Gå til innhold
Hundesonen.no

Den store baby(og barne)tråden <3 2.0


Recommended Posts

Skrevet

Jeg har egentlig ikke fått noe særlig råd uten å ha spurt. Men så har jeg særdeles enkle unger å ha med å gjøre så har aldri vært noe særlig å gi råd om. Verre under svangerskapet :lol:

Jeg skal gi deg råd! Bind fast Jaran så han må ligge rolig, for da er han baby lengre. Du må for all del IKKE la han utvikle seg i sitt eget tempo!

(håper alle skjønte at dette var ironi :D )

  • Like 1
  • Svar 9.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da var vi blitt foreldre Lillegutt kom til verden klokken 11.45 i formiddag etter en litt dramatisk fødsel som endte i akuttsnitt. Han veier 3580 gram, er 49 cm lang og selvsagt helt perfekt Mor,

Siden nærmeste familie nå er informert så får jeg snike meg sånn litt småoffisielt inn her

03:22 kom verdens skjønneste tass. Han fikk det veldig travelt på slutten og kom ut med superheltarmen først. Veldig effektiv og grei fødsel. Lystgassen var noe drit, ble bare kvalm og svimmel, så da

Posted Images

Skrevet

Ser på Parenthood, jeg.

Crosby bærer på sin nyfødte datter som gråter; "I'm sure you're going to be the most amazing thing that ever happened to me, but right now I just really hate you." :lol:

Og det første han sa til henne da hun kom ut (moren er afroamerikaner); "She's so white!" :lol:

  • Like 4
Skrevet

Lurer på om det er fordi vi er litt eldre, Loke? Folk har ikke gnålet noe særlig til meg heller egentlig. Evt er det bare tilfeldig.

Har fått hint om at vi skapte behovet for bæring, og jeg er enig i at vi til en viss grad opprettholdte behovet for bæring etterhvert, men ellers har det vært tyst.

Angående enebarn-greia får jeg begge deler, fra "enn så heldig han er" til "stakkars". Jeg blir litt :icon_confused: av begge deler. :P

edit: ved oksygenmangel så besvimer man. Hva er logikken bak at det ikke skulle gjelde for fødende?

Evolusjon? En bevisstløs mor er en fare for barnet, og barnet er viktigere enn moren for artens opprettholdelse? Men så var det altså ikke tilfelle at fødende ikke besvimer, teorien er motbevist av to soniser!

  • Like 1
Skrevet

Evolusjon? En bevisstløs mor er en fare for barnet, og barnet er viktigere enn moren for artens opprettholdelse? Men så var det altså ikke tilfelle at fødende ikke besvimer, teorien er motbevist av to soniser!

Jo, greit nok. Jeg tenkte mer på den rent biologiske logikken. Ved oksygenmangel og ekstrem utmattelse så svimer man av liksom, uansett hva man holder på med. I ekstremsituasjoner går kroppen i beredskapsmmodus, det er vel neppe ulikt en fødsel og det setter i gang plenty av prosesser i kroppen. Så at terskelen er høyere kan jeg se for meg da. I dunno.

Skrevet

Kolikken sitter litt i ennå :( Grusomt. Er jo MYE bedre enn det var da, men likevel. Hatt en helt ****** skriketokt nå. Han har klort seg fast i håret mitt og klatret med bena oppover magen min. Helt helt desperat. Nå merker jeg at hånda har løsna litt fra håret og han slapper mer av... Se om han klarer å sove litt...

Skrevet

Kolikken sitter litt i ennå :( Grusomt. Er jo MYE bedre enn det var da, men likevel. Hatt en helt ****** skriketokt nå. Han har klort seg fast i håret mitt og klatret med bena oppover magen min. Helt helt desperat. Nå merker jeg at hånda har løsna litt fra håret og han slapper mer av... Se om han klarer å sove litt...

:hug: første kvelden uten tegn til kolikk på over en uke her. Vanvittig deilig! Begynt med minifom igjen, men begynte i dag så vet ikke om det er det eller bare tilfeldig.
Skrevet

Håper de snart er kvitt den dritten, Wed!

Så bra at lille Ida er bedre :) hvordan gikk det med brystene? Gikk det over?

Jeg er superglad for at jeg kjøpte det infrarøde termometeret! Isa har fått vaksine i dag og jeg kan følge med tempen hennes mens hun sover!

Burde ha sovet, men ligger våken og leser blogger jeg ikke burde om kreftsyke barn og andre grusomheter.

Skrevet

Man skal ikke kimse av intuisjon. Tempen til Isa var 37,0 rett før jeg sovnet. Bråvåknet av meg selv nå for jeg følte at jeg måtte måle på nytt. Nå var den 39,1. :( jeg vekket henne for å gi paracet. Nå ligge jeg våken å hører på hennes akking og sukking.

Skrevet

Jeg er superglad for at jeg kjøpte det infrarøde termometeret! Isa har fått vaksine i dag og jeg kan følge med tempen hennes mens hun sover!

Vi kjøpte sånn, ikke et billig et engang, men jeg dobbeltsjekket noen ganger og det var opp til en grads forskjell på det og vanlig termometer. :hmm:

God bedring til Isa!

Skrevet

Vi har også sånn infrarød, den har alltid stemt veldig bra.

Hvilket merke er det? Kanskje jeg bare fikk en som var bust. :hmm:

Skrevet

Jeg har prøvd flere av den infrarøde typen. Viste forskjellig med flere graders forskjell hver gang :/ så ente opp med øretermometer :P

Skrevet

Føkk. Det snør ute. Jeg har lovt H å kjøpe ski når snøen kommer, så da begynner vel maset i kveld.

Noen som har tips og råd? De kommer til å være med i barnehagen hver dag hele sesongen. Er disse ok?

Skrevet

Vi kjøpte tetmometeret som kom best ut i test i foreldre&barn. Tror det heter microlife eller noe. Uansett er det termometeret mye mer nøyaktig en min subjektive måling ned min hånd på hennes hode. Og om jeg slipper å vekke ungen min i tillegg er det jo genialt. Drive å ta av pysj og bleie for å stikke inn termometeret var ikke noe alternativ i går.

Hadde jeg hatt en unge med feber som resultat av sykdom så hadde jeg kanskje dobbelt sjekket resultatene. Dette er jo "bare" normalreaksjon etter vaksine.

Nå begynner det å synge ved siden av meg! Godt tegn! Da kan vi stå opp :)

  • Like 1
Skrevet

Ok, den er jo u m u l i g å finne! Ser det har kommet med en ny versjon, tror dere den er like bra? Finner den på en obskur nettbutikk i Litauen. Jeg er der faktisk. :lol:

Skrevet

Ja, det var den testen jeg fant. Sjekket litt rundt og Litauen-siden er ikke en scam så da er den nyere versjonen bestilt til under 300,- inkl frakt. Med momsen blir det ca det samme med med mindre pakken sniker seg gjennom. Det er lov å håpe. :)

Det skal bli deilig, H synes det er vondt å ta tempen og det er en kjip kamp for alle.

  • Like 1
Skrevet

Håper de snart er kvitt den dritten, Wed!

Så bra at lille Ida er bedre :) hvordan gikk det med brystene? Gikk det over?

Jeg er superglad for at jeg kjøpte det infrarøde termometeret! Isa har fått vaksine i dag og jeg kan følge med tempen hennes mens hun sover!

Burde ha sovet, men ligger våken og leser blogger jeg ikke burde om kreftsyke barn og andre grusomheter.

Ja, kulene for svant i løpe av dagen - tror ullinnleggene var gull altså. :D Tror jeg må ha et sett til så jeg kan bytte på - vintern er kommet her.

Ååh gruer meg intenst til vaksine... 2 uker igjen til vaksiner her, men selv om jeg gruer meg så syns jeg vi skal følge vaksineprogrammet...

En kveld helt uten mageknip var seriøst helt fantastisk!

Og yayayayay for babyer som gråter mindre! Serilst, så helt fantastisk!

Jaa - er det sånn det skal være om kvelden? :lol: Ungen lå og sov på meg, spiste litt, var blid, ble overtrøtt, sutra litt, sovna, sov - sov- sov - sov - våknet - spiste litt - var blid og god og i det heletatt :wub:

Ble jo sittende oppe lenger enn jeg måtte bare fordi det var så kos å ha henne rolig og avslappa hos meg på kvelden. :ahappy:

  • Like 2
Skrevet

Yes - Raksha seler på bikkjer, kler på unge, kler på seg selv og trosser "snøstorm" for å gå tur så ungen kan sove en stund. Ungen sovner før vi kommer ut av tunet, og rører seg ikke en eneste gang på 45 min. Idet jeg svinger opp bakken inn til tunet "Ding! Ferdig sovet!" Hilsen Ida. Rakk ikke stoppe vogna engang. :no:

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...