Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Her er noen bilder som jeg tok av denne uka da jeg, samboer og jentene var i Hemsedal noen dager. Høstfargene er kommet for fult og gradestokken kryper under nullpunktet om natta. Deilig!

IMGP0426_zps2740fc5a.jpg

IMGP0451_zps99077417.jpg

IMGP0527_zps2081bb69.jpg

IMGP0546_zps0fe7bd36.jpg

IMGP0572_zps4dd4e8c5.jpg

IMGP0618_zps605a83a6.jpg

IMGP0650_zps595c1068.jpg

IMGP0717_zpsccec6f8c.jpg

IMGP0693_zpsca1e0b86.jpg

IMGP0792_zpse34a2f48.jpg

IMGP0833_zps99278377.jpg

Flere bilder i bloggen om noen er interessert :)

  • Like 16
Skrevet

Fine bilder av fine hunder!

Vet ikke om du er klar over det, men i Hemsedal er det utvidet båndtvang til enten 15. eller 31. oktober. Litt bitter over det, siden vi har hytte der oppe og snøen jo gjerne kommer før båndtvangen er over.... :(

Skrevet

Takk alle sammen! :)

Fine bilder av fine hunder!

Vet ikke om du er klar over det, men i Hemsedal er det utvidet båndtvang til enten 15. eller 31. oktober. Litt bitter over det, siden vi har hytte der oppe og snøen jo gjerne kommer før båndtvangen er over.... :(

Jeg er klar over det. Hundene var løs i områder der dyrene var tatt inn på høyfjellet, og de bildene ved vannet og myra er privat, inngjernda område som familien min eier :)

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Sist helg ar vi 3 dager på Norefjell der jeg var turleder for en gruppe ungdom fra 18-27 år. Det ble ikke så mange bilder av hundene, men her er noen fra turen vår :)

IMGP1097_zpsc7192b3a.jpg

Hoppende glade jenter ved soloppgang på Høgevarde

IMGP1162_zpsa1c40b85.jpg

IMGP1164_zpse02b42ea.jpg

De er veldig gode på å overfalle stakars mennesker med malamutelove

IMGP1174_zpsdf8a52c4.jpg

Pakkeselet mitt!

IMGP1214_zps11221e3a.jpg

IMGP1219_zps70ce9152.jpg

IMGP1266_zps8040b52d.jpg

IMGP1274_zps24388749.jpg

IMGP1281_zpsd48a023b.jpg

Sovna i bilen til en av deltagerne etter turen :)

  • Like 4
Skrevet

Herlig å se hvor mange fine turer jentene dine får være med på! :D Selv om Maya og Nuka er blitt ganske like med tanke på størrelse og farge, så er det morsomt å se hvor forskjellig uttrykkene deres er, Nuka er helt lik seg selv :wub:

  • Like 1
Skrevet

Herlige bilder av flotte hunder i fine høst farger :D Men synes de ikke det var litt kaldt og bade nå?

Takk! :ahappy:

Nuka syns vist aldri det er kaldt.. Hun fikk tørke inne og slapp å sove ute den dagen :)

Skrevet

Kjempefine bilder (nå fikk jeg lyst til å dra på fjellet!!), og nydelige hunder. Takk for at du delte!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...