Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg vil bare sende over en stor klem til deg, Enits :hug: Han var heldig som kom til dere, men utrolig synd han har vært mye syk og sliter med redsler - jeg vet godt hvordan det er å ha en hund som er redd for alt mulig, og det er verken gøy for hund eller eier. Det er trist, men du vet du gjør det rette for begge parter. Det er ingen som kan komme å si dere ikke har gjort alt for Mezzi.

  • Svar 552
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da ser det ut som jeg igjen endelig skal bli hundeeier! Denne gang er valget bak rasen mer gjennomtenkt og planlagt, i tillegg til at det er en "voksen" hund. Mezzi er en finsk lapphund, hann

DA er Mezzi kommet! Love at first sight! Nydeligere i virkeligheten enn på bilder er han også! Turen gikk fint, men han er noe stresset. Ikke rart når han ikke er vant til å være med andre enn

Et av de gode øyeblikkene:

Skrevet

Jeg sier som de andre. Snakk med henne om det, slik at hun kan ta et valg selv. Ingenting er værre for henne å tenke på at hun ville vært der den siste stunden med han, men ikke fikk mulighet. Nå har hun et valg.

Men dere gjør absolutt det rette for han syns jeg!

Dere har gitt han det beste han kan få på slutten av sitt liv, og det er de gode stundene dere kommer til å sitte igjen å tenke på, og minnes han på. Han har hatt de beste forutsetningen hos dere på et godt liv, og dere har gjort alt dere kan for at han skal få det bra!

Masse masse klemmer herfra! :hug:

Skrevet

:hug::hug:

Det er utrolig trist, men dere har gjort alt dere kan, og han er heldig som fikk komme til dere. Dessverre går det ikke alltid som man håper og ønsker og det er tungt, men jeg tror dere gjør det eneste rette nå :hug:

Skrevet

Huff har lest de siste sidene i denne tråden. Sitter her på jobb, og tårene triller :( Er bare glad at jeg sitter med ryggen til døren, slik at ingen ser at jeg kjemper mot en klump halsen. Kjenner dere ikke, men en slik situasjon unner jeg ingen. Stakkars Mezzi.. Det er tungt å gjøre noe slik når hunden tilsynelatende ligger helt normal ved siden av deg, og iløpet av den siste dagen så innbiller man seg nok at hunden egentlig ikke er så syk.. Men lykke til i morgen, kjenner at jeg er glad det ikke er meg... Får helt vondt i hjerteroten av å høre at avlivningstime er bestilt. :/ Vart han skikkelig opp i dag! <3

Skrevet

Takk for klemmer, de trengs.

Idag og imorgen frem til avlivning skal han være kongen på haugen. Han skal få ligge på sofaen, være med opp å sove på soverommet med oss i natt og få så masse mat og godis han bare vil (nesten, vil ikke gjøre han dårlig)

Så skal vi gå tur sammen og være ute sammen. Leke og kose oss. Gjøre det beste ut av den lille tiden vi har igjen sammen.

  • Like 4
Skrevet

Stor klem til dere :hug: Man blir så inderlig glad i disse dyra våre og det er så vondt å gi slipp på dem :( Men dere har virkelig gjort det beste. Mezzi har hatt noen flotte mnd hos dere...all ære til dere for det dere har gjort :heart:

Skrevet

Tårene triller her. Mezzi har vært heldig som har fått noen flotte måneder sammen med dere. Masse klemmer herfra :hug: :hug:

Skrevet

Har gjort det. Men hun forstår det ikke helt

Forståelsen vil komme etterhvert. Hun har jo sett hvor urolig og oppjaget han kan være, og når han er borte er han helt stille, helt rolig. Døden er fortsatt abstrakt for såpass små barn, så det å få være med og oppleve det vil gi henne en bedre forståelse, om ikke i morgen, så kanskje til neste år..

:hug:

Skrevet

Kjenner dere ikke, er så ny her inne, men jeg har lest hele tråden, så flinke og tålmodige dere har vært med Mezzi, dere har virkelig prøvd alt.

Så synd at de ikke finner ut hva som er galt, og at han ikke blir bedre med stresset. Noen ganger sitter det desverre for godt i, både på hunder og på andre dyr :(

God tur på den siste, tunge reisen til Mezzi, unner ingen å måtte gjøre dette, men livet er noen ganger urettferdig :icon_cry::hug:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...