Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Takk for oppklaringen! :ahappy:

Her er bilder tatt sånn ca NÅ. Og jeg ble dritflau når jeg tittet på dem etterpå... har vasket under kjøkkenbenken nå altså! :icon_redface:

post-11727-0-51164100-1392835970_thumb.j

post-11727-0-50769800-1392836037_thumb.j

  • Svar 876
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg klarer ikke helt å bestemme meg for om hun ser ut som sjiraffen i Portveien 2 eller et rådyr.

Nitro og Mynte på tur her om dagen

Collies smaker godt. Omnomnom. Hound or a troll? Hjortehunder ser alltid så velstelte ut.

Posted Images

Skrevet

Elsker denne tråden!

Marjan, hva er kulen han har bak på ryggen?

Hoftekammen. Calle har tydelige hoftekammer, noe som også forsterkes av at han er tynn. Det er ikke uvanlig at man ser hoftekammen på salukier. Hellende kryss er riktig på saluki, ifølge standarden.

Om salukiens anatomi her: http://saluki-norway.com/omsaluki/artikler/2011/salukiens_anatomi.html

Skrevet

Hoftekammen. Calle har tydelige hoftekammer, noe som også forsterkes av at han er tynn. Det er ikke uvanlig at man ser hoftekammen på salukier. Hellende kryss er riktig på saluki, ifølge standarden.

Om salukiens anatomi her: http://saluki-norway.com/omsaluki/artikler/2011/salukiens_anatomi.html

Ah, trodde kanskje det var det, men så ser han liksom ikke sånn syltynn ut på de bildene, ikke utstikkende ribbein og sånn, så begynte å lure på om det var en fettkul eller noe, for den var så rundt :lol: (ikke så lett å se på bildene) er jo ikke vant til hoftekuler, Casper får ikke uansett hvor tynn han er.

Han er veldig fin synes jeg, skulle gjerne hatt en kopi! (Og du får gjerne legge ut flere bilder!)

Skrevet

Fantastisk lue :lol: sitter den på, ikke bare i sekundet man tar bilder? Lurt, når det er kaldt og surt.

Nydelig hund :)

Takk skal du ha :) Mamma har strikket begge luene du ser. Den ene er uten ører og strikket litt løsere. Men begge har strikk slik at de holder seg rimelig godt på plass. Den gule er i ekte ull og varmer de tynne øra hennes godt :P

Men må innrømme at jeg er bittelitt flau over å bruke den :|

Skrevet

Den gule må jeg lure søsteren min til å strikke til Casper tror jeg... :lol: hadde digget å gå rundt med en hund med slik lue!

(ot, men altså... når en slik lue blir lagt ut må den kommenteres :lol: )

  • Like 2
Skrevet

Tahawi-beduiner, 70-tallet. Denne klanen holdt til i Egypt, og var spesielt kjente for å være gode krigere/speidere i den egyptiske hæren. Kjent for hestene sine, Tahawi-hester, en egen linje blant araberhest.

581181_420523908033334_454983211_n.jpg

Et bilde fra Hutchinson's Dog Encyclopedia, med brindle saluki øverst (bilde av Florence Amherst):

HDE_13.JPG

Skrevet

Og veldig spennende å se coursing bildene, har noen på face som er aktive med det som deler mye bilder. Tror nok de ler litt av vår LC med plast, men er det ikke lov med hare så er det ikke det..

Skal selv prøve LC for første gang til sommeren med Mynte. Hun har et veldig sterkt jaktinnstinkt, så tror hun vil like det.

Her du skal? https://www.facebook.com/events/213361242203285/?ref_newsfeed_story_type=regular

Skrevet

Hunder registrert siden 2008 er det 102 borzoi og 69 greyhounds. Siden år 2000 til nå er har det vært 318 borzoi og 231 greyhounds. Så det er flere som foretrekker de kan det se ut som :) (tall fra NKK)

Det er faktisk endel rescue greyhounds rundt om. Her nede er det flere bare rundt Kr Sand. De får ikke med seg papirer og blir ikke registrert. Virker å være mere pop å hjelpe en sånn enn de langnesene som ligger på Finn. Bra det altså,men allikevel litt rart.

Skrevet

Mer spam! For nå er det på tide å veie opp for Marjan sin elegante ørkenmynder spam. :P

Hun ser ikke bare ut som et troll og en colliespisende varulv. :D
IMG_0316_Minion.jpg

IMG_0283_Minion.jpg

Collien prøver å gjøre motstand, han har ikke lyst til å bli middag
IMG_0382_Friends.jpg

Det hele endte med at collien kom seg unna, og Minion gikk hjem på tom mage. :no:
IMG_0383_Koios.jpg

  • Like 8
Skrevet

Hunder registrert siden 2008 er det 102 borzoi og 69 greyhounds. Siden år 2000 til nå er har det vært 318 borzoi og 231 greyhounds. Så det er flere som foretrekker de kan det se ut som :) (tall fra NKK)

Jepp, men de siste årene har det vært veldig få registreringer. En del oppdrettere som har falt fra, så tror det har/vil jevne seg ut :hmm:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...