Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Grønnsåpe er bedre enn hundeshampo når du bader han så nært utstillingen, pelsen blir mer korrekt og ikke fullt så myk og fluffy

Har alltid badet ham dagen før utstilling jeg. :lol: Han er fløff samme dag, men så fort pelsen har tørket helt legger den seg og ser bra ut.

Din hund er jo brun, du kan sveipe over han med et fuktig håndkle etter å ha gått til toget, så ser han like fin ut! :) (Please, sveip over inne på toget, som en skikkelig kreisi utstillingsdame! :teehe:)

Jeg er litt lei meg for at Gunde ikke kommer likevel fordi eier er sjuk. Ikke SÅ lei meg for at jeg ikke får stille, mest lei meg for at jeg ikke får ta på han eller tatt bilder av Imouto og han sammen. :hmm:

Godt poeng! Fordel med brun, korthåret hund altså. Haha! Åh, skulle gjerne gjort det. Men vi skal jo gå litt i Oslo også, så det er vel mer fornuftig å gjøre det når jeg har kommet hjem til søsteren min. (Har jeg forresten nevnt at hun passer en katt for tiden og at den katten og Geo skal være i samme femti kvadratmeter store leilighet i kveld og natt? Er litt spent. :lol: )

Æsj, leit da. :/

  • Svar 141
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kiter skal få løpe venstresvinger for første gang i sitt liv! Jeg skal nok stille et par andre border collier også Vi kommer altså på lørdagen for å heie på LP-folket og stille border collier. H

Selvfølgelig kan jeg være fotograf! Når jeg ikke er fotograf er jeg spåkone, så det ser lovende ut for Willy altså.

Jeg skal til Bø og fikk i går bekrefta at jeg kan ta med begge sirkusjentene, noe som er fint iogm at jeg satser på at Willy, hunden til min eminente sjåfør, blir BIR, og da er det litt lenge å vente

Skrevet

Ingen som skal nordover etter utstillingen som har plass til en stk langbeint herremann? Lupin vil hjem nemlig (ok, ikke sikkert han vil hjem, men vi vil ha han hjem :lol: )

Skrevet

Åh, skulle gjerne gjort det. Men vi skal jo gå litt i Oslo også, så det er vel mer fornuftig å gjøre det når jeg har kommet hjem til søsteren min. (Har jeg forresten nevnt at hun passer en katt for tiden og at den katten og Geo skal være i samme femti kvadratmeter store leilighet i kveld og natt? Er litt spent. :lol: )

Vi skal jo knapt sove i natt noen av oss (full av sympati for kapteinen nå, altså), så at Geo har litt kattefest gjør kanskje bare at han er mer sindig i ringen, eller? :D Nå har jeg aldri sett han på utstilling, så jeg veit jo ikke om han føler han trenger det, men. :P

Guest Belgerpia
Skrevet

Vi skal jo knapt sove i natt noen av oss (full av sympati for kapteinen nå, altså), så at Geo har litt kattefest gjør kanskje bare at han er mer sindig i ringen, eller? :D Nå har jeg aldri sett han på utstilling, så jeg veit jo ikke om han føler han trenger det, men. :P

Optimist............

Ny lærdom om gjeterhunder, spesielt hannhunder med litt mye energi og litt kontrollbehov - jo mer sliten man er, dess mer hyper blir man............

Skrevet

Optimist......

Ny lærdom om gjeterhunder, spesielt hannhunder med litt mye energi og litt kontrollbehov - jo mer sliten man er, dess mer hyper blir man......

Ja, når jeg tenker meg om, så er jeg helt med på den. Jeg prøvde bare å trøste Ingvild. :D
Skrevet

Vi skal jo knapt sove i natt noen av oss (full av sympati for kapteinen nå, altså), så at Geo har litt kattefest gjør kanskje bare at han er mer sindig i ringen, eller? :D Nå har jeg aldri sett han på utstilling, så jeg veit jo ikke om han føler han trenger det, men. :P

Kapteinen er i alle fall mentalt forberedt på tidlig oppstandelse, har RedBull og lefser, bikkjedyret har fått barte- og snoppevask, bilen er rydda (men IKKE vaska - verken utapå eller inne, så vær forberedt på støv og ymse i bilen - og deilig hundelukt :lol:), prinsessen har fått diger dyne i buret sitt... Da er det bare å vente på at Willersen skal tørke, så skal han få siste finish med børsten før vi legger oss :D.

Skrevet

Lykke til i morgen til dere alle sammen! Må si jeg er litt ekstra spent på vegne av knertis da. Hun ER faktisk utrolig nydelig, så hun hadde fortjent det siste CERTet altså!!

  • Like 1
Skrevet

Lykke til i morgen til dere alle sammen! Må si jeg er litt ekstra spent på vegne av knertis da. Hun ER faktisk utrolig nydelig, så hun hadde fortjent det siste CERTet altså!

Åå! :wub: Vi har tatt siste treningsøkt på jordet i dag. Nå skal den nydelige få vaska magen og føttene sine, så skal vi legge oss. :wave:

Lykke til, vi sees i morgen! :)

Skrevet

Jäger med våteksem flekken sin slipper å reise han. Ikke bryr han seg heller,men jeg synes det var litt synd :hmm: .

Lykke til alle sammen!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...