Gå til innhold
Hundesonen.no

Fortell noe nytt om deg selv!


Recommended Posts

  • Svar 393
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

En gang var jeg på konsert i Storsalen i Studentersamfundet i Trondheim. Jeg hadde vel muligens drukket en halvliter eller to. Da bandet (et engelsk band som heter Blue aeroplane) tok pause klarte jeg

Jeg var et barn som levde meg veldig inn i historier og lagde mine egne versjoner av virkeligheten for å gjøre livet mer spennende. Utrolig slitsomt for foreldrene mine den perioden jeg var besatt av

Når jeg forteller ting om meg selv på nett så pleier jeg alltid å ta testen: Kunne jeg ropt dette ut gjennom vinduet? Tipper arbeiderne som bygger hus rett over gata hadde ramla ned fra stillasene

Posted Images

Skrevet

Jeg vil fortelle flere ting :ahappy: Artig å se at andre får noia av svære båter, forresten! @Kangerlussuaq @SandraNH

- Jeg er fysisk avhengig av pepsi max og snus.

- I 8. klasse leste jeg så fort (og korrekt) at norsklæreren min kalte inn mamma og pappa til en ekstra samtale for å diskutere mine ekstremt gode leseevner.

- Jeg elsker å skrive, og har skrevet mange fiksjonsnoveller opp gjennom mine tenår, blant annet én hvor handlingen dreier seg om en mor som drukner sin sønn.

- Den verste lyden i verden er når noen drar neglene oppover dongeri, f.eks. når de klør seg. Da kan jeg kjenne mine egne fingernegler vri seg bakover og knekke av ved roten.

Skrevet

:o BILDE OG OPPSKRIFT TAKK! :drool:

Oppskrift med et par personlige kommentarer fra min mor (hun måtte sende meg oppskriften på mail for et par-tre år siden):

kake:

3 egg, 125 g sukker - vispes til det er svært luftig

2 ss kakao, 4 ss potetmel og 1 1/2 ts bakepulver: siktes oppå, røres inn med sleiv

røra bres utover i langpanne som er dekket med smurt stekepapir

(men dette kan du jo; ingen lager så fin sjokorullekake som du :-) )

225 grader, midt i ovnen, drøyt 5 min eller til kaka begynner å slippe papirey

smørkrem:

125 g smør, 150 g melis og 2-3 ts vaniljesukker - røres hvitt

1 eggeplomme - røres inn til slutt

kaka hvelves over på rist som er dekke med bakepapir (smurt og strødd med tynt lag sukker)

ta bort stekebrettet og dekk kaka/papirer med klede, godt oppvridd i varmt vann

la kaka ligge noen få min. før kledet og papirer fjernes og smørkremen has på

rull sammen, la den ligge en stund med skjøten ned

avkjøles (kjøleskapstemperatur) før den skjæres opp

- Jeg gjør det ikke akkurat sånn da. Har perfeksjonert min egen teknikk. :aww: Har ikke bilde.

  • Like 2
Skrevet

Jeg kan utrolig mange rare små faktaopplysninger som jeg aldri trodde jeg skulle få behov for - før jeg ble med på quiz en kveld. Jeg ruler i quiz :P (Med mindre det er årstall, jeg husker ingen årstall, min verden er fullstendig årstallfri)

  • Like 1
Skrevet

Jeg må finne orden i bilskilt, feks at de kan speilvendes om det midterste tallet, eller sette inn plusser og minuser så det blir et regnestykke :P

Jeg syns fettet som stikker opp i salamien er skikkelig ekkelt :|

Jeg har sinnsykt bra syn og hørsel, og før jeg begynte på skolen kunne jeg lese et skilt når vi kjørte bil før pappa hadde sett skiltet :teehe:

  • Like 2
Skrevet

Hvorfor forteller dere bare om diller, fobier og det som i grunnen høres litt ut som tvangstanker? :lol:

Haha, satt akkurat og tenkte på det underlige i at disse trådene fort vris over til å dreie seg om tvangstanker. :D

  • Like 1
Skrevet

Glemmer tidvis å spise, og blir da kvalm etterpå. Samboeren min er like oppgitt hver jækla gang :lol:

Er skikkelig dårlig på å spise brødmat, hater brødmat, blir fort lei av pålegg etc. Er håpløs på frokost og lunsj av den grunn :lol:

Jeg syns fettet som stikker opp i salamien er skikkelig ekkelt :|

Når jeg var liten prøvde jeg noen ganger å pelle ut fettet :lol: Slutta med det etterhvert da :P

Skrevet

Glemmer tidvis å spise, og blir da kvalm etterpå. Samboeren min er like oppgitt hver jækla gang :lol:

Er skikkelig dårlig på å spise brødmat, hater brødmat, blir fort lei av pålegg etc. Er håpløs på frokost og lunsj av den grunn :lol:

Når jeg var liten prøvde jeg noen ganger å pelle ut fettet :lol: Slutta med det etterhvert da :P

Jeg må bare lukke øynene når jeg spiser salami :teehe:

Skrevet

Jeg er helt rå på å gjenkjenne stemmer! Spesielt 80-tallsartister ;-) Spør meg om hvilken låt som helst ..og jeg nailer artisten!

Jeg er tilsvarende dårlig på å huske mennesker .. hvem de er og hva de heter. Men hunder og katter kjenner jeg igjen :P

  • Like 1
Skrevet

Jeg er utrolig dårlig på å gjenkjenne og koble ansikter.. Ikke forvent at jeg kjenner deg igjen etter et par møter :P (eller, kan kanskje huske noen jeg har pratet med, men aner ikke hvor jeg har de fra. Blitt endel kleine møter pga av dette)

Uff slik er jeg å ... Det er så flaut! Folk kommer bort og sier "Hei, takk for sist" og jeg aner virkelig ikke hvor jeg har mennesket fra

Jeg å snakker mye med meg selv, særlig om jeg er frustrert og sur på noen.

Ellers er det meste rare sære ting som enkelte ville kalle tvangstanker :P

  • Like 1
Skrevet

Jeg kan slite med de enkleste regnestykker hvis jeg tenker, men på komplisert regning tipper jeg alltid rett hvis jeg ikke tenker :|

Jeg har en slags inuitiv forståelse for matte tror jeg, men jeg klarer ikke å koble hodet oppi det.

Derfor scorer jeg alltid skyhøyt på matematiske tester , selv om jeg føler at jeg ikke skjønte spørsmålet en gang.

Skrevet

Jeg er ekstremt klumsete og vimsete og klarer å ødelegge ting og skade meg selv på de merkeligste måter.

Jeg blir ekstremt frustrert, forbanna og høylytt hvis jeg ikke får til ting, kan være så enkelt som å skru av lokket på en medisinboks med barnesikring. Kan ende med at den havner i veggen, før jeg slår den med hammer og setter fyr på den i hagen mens jeg danser og ler rått fordi medisinboksen tapte kampen.

Innimellom kobler hjernen min litt ut og det kan virke som om jeg har en IQ på 80 fordi jeg ikke forstår noe uansett hvordan det blir forklart. Går litt i rykk og napp, heldigvis :lol:

  • Like 3
Skrevet

Jeg kan slite med de enkleste regnestykker hvis jeg tenker, men på komplisert regning tipper jeg alltid rett hvis jeg ikke tenker :|

Jeg har en slags inuitiv forståelse for matte tror jeg, men jeg klarer ikke å koble hodet oppi det.

Derfor scorer jeg alltid skyhøyt på matematiske tester , selv om jeg føler at jeg ikke skjønte spørsmålet en gang.

Den der har Mads å, ALLTID rett om han får holde på i hodet sitt. På skolen får de ikke lov til det, og han sliter så voldsomt med å få stykket ned på arket ... dusteskole, matte burde vært muntlig for enkelte

Skrevet

- Den verste lyden i verden er når noen drar neglene oppover dongeri, f.eks. når de klør seg. Da kan jeg kjenne mine egne fingernegler vri seg bakover og knekke av ved roten.

Ææh fikk frysninger av å forestille meg at neglene brekkes bakover... Har enda frysninger..

Skrevet

- Jeg er sinnsykt god i bowling!

- Jeg er veldig kreativ og har altfor mange hobbyer.

- Jeg er også "feilprodusert" og har operert 7 ganger i løpet av mitt 22 år lange liv.

- Jeg lager visst en veldig god lasagne

- også er jeg visst i følge mine venner og familie veldig veldig rar :s :P

Skrevet

Ææh fikk frysninger av å forestille meg at neglene brekkes bakover... Har enda frysninger...

Det er grunnen til at jeg holder meg for ørene og lukker øynene om noen klør seg på dongeri :P

Skrevet

Hvorfor forteller dere bare om diller, fobier og det som i grunnen høres litt ut som tvangstanker? :lol:

Det lurte jeg også på. :P Funfacts er morsommere.

  • Jeg jobbet som nakenmodell i et par år. I all ærbarhet altså, på Kunst- og håndverkskolen og Vestlandsakademiet i Bergen.
  • Jeg hadde en gang en kjæreste som bodde i en båt.
  • Jeg har vært statist og kormedlem i to operaoppsettinger på Olavshallens store scene.
  • Jeg bodde i tre måneder i en liten fiskelandsby i Portugal med mine to små barn
  • Like 11
Skrevet

Jeg husker mennesker og dyr ekstremt godt.

Har klisterhjerne på hester flere år tilbake, stamme, karriere osv osv.

Svømmer i åpent vann, men noen ganger får jeg panikk dersom jeg tenker på alt som kan være under eller rundt meg.

Dette kommer nok litt av at faren til ei venninne av meg svømte rundt hjørnet på en båt vi badet fra, la seg så på svøm under vann og tok tak i beina være uten at vi merket at han kom, jeg var 100% sikker på at det var hai, den episoden har ødelagt endel for meg, for jeg elsker å svømme.

Har falsk tårekanal.

Tårekanalen min ble helt tett etter at jeg hadde en betennelse på et øye imens jeg lå på sykehuset, det ble ikke behandlet, samme hvor mye jeg maste om salve el.

Så nå har jeg plastikk dren/tube der tårekanalen egentlig skulle vært og den er sydd fast med bitte små sting helt nede vet våtlinjen på øyet, man kan ikke se det hvis man ikke vet det og ikke stirrer nøøøye på øyet mitt.

Jeg har ikke tykktarm :D

Hadde så betent tykktarm (hadde en sykdom som her ulserøs colitt) at de måtte operere bort hele hvis jeg skulle overleve, så nå har jeg stomi (eller ileostomi som det heter) dvs pose på magen.

Mange syntes sikkert det er rart og ekkel, men jeg har blitt så vant med det at for meg er det blitt normal, og det reddet livet mitt, har fått et MYE bedre liv med stomi :)

Elsker brødskiver, jeg kan ikke leve uten brødskiver til frokost og kvelds, kan også ha det til middag, går ALDRI lei av brødskiver.

Klarer ikke å gå over kumlokk.

Har helt fobi for huggorm, jeg blir helt urasjonell dersom jeg ser en og bare løper av gårde som om jeg har rakett i rompa.

Og jeg har blitt bedre etter at jeg bodde på gården der det krydde med orm, mest buorm, men er fortsatt urasjonell når jeg ser huggorm.

Jeg samler på parfymer, dyr hobby, men verdens beste for meg :) (sprayer ikke på meg så jeg dunster altså, man skal litt innpå meg for å kjenne hva jeg lukter, akkurat som det skal være)

Er oppvokst på bondemat og har tatt det med meg i mitt voksne liv, lager andre ting også, men elsker bondekost :)

Skrevet

Jeg har totalt mangel på steds- og retningssans. Derfor kan jeg bare gå tur på kjente steder om jeg går alene ellers går jeg meg vill :aww:

Også er (var) jeg sykt god i håndbakk. Det skulle man ikke tro når man ser tykkelsen på armene mine :P

Skrevet

Jeg kunne tidligere skrive og lese runer. (Skrev et brev til ei venninne hvor jeg skrev navn og adresse på konvolutten på runer - og det kom frem!).

  • Like 6
Skrevet

Jeg har Norgescup gull i 2'er bob. :aww:

Jeg hadde Norges beste tid på 100m butterfly i min årsklasse i nesten to år.

Jeg har ikke anelse hva jeg vil utdanne meg som i en alder av 19år.

Og så ville jeg bare skyte inn at jeg i en alder av 25 nettopp har avsluttet studiene jeg drev med fordi det ikke er det jeg skal bli. Hva jeg skal bli vet jeg ikke, men for første gang i livet er jeg ikke "på vei mot noe" og det er vanvittig deilig. Senk skuldrene og ha det litt gøy noen år? Jeg skulle ønske jeg hadde innsett det litt tidligere. ;)

  • Like 4
Skrevet

Den der har Mads å, ALLTID rett om han får holde på i hodet sitt. På skolen får de ikke lov til det, og han sliter så voldsomt med å få stykket ned på arket ... dusteskole, matte burde vært muntlig for enkelte

jeg fikk så vidt G i matte på skolen pga det. Det å måtte knote ned HVORDAN man kom frem til svaret var jo umulig, svaret kom av seg selv.

Nå jobber jeg faktisk med å analysere tall og statistikker ( det er det viktigste verktøyet mitt) , det var en utenkelig tanke under skoletiden :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...