Gå til innhold
Hundesonen.no

Myndenerding


Mumle Mu
 Share

Recommended Posts

  • Svar 879
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg klarer ikke helt å bestemme meg for om hun ser ut som sjiraffen i Portveien 2 eller et rådyr.

Nitro og Mynte på tur her om dagen

Collies smaker godt. Omnomnom. Hound or a troll? Hjortehunder ser alltid så velstelte ut.

Posted Images

Elsker denne tråden!

Marjan, hva er kulen han har bak på ryggen?

Hoftekammen. Calle har tydelige hoftekammer, noe som også forsterkes av at han er tynn. Det er ikke uvanlig at man ser hoftekammen på salukier. Hellende kryss er riktig på saluki, ifølge standarden.

Om salukiens anatomi her: http://saluki-norway.com/omsaluki/artikler/2011/salukiens_anatomi.html

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hoftekammen. Calle har tydelige hoftekammer, noe som også forsterkes av at han er tynn. Det er ikke uvanlig at man ser hoftekammen på salukier. Hellende kryss er riktig på saluki, ifølge standarden.

Om salukiens anatomi her: http://saluki-norway.com/omsaluki/artikler/2011/salukiens_anatomi.html

Ah, trodde kanskje det var det, men så ser han liksom ikke sånn syltynn ut på de bildene, ikke utstikkende ribbein og sånn, så begynte å lure på om det var en fettkul eller noe, for den var så rundt :lol: (ikke så lett å se på bildene) er jo ikke vant til hoftekuler, Casper får ikke uansett hvor tynn han er.

Han er veldig fin synes jeg, skulle gjerne hatt en kopi! (Og du får gjerne legge ut flere bilder!)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fantastisk lue :lol: sitter den på, ikke bare i sekundet man tar bilder? Lurt, når det er kaldt og surt.

Nydelig hund :)

Takk skal du ha :) Mamma har strikket begge luene du ser. Den ene er uten ører og strikket litt løsere. Men begge har strikk slik at de holder seg rimelig godt på plass. Den gule er i ekte ull og varmer de tynne øra hennes godt :P

Men må innrømme at jeg er bittelitt flau over å bruke den :|

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tahawi-beduiner, 70-tallet. Denne klanen holdt til i Egypt, og var spesielt kjente for å være gode krigere/speidere i den egyptiske hæren. Kjent for hestene sine, Tahawi-hester, en egen linje blant araberhest.

581181_420523908033334_454983211_n.jpg

Et bilde fra Hutchinson's Dog Encyclopedia, med brindle saluki øverst (bilde av Florence Amherst):

HDE_13.JPG

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og veldig spennende å se coursing bildene, har noen på face som er aktive med det som deler mye bilder. Tror nok de ler litt av vår LC med plast, men er det ikke lov med hare så er det ikke det..

Skal selv prøve LC for første gang til sommeren med Mynte. Hun har et veldig sterkt jaktinnstinkt, så tror hun vil like det.

Her du skal? https://www.facebook.com/events/213361242203285/?ref_newsfeed_story_type=regular

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hunder registrert siden 2008 er det 102 borzoi og 69 greyhounds. Siden år 2000 til nå er har det vært 318 borzoi og 231 greyhounds. Så det er flere som foretrekker de kan det se ut som :) (tall fra NKK)

Det er faktisk endel rescue greyhounds rundt om. Her nede er det flere bare rundt Kr Sand. De får ikke med seg papirer og blir ikke registrert. Virker å være mere pop å hjelpe en sånn enn de langnesene som ligger på Finn. Bra det altså,men allikevel litt rart.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mer spam! For nå er det på tide å veie opp for Marjan sin elegante ørkenmynder spam. :P

Hun ser ikke bare ut som et troll og en colliespisende varulv. :D
IMG_0316_Minion.jpg

IMG_0283_Minion.jpg

Collien prøver å gjøre motstand, han har ikke lyst til å bli middag
IMG_0382_Friends.jpg

Det hele endte med at collien kom seg unna, og Minion gikk hjem på tom mage. :no:
IMG_0383_Koios.jpg

  • Like 8
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hunder registrert siden 2008 er det 102 borzoi og 69 greyhounds. Siden år 2000 til nå er har det vært 318 borzoi og 231 greyhounds. Så det er flere som foretrekker de kan det se ut som :) (tall fra NKK)

Jepp, men de siste årene har det vært veldig få registreringer. En del oppdrettere som har falt fra, så tror det har/vil jevne seg ut :hmm:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...