Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det normalt at hunder har litt ørevoks?

Aldri lagt merke til det før, men nå har jeg ikke sett så himla mye inni øret til Ozzy heller. Han har rista litt på huet i det siste så lyste med lommelykt i ørene, og han har jo ørevoks der..

Bør jeg kjøpe ørerens eller noe?

Er det mye og han klør, kan det være midd. Følg med litt,rensk med en stor bommullsdott. Q-tips er fy-fy i ører :)

  • Svar 6.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå må jeg bare SKRYTE litt altså! Døde nesten i går av stress og frustrasjon over eksamen i salgsfaget i dag. Men det gikk helt sinnsykt bra. Jeg var ufattelig nervøs og usikker. Jeg vet jo jeg kan j

Vi har blitt mor og far:D

Ååååhh På sykehjemmet i dag ble jeg vitne til et fantastisk øyeblikk! En av våre faste pasienten sliter voldsomt med smerter, men vil alltid hilse på Thorvald, samme hvor syk han er, så karrer han se

Posted Images

Skrevet

Vanlig voks uten mørk farge bruker jeg å fjerne med en lofri klut med lunkent vann som jeg surrer rundt fingeren. Er voksen brunlig vasker jeg med noen få dråper tetreolje i et par dl vann (for det har Tulip sagt).

Nå tar jeg mitt sedvanlige svalestup med flikkflakk og dobbel helskru rett i bingen. Natta!

Er vanlig voks. Dem er ikke brun.

Er det mye og han klør, kan det være midd. Følg med litt,rensk med en stor bommullsdott. Q-tips er fy-fy i ører :)

Er ikke mye tror jeg (hvor mye er mye?). Bare litt innerst i øret.

Skrevet

Hjemme fra jobb. Og snart seng. :ahappy:

Er det noen her som kan tegnspråk forresten?

Kan en del tegn, iallfall :)

Skrevet

I dag lurer jeg på om den veldig fine silkepelsen bak ørene til Nixe blir borte, eller om jeg må leve med det. Det er på en måte bare å dra litt hardt i så ramler det av. Jeg synes den pelsen er teit, for den tover seg jo for ett godt ord! Noen som vet?

Gratulerer med dagen Argyr!! :D

  • Like 1
Skrevet

Sitter jeg i solen og venter på bussen til jobb. Må få ordnet med ormekurer og slikt også i dag. Etter jobb bærer det rett til Sverige på hytten! :D

Vin, sterk cider, restaurantbesøk, hamstring av aloe vera-vann, jogging, bading og lange turer med hundene langs kysten står på planen og jeg gleder meg!!

Skrevet

Jeg har akkurat klippet klør på to stk hunder som oppfører seg veldig forskjellig.

Onkel står der pent og pyntelig og lar meg gjøre akkurat som jeg vil. Han hylte til da jeg klippet den ene kloen, jeg aner ikke hvorfor for det begynte ikke å blø, men han forsøkte ikke en gang å trekke til seg poten. :P

Nevø ser derimot på klotangen som det verste torturinstrumentet som finnes. :lol: Han får aldri slippe unna så jeg skjønner ikke at han gidder å prøve en gang. Jeg klarte derimot å klippe ham til blods, og det passet jo i grunnen greit for da fikk jeg testet ut alle blodstoppkjerringrådene som jeg har lest her på sonen. :lol: Konklusjonen var at ingen av de jeg forsøkte så ut til å fungere nevneverdig, og jeg måtte frem med vaskekluten for å tørke opp blodsøl fra gulvet. :P Jaja, nå har det stoppet og han ser ikke det minste anemisk ut, hehe.

Skrevet (endret)

I dag lurer jeg på om den veldig fine silkepelsen bak ørene til Nixe blir borte, eller om jeg må leve med det. Det er på en måte bare å dra litt hardt i så ramler det av. Jeg synes den pelsen er teit, for den tover seg jo for ett godt ord! Noen som vet?

Alle mine belgere har beholdt den. Nå ble ikke det to første så gamle, men nå er Supra passert fem år og hun har silkepels rundt øra enda :)

Gratulerer med dagen, Argyr :flowers:

Endret av AnnikenK
  • Like 1
Skrevet

I dag lurer jeg på om den veldig fine silkepelsen bak ørene til Nixe blir borte, eller om jeg må leve med det. Det er på en måte bare å dra litt hardt i så ramler det av. Jeg synes den pelsen er teit, for den tover seg jo for ett godt ord! Noen som vet?

Gratulerer med dagen Argyr! :D

Både sheltie og aussie har sånn pels hele livet, som må stusses for å ikke floke (de vokser til slutt i lange dreads, ikke pent og ikke funksjonelt). Det blir som regel mindre flokete etter første røyting, er min erfaring. På aussien er brun pels verre (brune har mykere pels) og på sheltien er tricolour verst (de har også mykere pels). Hvis du ikke vil klippe pelsen kan det være lurt å ha en tynnekniv e.l. så det ikke blir så himla tjukt og langt. Prøv å nappe litt. Gre evt. gjennom med babypudder, spesielt hvis pelsen er fuktig, for fukt gjør at det floker seg.

  • Like 1
Skrevet

Jeg har en fjortis i hus :o

Gratulerer med dagen, Argyr!!!

I dag skal jeg reise tidlig hjem, for å gjøre klar siste rest. Da er det greit å få beskjed når jeg vekker guttungen om at noen av gjestene kanskje kommer tidligere......

  • Like 1
Skrevet

Gratulerer med dagen Argyr! :ahappy:

Har jeg en veldig merkelig dag. Har vært våken hele natten, og nettopp kommet inn fra 2 timers tur med bikkjene oppi "fjellet". Vet ikke om det kan regnes som fjell, men bratt var det. Og veldig fin tur. :wub:


Når vi kom inn døren igjen, så dusja jeg Kiwi (hun skal bade i alt) og nå har jeg enda energi til overs. Skulle gjerne støvsuget eller noe, men det sover noen andre her i huset også, som sikkert ikke hadde satt pris på det.
Ryggen skriker og bærer seg, men jeg ber den holde kjeft, klage kan den gjøre en annen dag. :ahappy:


Mobilbilder fra turen:

Turbilde_2.jpg

Turbilde_3_.jpg



Bikkjene har sovnet og jeg regner med at jeg også kræsjer snart. :P

  • Like 2
Skrevet

Vært på tur med hundene og nå skal jeg straks dra på jobb. Må innom butikken å kjøpe noe frukt først, greit som mellommåltid. Etterpå er det helg :D

I går kom jeg forresten hjem til ferdig middag, lufta hunder, oppvasken borte og en bukett roser. Liker menn jeg :)

Skrevet

Gratulerer med dagen Argyr!! :D :D

Kan forresten flått gjøre en hund halt? Vigdis var tufs i hele går og halta på ene forbeinet, på kvelden etter at vi hadde lagt oss (grøss) fant jeg en flått på skulderen hennes og plukka den av, idag er hun i myyyye bedre form og halter nesten ikke.

  • Like 1
Skrevet

Viftereima blir satt på bilen i dag, og deretter kan Mekonomen ta inn bilen for å finne ut av ristinga i bilen med en gang etterpå. Antagelig må hjulene avbalanseres, og så er den good to go!

I hope :P

Skrevet

Daten min gikk nå han :lol:

Var det en du kjente fra før av? Så bra at det gikk bra! :) går ut ifra at det gikk bra om han gikk nå.. Haha.
Skrevet

Sånn, da er koffert pakket, lukket og låst. Nå gjenstår det bare å putte papirer i veska, trekke på seg regnjakken og gå til bussen. Eller - overføre litt penger er vel også en ide, så jeg får være med på flybussen og sånn..

Og så må jeg kaste søpla, det må jeg huske!

Skrevet

Rota inne på en gammel hardisk og der fant jeg min første kjærlighet :wub: Chaka :)

Stinesbilder112-2.jpg

Og min neste, Reidar :wub:

Stinesbilder021-1.jpg

  • Like 5
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...