Gå til innhold
Hundesonen.no

Game of Thrones - for oss som ikke har lest bøkene (USA sendetid). Advarsel: spoiler av nyeste utgitte episode.


Recommended Posts

  • Svar 1.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Regner med det ikke bare er meg...  

Da første scene starta, trudde jeg det var et tilbakeblikk. Og så forsto jeg... Å sitte i storsalen på Colosseum og kjenne gåsehuden reise seg antakelig simultant med 900 andre og kjenne applause

Hurra! Vant billetter til premieren av første episode som vises på Colosseum!!! 

Posted Images

Skrevet
13 timer siden, Michellus skrev:

Det er så forbanna lenge til mandag :ermm:.. 

Den blir sendt 03.00 på HBO Nordic og Rørlegger'n ville ikke skulke jobb mandag så vi kunne sitte oppe se det da :icon_cry:  Så må vente til han kommer hjem fra jobb.  Forbanna arbeidsmoral! :lol:    

 

Skrevet

Har sett den første episoden :D Ble ikke skuffa! Var et par WTF øyeblikk jeg ikke så komme, så dette lover godt! :) Så var det bare å vente til mandag igjen da :huh:

  • Like 1
Skrevet

Skal se den ikveld på Cmore - gleder meg helt vanvittig (og bare for å ha sagt det,spoilere plager ikke meg det minste.. gir meg faktisk mer tålmodighet og ro når jeg ser episoden etterpå!)

Skrevet

For en slutt på episoden - det så jeg ikke komme! Gleder meg som bare det til neste mandag! :D

Jeg er så glad Brienne fant Sansa, håper hun kan få en litt bedre tilværelse nå (selv om det sikkert ikke skjer). :P

Skrevet

Nå er jeg jo helt uten kart. Kartet har stemt dårlig med terrenget de siste sesongene,  men nå aner jeg virkelig ikke hva som skjer rundt neste sving :blink:

Jeg likte starten da, og fikk noen overraskelser.  

  • Like 1
Skrevet

Jeg har starta skikkelig binge her før jeg begynner på siste sesongen, har hoppa av litt siden gubben ikke liker å se på. Nå er han på jobb og jeg styrer fjernkontrollen :D

Skrevet

Ja, endelig fant Brienne en av Stark døtrene(selv om det ikke er første gang), og Sansa aksepterte endelig hennes hjelp! På tide nå, Brienne har jo løpt rundt i 2 sesonger i forsøk på å holde sitt løfte til Cat. 

Er det flere enn meg som digger Davos? Jeg vet ikke helt hva det er med ham, men tror det har noe med at han liksom er mannen i gata. Han var jo en helt vanlig fyr før han ble Stannis sin høyre hånd. Håper at løk-ridderen får ennå større ansvar denne sesongen, og jeg er glad at han slipper å avlyde kjipe Stannis mer.  
 

  • Like 4
Skrevet

Da har jeg også sett den nyeste episoden! Det var en god oppsummeringsepisode. Jeg gråt også nesten da Brienne fant igjen Sansa. Det er et øyeblikk jeg har ventet sååååå lenge på! :D 

Slutten forventet jeg virkelig ikke! Er veldig spent på hvor det ender opp

Skrevet

But WHY!? Er det liksom noe hun gjør hver natt eller gjør hun det kanskje for å gi sitt liv i bytte for Snows? Er hun noen vi burde vite hvem er?! Så mange spørsmål!! Og nå må man vente helt til neste episode for å få vite hva som skjer fordi bøkene har ikke kommet så langt enda :D

  • Like 1
Skrevet
1 time siden, Mirai skrev:

Ble nesten på gråten da Sansa tok Brienne som livvakt! :cry: 

Melisandre er digg da :lol:  .

Ja, men hva skjedde på slutten når hun ble gammel? Er hun den gamle heksa som forutså fremtiden til Cersei?

Skrevet
Akkurat nå, Teserere skrev:

Ja, men hva skjedde på slutten når hun ble gammel? Er hun den gamle heksa som forutså fremtiden til Cersei?

Aner ikke, er ikke så smart og flink til å se sammenhenger :D . Men det var et godt forslag!

Skrevet
Akkurat nå, MaritaS skrev:

But WHY!? Er det liksom noe hun gjør hver natt eller gjør hun det kanskje for å gi sitt liv i bytte for Snows? Er hun noen vi burde vite hvem er?! Så mange spørsmål!! Og nå må man vente helt til neste episode for å få vite hva som skjer fordi bøkene har ikke kommet så langt enda :D

Jeg tror at hun har mistet troen på sin Gud. Lord of light som hun sier. Fordi at det hun så i flamnene viste seg å ikke være sant. Hun er jo veldig religiøs, og har en meget sterk tro. Noe vi har sett gang å gang i hennes omgang med Stannis. 

Det smykket rundt halsen med den røde amuletter er det jeg innbiller meg at mye av hennes kraft sitter. Når hun har det av så innser hun at slaget er tapt på en måte, og at hun sa for opp litt - og da viser sitt sanne yttre. 

Hun er ikke Maggie the frog,  som Cersei måtte som barn! 

  • Like 2
Skrevet

Kul episode, men det er jo en hel uke til neste jo :frantics: Er spent på betydningen av slutten!

Alliser Thorne - blærgh! Men heia Ser Davos ja, han liker jeg bedre i serien enn i bøkene!

Skrevet
33 minutter siden, Trillian skrev:

Hvis Dani er tilbake til start blir jeg litt småsur kjenner jeg. 

Hun har jo en megasvær svart drage som sikkert kommer tilbake snart :D  .

  • Like 1
Skrevet

Spennende sesongstart. Litt spent på utviklingen oppe med Davos og Den raude dama. Ser visst ut som ho har levd ei god stund. Håpte litt ho skulle jobbe underverker med liket til Jon, men er ikkje heilt overbevist.

Vakna ikkje alle døde opp igjen som sånn snøzombie..?

Sent fra min D5803 via Tapatalk

Skrevet
21 minutter siden, Mirai skrev:

Hun har jo en megasvær svart drage som sikkert kommer tilbake snart :D  .

Filmpolitiet på P3 har en sånn "hva tror vi skjer i kommende sesong" podcast, hørte den i dag, de anslo store muligheter for godt stekt hestekjøtt :teehe: 

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi mistet begge hundene pga alder i 2023. Odin ble 17 og Kovu 13, så anstendig alder på begge.  Jeg har vært 100% ufør omtrent like lenge og går for tiden 500 meter et par ganger i uken, det er det. Og litt hagearbeid. Tollef lufter når vi passer hunder, eller jeg bruker handicapscooter. Men selv da holder det med et par uker hundepass om gangen.
    • Bortsett fra en del lyd i gitte situasjoner så må jeg si jeg er meget fornøyd med valget og positivt overasket så langt. Og lyden håper jeg roer seg litt igjen når hormonene gjør det 😅  Er du helt hundeløs nå? Dårlig form? 
    • Herlig! Får jo ikke mindre lyst på rasen av dette! (det sagt, det blir lenge til det blir noe hund her, for tiden vurderer jeg om jeg orker å ha undulat...)
    • Siden sist har Zelda blitt 6 måneder. Vi koser oss med både tur og trening. Og sønnen har gjennomført ett helt helgekurs hvor han håndterte hunden så nå skal vi prøve ut litt forskjellig grener og se hvor (forhåpentligvis) interessen finnes.  Zelda har vokst mye rent treningsmessig og jeg er er positivt overrasket over hvor mye som bor i denne hunden og hvor lett trent hun er. Hun lærer helt vilt fort og blir ikke lett sliten/lei. Tur på hytta  Må øve på å kjøre buss Valpekurs 🐶 Feirer 6 måneder med en fin tur 🥳 Innebygd båndholder 😄  
    • For meg er det ingenting galt i å lage en ny rase i og for seg, så lenge det gjøres fornuftig, men hvorfor noen vil velge en langhåret, krøllete hund som potensielt har underull er for meg uforståelig. I tillegg har man jo utfordringer som at det sjelden er individer fra "øverste hylle" som.brukes i avl, selv om de har individer som kanskje er fri selv mtp helse osv, så betyr det ikke at linjene de kommer fra og den totale genetiske pakken de nedarver videre til sine avkom er gode. Det er veldig få med puddel eller retriever som vil selge til doodle oppdrettere eller låne ut hannhund til avl. Så bare der blir det jo vanskelig å opprette en sunn og frisk genpool med nøye utvalgte individer kontra individer som er andre sortering eller fra oppdrettere som tar lett på avl. Men hovedproblemet tror jeg nok er som simira nevnte at det er så mange løgner og lovnader som rett og slett lurer folk. Særlig mtp at dette var et legitimt prosjekt som ble skrinlagt fordi de faktisk ikke greide å nå målene sine.  Men om dere vil ha røytefri hund, hvorfor ser dere da på blanding som definitivt kan røyte? Er det golden/labrador feks i opprinnelsen så kan det i aller høyeste grad komme hunder med underull.  Ulla røyter av. Og ull som røyter av kombinert med krællepels som ikke røyter av er en perfekt oppskrift på floker og problemer.    Personlig ser jeg ikke hva man skal få fra en doodle som man ikke kan få i en renraset hunderase annet enn potensielle problemer. Og det sier jeg til tross for at jeg også er helt enig i at mange som avler rasehunder innenfor nkk og raseklubbens retningslinjer absolutt ikke nødvendigvis gjør en særlig god jobb.. forskjellen er at det er enklere å finne statistikk og informasjon, ikke bare på individ, men på hele linjer i bredde også. Samt at egenskaper, både mentalt og fysisk (som feks pels og væremåte) er langt mer forutsigbart. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...