Gå til innhold
Hundesonen.no

Berserk hund bet syklist og tre barn (Bergen)


marjea
 Share

Recommended Posts

http://www.dagbladet.no/2014/03/25/nyheter/innenriks/hund/32488617/

- Vi fikk først melding om at hunden hadde bitt en tilfeldig syklist, og da patruljen vår var på stedet få minutter seinere, viste det seg at hunden hadde bitt to gutter på rullebrett og en jente som passerte forbi, opplyser han videre.

Barna er 9, 13 og 14 år.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 177
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Men skal man bruke hundens instinkt som en "unnskyldning" for alt? En hund eller en rase kan ha så mye instinkter den bare vil, men den SKAL fungere i samfunnet! Samme hva slags instinkter hunden har

Himmel og hav, i denne tråden avsløres en del manglende hundekunnskap! Gjeting er IKKE lek! Det er forfinet jakt som er avlet på å i over hundre år og det burde de fleste aktive hundefolk vite.

Hadde jeg hatt en sånn hund i nabolaget hadde jeg gjort alt for at den skulle blitt avlivet. Jeg driter i hva hunden gjør oppi hodet sitt faktisk. Jeg ser for meg min 3 åring komme syklene.. vel, je

Her ser vi rasen og jeg kan tenke meg at det var en gjeterhund på egendefinert oppdrag. Ikke at jeg mener det er riktig, men napping av syklister og rullebrettkjørere, er ikke akkurat "berserkatferd". Bevares, akkurat den hunden kan jo ha gått berserk og spist på alt og alle, men jeg har en bitteliten anelse om at det ikke foregikk akkurat slik. Leit, uansett.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det høres ikke ut som den gikk berserk, men det er uansett ikke greit.

"Han sier det som skjedde var et uhell, men innrømmer også at hunden har bitt før.

- Men da har det ikke vært i slike situasjoner, men når noen har ertet eller plaget den, sier eieren."

Dette her reagerte jeg litt på..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da satser jeg på at politiet krever hunden mentaltestet og eventuelt omplassert. Helst avlivet. Og deretter frata eier retten til å "stor" hund ever again. Men kanskje reglene er annerledes når det er snakk om en bc.

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skjønner ikke hvorfor hunden ikke er i bånd når den har bitt før. Eieren burde ikke la hunden komme opp i situasjoner hvor den instinket tar overhånd så den gjeter alt og alle og går høyt i stress. Med bånd kunne han lett unngått disse situasjonene. Håper hunden enten blir omplassert eller avlivet. Stakkars :no:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skjønner ikke hvorfor hunden ikke er i bånd når den har bitt før. Eieren burde ikke la hunden komme opp i situasjoner hvor den instinket tar overhånd så den gjeter alt og alle og går høyt i stress. Med bånd kunne han lett unngått disse situasjonene. Håper hunden enten blir omplassert eller avlivet. Stakkars :no:

- Han klarte dessverre å slite seg, og jeg mistet båndet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dette er ikke bra i det hele tatt, men det var noe sånt jeg så for meg da jeg så det var en bc. Synd på folka og synd på hunden og den eieren kan ta seg en bolle. Eieren var jo ikke der og hunden stakk jo ikke, så hvor var eieren?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia

Eieren går da tilsynelatende etter den og forsøker å fange den..

Og helt alvorlig - hadde dette vært en rottweiler så hadde dere ikke tenkt "ja ja - den gjeter jo bare".

Dette er ikke hyggelig - dette er ei drittbikkje på lik linje med alle andre drittbikkjer som biter - og ja, det er i aller høyeste grad ett eierproblem i denne settingen, men like fullt så er det ei drittbikkje som bør få ei kule i panna og eier bør få ei salig bot som gjør at han ikke har råd til å kjøpe så mye som en mygg engang i nærmeste fremtid.

Det er ikke rom for sånne hunder og sånne eiere.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Den gjeter, og det er ikke rottweiler. Det er en anelse forskjell i atferdsmønsteret. En rottweiler går ikke inn å napper i bukser og lår, den biter hardt og stopper byttet sitt med en gang, hadde dette vært en rottweiler, hadde vi sett mye mer blod. Mens en dårlig bc går inn å napper for å stoppe det uten å drepe/skade. Den skadet nok neppe noen så hardt, men det er fordømt skummelt om du ikke er hundevant eller kjenner til hvordan en bc uten oppdragelse og for mye stress kan oppføre seg.

Uansett rase, så hører denne hjemme 7 fot under torva.

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmmm det var jammen rart, jeg har da virkelig begynt å blø av slik gjeting ... Men for all del om den prøvde ikke å stoppe noen, rart att den ga seg når ting ble stille ;)

En hund som gjeter slik med tenna bør ikke leve! Kan dere huske å lese siste setning hos i alle innleggene

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
    • Jeg kaster lange blikk på Arrak sine jakker. Har brukt en 100-kroners Didriksons jakke fra Finn denne våren, og bra er det, for den har fått juling. Nå som hopping og biting og riving i klær ser ut til å være en ting i fortiden i nær fremtid.. Noen erfaringer med de?   Edit: advarer også mot Hööks sin jakke. Baklomma har rette kanter og er for smal. Lite plass og ting faller ut. Helt ok budsjettjakke, men har en råd til bedre, kjøp bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...