Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 6.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå må jeg bare SKRYTE litt altså! Døde nesten i går av stress og frustrasjon over eksamen i salgsfaget i dag. Men det gikk helt sinnsykt bra. Jeg var ufattelig nervøs og usikker. Jeg vet jo jeg kan j

Vi har blitt mor og far:D

Ååååhh På sykehjemmet i dag ble jeg vitne til et fantastisk øyeblikk! En av våre faste pasienten sliter voldsomt med smerter, men vil alltid hilse på Thorvald, samme hvor syk han er, så karrer han se

Posted Images

Skrevet

Jeg kom hjem for en halvtimes tid siden og satte meg ned for å spise litt mat, og det burde jeg aldri gjort. Nå forsvant nemlig alt av tiltakslyst. :P Geo skal få et bad i løpet av dagen, leiligheten må ryddes og støvsuges, og jeg må handle mat. Ellers blir det vel en rolig lørdag kjenner jeg på meg. Jeg vurderte et øyeblikk å dra inn til Oslo i kveld, men jeg prioriterer heller å legge meg tidlig. :P

Skrevet

Nå sitter jeg inne og fyrer i ovnen, har snakka med en fyr som vil leie ut til meg, ser med forskrekkelse på at det kommer sol ute, savner min fine mann og er veldig flink til å ta bilder til EFIT'en! :)

Skrevet

Nå sitter jeg inne og fyrer i ovnen, har snakka med en fyr som vil leie ut til meg, ser med forskrekkelse på at det kommer sol ute, savner min fine mann og er veldig flink til å ta bilder til EFIT'en! :)

Jeg har bilde av rønna i EFIT-en min! Så nå kan du bare føle deg stalket. :aww:

(Var på hundeting på Nordby skole, og siden jeg hadde litt god tid til bussen ruslet jeg ned og tok den fra dere.)

Men fyre i ovnen??? Det er jo SÅ varmt!

Skrevet

Jeg har bilde av rønna i EFIT-en min! Så nå kan du bare føle deg stalket. :aww:

(Var på hundeting på Nordby skole, og siden jeg hadde litt god tid til bussen ruslet jeg ned og tok den fra dere.)

Men fyre i ovnen??? Det er jo SÅ varmt!

Ikke inne på rønna... Og når var du her?!? Og så kom du ikke og sa hei?!? Makan! :D

Skrevet

Nå sitter jeg inne og fyrer i ovnen, har snakka med en fyr som vil leie ut til meg...

Skal du flytte ut fra huset deres? :)
Skrevet

Er det lov å si at jeg holder på å sprekke av stolthet? Er hjemme fra utstilling med Kaos, og jeg er så fornøyd enda vi "bare" fikk blå. Vi har slitt litt med samarbeidet og han har vært vrien å holde stille under håndtering, men i dag var han så flink i ringen at jeg nesten ikke visste hvor jeg skulle gjøre av meg. Sto akkurat slik jeg stilte han opp på bordet, lot dommeren få ta og titte på han uten å bevege seg i det hele tatt og gikk som en drøm. Super kritikk! :D

Fikk skikkelig blod på tann, enda det ikke var planen. Nå er det bare å spare pels!

  • Like 5
Skrevet

...er frøken vilikke badet og fønet etter alle kunstens regler, bare for tilvenningens skyld. Her kjører vi like gjerne på med full runde med en gang! Ingen av delene var spesielt gøy, og da føneren kom frem ble det en del sprelling, men alt i alt var hun veldig flink og har allerede tilgitt meg. :innocent:

  • Like 4
Skrevet

Ikke inne på rønna... Og når var du her?!? Og så kom du ikke og sa hei?!? Makan! :D

Rønna har rar temperering. Eller kanskje ikke. Det er kaldt der uansett? :P

I tolv-tiden. :) Vurderte å stikke innom for å henge i hagen litt, men fant ut at jeg burde komme meg hjem fordi jeg skulle gjøre så mye fornuftig. Har fremdeles ikke gjort noe fornuftig siden jeg kom hjem, så jeg kunne nok fint tatt meg tid til impulsbesøk. :P Jaja, jeg får komme en annen dag i stedet. Geo kjente seg faktisk igjen da, selv om han bare var der noen få ganger i fjor sommer og høst. Begynte å logre litt og trippet litt nysgjerrig på tå da vi gikk langs gjerdet. :)

  • Like 1
Skrevet

Nettopp kommet hjem fra en fantastisk telttur med ei venninne. Hva i all verden skal jeg gjøre resten av dagen? Nesten så det frister å akke sekken og dra ut på ny tur :P

Skrevet

Fytti helsikka, 30 grader og vindstille... Tar snart saftisen og trør den inn nesen for å kjøle ned huet :P

Guest Christine
Skrevet

Cartrophen Vet heter middelet. :) Verd å prøve! Funka desverre ikke på min, men vet andre som har god effekt av det.

Åå, takk! Har tatt han av rimadyl-kuren og går på Cartrophen-kur nå. 2 uker igjen, men ser ikke resultat. Har hørt så mye bra om middelet på andre, men ser ikke ut til å fungere på min heller. Jaja, får fortsette å pakke i han 2 rimadyl daglig da :(
Skrevet

Skal du flytte ut fra huset deres? :)

Ja. Hagen og strøket er fantastisk, det er bare altfor langt unna alle vennene mine, verden og jobben. Jeg orker ikke 2 timers reisevei hver dag, til tross for verdens mest fantastiske hage...

I tolv-tiden. :)

Nå sjekka jeg EFIT'bildene mine, og på den tida var vi jo faktisk ute, bare på andre siden av huset. (Vi har øvd mye på at Imouto ikke trenger å leke World Police og sjekke ut alle som går forbi til enhver tid, så nå blei jeg faktisk ganske fornøyd over at hun ikke "oppdaga" dere. Hun får jo egentlig med seg alt...).

Guest Jonna
Skrevet

...er Blaze og Arya ferdig stelt. Jeg selv er gjennomsvett etter stelling av de og fylle i bilen.

Skjørtet mitt er ute til tørk og jeg tror jeg må ha to jakker med meg i morgen om det blir så varmt..

Nå se en *m*a*s*h* også entene begynne på middag, finne fram klær ti meg selv elller dusje. Tipper dusje blir sist :P

Skrevet

Fjellet :heart: er helt fantastisk å se hvor utrolig lucky go happy Leo blir på fjellet! Springer idiot rundt, hopper på alt og sjekket ut alt :lol: Vi skulle bodd her vi! Nå ligger han langflat og sover tungt på hytta :wub:

  • Like 1
Skrevet

Lyst til å sette meg ned å grine. Klar til å dra, alt fikset og bakluken på caravellen har gått i vrange, med to bikkjer som ikke skal være med. HVORFOR MEG UNIVERSET?!

Skrevet

Ekkel Criminal Minds episode, må avreagere litt med sonen :lol:

Nå åpner snart himmelens sluser ser her i følge værmeldinga, så venter i spenning :P Jeg og Thorvald slapper av inne etter koselig sykehjemsbesøk i dag og. Varmt på stakkarn da, det er ikke spesielt lave temperaturer inne på sånne hjem :lol:

Og enn så lenge har jeg husket Efit :D :D

Skrevet

Lyst til å sette meg ned å grine. Klar til å dra, alt fikset og bakluken på caravellen har gått i vrange, med to bikkjer som ikke skal være med. HVORFOR MEG UNIVERSET?!

Ånei, så kjedelig! Ordner det seg? Eller så kan du ta de med også kan de campe hos oss :D
Skrevet

Ekkel Criminal Minds episode, må avreagere litt med sonen :lol:

Nå åpner snart himmelens sluser ser her i følge værmeldinga, så venter i spenning :P Jeg og Thorvald slapper av inne etter koselig sykehjemsbesøk i dag og. Varmt på stakkarn da, det er ikke spesielt lave temperaturer inne på sånne hjem :lol:

Og enn så lenge har jeg husket Efit :D :D

Væææ, ikke så sånt da! Hadde jo spart men nå MÅ jeg jo se! :(

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...