Gå til innhold
Hundesonen.no

Siberian husky kull ventes! Eller: drektighet minutt for minutt


Recommended Posts

Skrevet

Oj, alle var helt prikk like jo! Faren som har hatt sterk påvirkning her? :D Hvordan ser du forskjell?

Så fine de er!

  • Svar 119
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Gjengen har blitt ni mnd. De er vel strengt tatt ikke valper mer meen Her går ene valpen i led sammen med rutinert leder. De to andre vi beholdt går også i spannet på bildet, og den hvite er moren

Skal man lage kulltråd, eller skal man ikke? Vel- here it goes! Vi venter vårt første valpekull i starten av juni (rundt 5. juni). Og det er jammen leenge å vente fra planlegging, parring, drekt

Posted Images

Skrevet

ja de er ganske like, det er små forskjeller i hodetegninger, nakke og poter. men jeg tror jeg skal merke dem. det tar litt for lang tid ved veiing når en må granske hodet på hver valp :) Far har bidratt med fargen her ja, jeg er overrasket over at det ikke kom noen med mer hvitt eller helt hvite valper :)

post-2361-0-05984700-1402226778_thumb.jp

  • Like 4
Skrevet

takk! Gjennomsnittlig kullstørrelse for rasen er 5,9, så 10 stykker var litt over min forventning men jeg begynte å ane at det kunne bli mange siden magen ble så stor.. :) Røntgen sa 7-9

Alle spiser og har lagt på seg- minstejenta som ble født sist er fortsatt litt mindre enn de andre, men hun spiser godt hun også og klarer å finne plass ved pattene selv (vi passer på at hun (alle) får tilgang til de bakre pattene litt også)

  • Like 4
Skrevet

Gratulerer så mye - så herlige! Stakkar mor må vel ha vært sliten etter en 16-timer lang fødsel.

Skal du beholde noen selv?

  • Like 1
Skrevet

Hun er i god form nå, men det er jo klart at en lang fødsel tar på. Hun var veldig flink, og tok seg godt av alle valpene, og det gjør hun fortsatt . Vi skal beholde noen valper selv :)

  • Like 3
Skrevet

Det spises og soves. Alle ti vokser jevnt og trutt. Fargene (spesielt tegningene i fjeset) endres, og det er lettere å se forskjell på dem nå. I dag er (vel, teknisk sett kun halvparten av dem) kullet en uke gamle! :) Igjen skullejeg ønske jeg var flinkere til å ta bilder, bær over med kvaliteten- se heller på motivene :)

post-2361-0-28802800-1402594208_thumb.jp

post-2361-0-09909100-1402594463_thumb.jp

post-2361-0-02102300-1402602000_thumb.jp

  • Like 6
Skrevet

Wow...10 huskyvalper.... Blir spennende når alle 10 begynner å løpe rundt, hihihi.... Gratulerer så mye :)

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2

  • Like 1
Skrevet

De er utrolig nydelige.... Huskyer er jo generelt sett de flotteste hundene jeg vet.... De ser så naturlige og flotte ut, akkurat slik naturen ønsket hunder å være :)

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2

Skrevet

Valpene vokser og har det fint. Mor har fått et sår ved en spene, som vi er litt bekymret for. Veterinær har sett på det, det er ikke betent, så vi holder det under oppsyn og smører jevnlig med lanolinsalve (noen mødre som kjenner seg igjen?). Valpekassa skifter vi på to ganger om dagen for å holde underlaget rent, for på på den måte prøve å unngå problemer med såret. Mor er flink til å rydde etter valpene, så underlaget SER alltid rent ut, men vi bytter ofte likevel. Vi har også fått antibiotika som skal brukes om det skjer noen endringer. Foreløpig (la oss håpe det fortsetter sånn) er juret normalt, melka normal. temperatur til mor er også helt fin.

Valpene er i dag 13 dager gamle, og noen av dem har såvidt begynt å gå litt. Øynene er ikke åpnet ennå, men noen har små sprekker, så det skjer nok noe veldig snart

post-2361-0-36536200-1403091050_thumb.jp

post-2361-0-36143500-1403091063_thumb.jp

  • Like 5
Skrevet

Så utrolig spennende.... Dette blir en morsom tråd om et par uker når valpene begynner å utforske verden utenfor kassa :)

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2

Skrevet

Så utrolig spennende.... Dette blir en morsom tråd om et par uker når valpene begynner å utforske verden utenfor kassa :)

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2

ja hvis jeg har tid til å gå inn her og oppdatere så :D Blir nok travle dager :D

Skrevet

Hihi...ja det spørs jo.... Skulle gjerne vært flue på veggen hjemme hos deg framover nå :D

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2

Skrevet

]Nå er valpene tre uker gamle og mer mobile. Trekker tilbake det med "alle får brune øyne", for nå tror jeg kanskje et par har splittøyne :)

De har fått sine første måltider med fast føde- det var populært :)

post-2361-0-04523800-1403903387_thumb.jp

post-2361-0-82952400-1403903397_thumb.jp

  • Like 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...