp kamera :P haha. Verdens fineste baby Ida :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Barnevakt-Sonen :wub: Kom hjem til fornøyd hund som var rolig, og hullet i madrassen er a small price to pay i forhold til stressinga i går. Får prøve meg frem med løsninger for å forhindre destroyinga, takket være Sonen og Ustream vet jeg mer av hva som funker og ikke :D

Skrevet

Dette er morsomt! Jeg håper jeg filmer kjedelige Tidi en dag som bare sover også :lol: Foreløpig ser det slik ut når jeg kommer hjem, men jeg aner ikke hvordan de er med lyd når jeg ikke er tilstede. Naboene sier de ikke hører noe :P Men så er det veldig snille naboer.

Skrevet

Nå ble jeg også frista til å prøve- særlig med historien til lille Prima med å lage kikkehull i veggen.

Er så imponert over eieren til Meesha som tar dette så rolig :)

Hvor får man kjøpt billig men greit slikt utstyr?

Skrevet

Nå ble jeg også frista til å prøve- særlig med historien til lille Prima med å lage kikkehull i veggen.

Er så imponert over eieren til Meesha som tar dette så rolig :)

Hvor får man kjøpt billig men greit slikt utstyr?

Trur dei fleste bruker det innebygde kameraet i pc/mac. Men om du må ha med deg pc/mac ut av huset f eks til skule så blir jo det litt vanskelig. Vi har en gammal bærbar pc som vi brukte litt :) heilt ok kvalitet. Men så går det vel også an å kjøpe diverse webkamera, sånne som kan koblast opp uavhengig av pc kanskje?

Skrevet

Kult med egen tråd! Får ta dette opp igjen neste gang Ozu skal være hjemme alene en stund. Vi har filmet ham noen ganger, men han ligger bare og sover. Meste action er når han flytter stilling en gang i timen eller noe. Men liker ikke og se videoer av ham hjemme alene selv om han er rolig og avslappet, det virker som om han kjeder seg sånn. :( *hønemor*

Edit: Vi brukte også bare webkamera innebygget i laptopen. Kjøpte ikke noe ekstra utstyr.

Skrevet

Sonen har hevet seg på slowTV-bølgen... :P

Mine er ikke alene om dagen, pluss at jeg bruker laptopen hele tiden, derfor ingen direkteoverføring herfra.

  • Like 1
Skrevet

Vi har sånn dlink kamera på bikkjene hjemme. Har ikke brukt det siden vi puttet den yngste i bur i fjor sommer pga ødeleggelser i hjemmet, litt sånn som Meesha driver med (han var forsåvidt omtrent på samme alder, @ingvildoline så jeg vet veldig godt hvordan du har det nå...). Vi prøvde forskjellige teknikker på ham uten hell til jeg en dag kom hjem til honningsøl over alt (flasken sto på benken, ANER ikke hvordan de har fått den ned, stripsene på kompostgrindene var tygget over og det var en blanding av honning, diaré, spy og en maltraktert biabed OVER ALT! Etter det ble den yngste satt i bur, og vi overvåket med kamera. Heldigvis gikk alt fint med burtilvenningen. I går prøvde vi å ha ham løs igjen sammen med den eldste. Han lå i det åpne buret stort sett hele dagen og satt i vinduskarmen og logret til meg når jeg kom hjem uten å ha ødelagt noe eller seg selv! Følger med i dag også i tilfelle det var en engangsgreie. Foreløpig sitter han i vinduskarmen og ser ut, mens den eldste chiller i skyggen av sofaen på gulvet :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Skrevet

Mitt webcamera i pc'en vil ikke fungere :( Det er helt svart på live streamen :(

valgte du det kameraet i drop down menyen når du begynte å filme? Jeg må inn og velge riktig kamera og lydkilde hver dag.

  • Like 1
Skrevet

Mitt webcamera i pc'en vil ikke fungere :( Det er helt svart på live streamen :( 

Det var mitt og. Må aktivere kameraet på pcen :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Skrevet

JOMMENJAMMEN! Keo er jo med meg på tur langt inne skauen... Datamaskina ligger avslått uten strøm i stua.

Det ble satt på opptak, sikkert fra i går da :P

  • Like 3
Skrevet

valgte du det kameraet i drop down menyen når du begynte å filme? Jeg må inn og velge riktig kamera og lydkilde hver dag.

Det var mitt og. Må aktivere kameraet på pcen :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nei, jeg finner ikke dette. Er jeg på rett side? Ustream.tv

Jeg finner ingen steder hvor jeg kan velge kamera.

Edit: Der fant jeg det, men den finner bare et kamera.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...