Gå til innhold
Hundesonen.no

Sommeren 2013. Planer, drømmer, tips og spørsmål.


Recommended Posts

Skrevet

Min håpar på å få jobba mest mogleg i sommar. Må berre få jobb først. :gaah:

Feriemessig har me kun vage planer om ein biltur over svenskegrensa for å besøke familie, samt å bruke eit par dagar/helger på fjelltur i Sogn. Litt avhengig av den potensielle jobben sjølvsagt.

Eller blir nok mesteparten av tida brukt til å pusse opp hus. :P

  • Svar 161
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Denne sommeren har jeg planer om å ligge på utesofaen på verandaen. Den skal tilbringes som hvalross, og jeg tror det blir varmt. Etterhvert skal vi på sykehuset en tur, og når vi skal hjem igjen derf

Jeg dropper Sølen i år for å ha råd til å betale noen for å passe på jentene mens jeg er på voksenferie i Hellas i to uker med fine mannen. Det kjenner jeg er veldig, veldig riktig. Han bor jo i Athe

JA til treninger på Ekeberg!

Skrevet
Godt det ikke bare er meg som liker å reise alene. :ahappy: Føler meg ikke så sær og rar akkurat nå. :lol:

Men. Flybilletter for dere som kan. Om jeg har lyst å reise til et sted, men å ta flyet hjem fra et annet sted. Må jeg bestille to enkle billletter da? En til Italia, og en fra Italia?

Du går på www.wideroe.no også trykker du "avansert søk" (eller så trykker du bare direkte hit: https://www.wideroe.no/book/?l=no&adv=yes ) - og trykker "flere destinasjoner" :)

Skrevet

Vi skal i allefall være en uke på fjellet med hundene. Og kanskje besøke noe av slekta til mannen på Dovre eller Lesja. Men jeg skal ikke på Dovrefjell, for moskuser er skikkelig skumle. Sist ble vi nesten spist opp av en.

Jeg vil også på ferie til et varmt sted i sommer. Det skal ikke være for sydenaktig fordi mannen ikke liker å bare ligge i sola, men ikke for storbyaktig heller for jeg liker ikke storbyer i varmen. Det skal helst ligge ved sjøen, og gjerne middelhavet, men ikke være Barcelona. Og så skal det heller ikke være for dyrt hverken å komme seg til eller bo. Og så vil jeg ikke være avhengig av leiebil. Er lei av italienske parkeringsbøter og portugisiske bøter for ting jeg ikke aner hva er. Hvor skal jeg reise da?

Skrevet

Her blir det relativt likt som MarieR - forhåpentligvis jobbe masse! Jeg har ikke fått napp på noe enda, men jobber med saken. I august blir det langhelg i Skåne, med tollarspecialen. Dersom dropper å få løpetid ca da så blir det både working test, lydighetsprøve og utstilling (uoff.) på henne. Får hun løpetid får vi nøye oss med utstilling. :P Jeg regner inn første helga i september som ferie også, da skal jeg sørover for å gå MH med Bris, sammen med flere av søsknene hennes. Gleder meg vilt (bare ikke løpetiden kommer da, hun bør vente til oktober/november!).

Og så kommer forhåpentligvis moren min og en bror eller to nedover på ferietur. Jeg har lyst til å dra "hjem" til øya mi (også kalt Andøy), men må se an hvordan det blir med jobbing. Det er jo ikke akkurat i nabolaget, så en liten svipptur er ikke bare-bare. :P

Skrevet

Jeg var jo på Island i des/jan, så blir det en uke i Tosmur (Tyrkia) nå i mars/april. Istanbul i juni/juli, muligens danmark i juli og tilbake til Tosmur i august/september. Så blir det Lofoten med jobben når jeg er tilbake fra Tosmur og muligens en rask tur tilbake til Tyrkia i oktober..

Ser nå at det ikke er så rart jeg ikke har flust med penger..

Bortsett fra dette blir det masse hytteturer med gode venner og fine hunder:) Blir iallefall en tur til Sogndal og muligens en tur til Nerlandsøy:)

Skrevet

Jeg skal til Island i juni en langhelg, jobbe masse, starte halvmaraton, svømme, grille og sole meg masse, gå på et par-tre konserter, i to bryllup og i to jubileumer. Forhåpentligvis noen dager på festival også. Jeg liker ferier som ikke er stappfulle av planer og prøver alltid å ha noen dager hvor jeg våkner og det eneste jeg vet at jeg skal er å ta en løpetur i skogen og bade i et lite ferskvann etterpå ^^ Norsk sommer altså :wub: :wub: :wub:

Skrevet

Pics, please! :D

Var dessverre ett helt forferdelig vær så ble dårlig med bilder, men mener jeg har noen liggende fra tidligere år som jeg kan poste:) Skal sjekke etterpå;)

Skrevet

Jeg reiser aldri alene. Jeg går ikke på kino alene. Jeg går ikke engang på kafê alene. Altså, jeg kan reise alene, hvis jeg skal til et sted der det er noen mennesker til meg :) Tror jeg er skikkelig barnslig, egentlig :)

Skrevet
Jeg reiser aldri alene. Jeg går ikke på kino alene. Jeg går ikke engang på kafê alene. Altså, jeg kan reise alene, hvis jeg skal til et sted der det er noen mennesker til meg :) Tror jeg er skikkelig barnslig, egentlig :)

Jeg trur det handler om preferanser rett og slett. Ikke at man er barnslig, usikker, venneløs eller hva folk måtte putte inn. At som Ingvild skriver, at mye av reisen for henne er å dele opplevelsene også. For noen er det viktig, for andre ikke. Jeg synes ikke folk som alltid reiser på ferie med noen er teite på noen som helst måte, selv om de ofte synes ganske mye rart om meg fordi at jeg ønsker å reise alene...

Tenkt litt på det i natt (hva har jeg natta til liksom, jobbe??. :P ). Når jeg starter å tenke på en ferie, så tenker jeg ALDRI at jeg ønsker å oppleve ditt eller datt med noen. Jeg tenker at jeg vil dra og se på noe, oppleve noe og gjøre noe, og jeg skal gjøre det selv. Jeg kan ha det moro på tur med andre også, misforstå meg rett, men selskapet er ikke viktig. Og jeg har det aller best på slike turer alene, siden jeg vet at ellers hadde det nok blitt surmuling, diskusjoner og hint til hvor lite trivelig reiseselskap jeg er. :lol: Jeg er ikke trivelig overhode, jeg bare går min vei tidlig på morgenen, og så ser ikke folk meg igjen før sent på kvelden. :lol: Ingen av mine venner holder ut på beina i 8 timer uten å klage, og 8 timer på farten for meg er en meget lat dag jeg ikke har gjort så veldig mye. :lol: Så enten må jeg dra selv, eller dra med folk som synes at det er helt greit at de bare ser meg til middag, kanskje, om jeg ikke har funnet på noe annet underveis...

Har reist en del i Norge alene, men Roma 2009 var min første skikkelige ferietur utenlands alene. Og reaksjonene jeg fikk på det var veldig uventet. Det ble en del "stakkarsliggjøring" av meg, fordi jeg var venneløs og ikke hadde noen å reise med. Og flere som tilbudte seg at jeg skulle få være med de på ferie neste gang (altså, hadde jeg ville dra på ferie med noen, hadde jeg da spurt. :P ). I tillegg så var selvfølgelig Roma en by man overhode ikke kunne dra alene til, men alle andre byer kunne man det (hadde jeg dratt til en av de, så hadde de byene garantert vært en av de man ikke kan dra alene til)...

  • Like 2
Skrevet

Nirm: Fint innlegg! Jeg er en sånn som synes det å dele opplevelsen er halve turen (når det gjelder ferie, jeg elsker å gå på kino og kafè alene), men folk er forskjellige - og oppskriften på en vellykket ferie er vel at man er såpass kjent med seg selv og sine preferanser at man velger reisefølge (eller ikke følge) etter hva som passer deg :)

  • Like 2
Skrevet

Det jeg føler mest på at jeg ønsker å oppleve på ferie er stillhet, alenetid og prøve åå finne en følelse av ro. Så den delen av ferien min jeg gleder meg mest til er langhelgen på vidden. Hadde jeg vært mer av et friluftsmenneske så hadde jeg valgt overnatting i telt i tillegg. Så jeg begynner å bli litt sær kanskje, eller bare det at jeg alltid har folk rundt meg, alltid ansvar for andre. Så ferie for meg blir fri fra forpliktelser.

Lady regnes da ikke som forpliktelser, bare kos. Hun prøver ikke å diskutere for mye med meg :aww:

Skrevet

Sommerplaner..? Det er jo bare vintern ennå jo. *ler*

Jeg fikk (ny) jobb i fjor høst og sluttoppgjøret fra forrige forsvant i det det kom inn på konto, så det blir lite ferie på meg til sommeren. Men vi får se om det ikke blir litt kos allikevel. Kenneltreff i Örebro, hvis vi får det til, det er vel så langt jeg har planlagt. Og da trenger jeg noen dager fri. Men ellers gleder jeg meg til generell trasking i marka - det er et must! Guttungen skal få bære kløv og bade i ferskvann og mamsen skal få solbrent neserygg og nye myse mot sola-rynker. Mmmm, det blir fint det.

  • Like 2
Skrevet

forhåpentligvis valp! :D :D og så blir det turing hit og dit når vi har tid og penger. gleder meg skikkelig til å dra med meg stankelbeinet på hyttetur, fjelltur, campingtur osv! det blir nok før (den eventuelle) valpen kommer. :)

Skrevet
Var dessverre ett helt forferdelig vær så ble dårlig med bilder, men mener jeg har noen liggende fra tidligere år som jeg kan poste:) Skal sjekke etterpå ;)

Forferdeleg ver på Island i desember / januar høyrest jo fantastisk ut :D .

  • Like 1
Skrevet

Har ikke planlagt så langt enda, men regner med det blir til at vi blir i området her (Troms), er på hyttene, går til fjells/i marka og ellers bare tar det rolig. Nord-Norge er jo på sitt fineste fra slutten av juni av og utover høsten, så da reiser jeg ikke herfra :) Håper på mange runderingsøkter med Eine, sykkelturer, fiske, kløvturer og bålkos.

  • Like 2
Skrevet
Har ikke planlagt så langt enda, men regner med det blir til at vi blir i området her (Troms), er på hyttene, går til fjells/i marka og ellers bare tar det rolig. Nord-Norge er jo på sitt fineste fra slutten av juni av og utover høsten, så da reiser jeg ikke herfra :) Håper på mange runderingsøkter med Eine, sykkelturer, fiske, kløvturer og bålkos.

Dette passer jo forunderlig godt overens med mine egne planer! Da burde det være gjennomførbart, altså. :shifty:

Skrevet

Jeg har søkt ferie i Juli, så jeg håper jeg får 1-2 uker da :) Planen er å dra på hytten til Gunhild, hvor det ikke er strøm eller vann innlagt (tror jeg, jeg vet bare at den er veldig lite teknologisk av seg) og der skal ta en pause fra teknologi :ahappy: Bare nyte naturen, fiske, bade, gå turer i skogen osv.

Tilfeldig bildet stjålet fra google

20081011-IMG_4632.jpg

Ellers er jeg også invitert på hyttetur med en kompis :) De har en fin liten hytte hvor det blir bading, grilling, tur i robåt, fisking osv :) Mye hyttetur med andre ord :ahappy:

Jeg og Helene har også snakket bittelitt om en spontantur til varmere strøk, om vi finner noe restplasser :)

Random bilde fra google igjen.

373720-10-1253493025063.jpg

  • Like 1
Skrevet

Dette passer jo forunderlig godt overens med mine egne planer! Da burde det være gjennomførbart, altså. :shifty:

Det har fungert i noen år og kan absolutt anbefales :) Også glemte jeg å si at jeg også planlegger å lese en liten haug med bøker :ahappy:

Skrevet
Dette passer jo forunderlig godt overens med mine egne planer! Da burde det være gjennomførbart, altså. :shifty:

Det har fungert i noen år og kan absolutt anbefales :) Også glemte jeg å si at jeg også planlegger å lese en liten haug med bøker :ahappy:

Å det gleder jeg meg til også! Sitte i solen med en god bok.
  • Like 1
Skrevet

Jeg sparer penger til en Londontur med min beste venninne. Planen foreløpig er å se hvor mye penger vi ender opp med, og å reise deretter. Så mye teater og kultur som mulig, og vandring for å bli kjent med byen. Dette er en tur vi har planlagt lenge, så jeg håper virkelig det blir realitet av den :) Jeg håper også på å få låne hytten alene slik jeg gjorde i fjor. Jeg er den typen som liker veldig godt å være alene, bare meg og Tinka. Går det bra med kjærleiken fremover, får jeg kanskje selskap? Vi får se :ahappy:

Vil iallefall tilbringe så mye til som mulig med Tinka :heart:

  • Like 2
Skrevet

Min sommer starter i år veldig tidlig! 2.april bærer det av gårde, for jeg og en venninne skal tre måneder på backpackingtur til sørlige trakter. Jamaica - Cuba - Mexico - Belize - Guatemala - Honduras - Nicaragua - Peru - Argentina - Uruguay - Brasil er landa som skal besøkes. Det blir en helt syk opplevelse, og jeg gleder meg veeeeldiiig :cowboy: . En god del corona skal inntakes, usle senger på billige hostel skal soves i, føttene skal brukes og ryggene skal bli slitne. Øynene skal nok også få ta inn en del inntrykk og kroppen skal få nyte varmen :cool:.

Så kommer jeg hjem 05.juli og forhåpentligvis er det KNALLVÆR i Norge da. Planen da er å tilbringe litt tid hjemme på Sunnmøre, pakke tingene mine ut fra "jenterommet", dra på et par festivaler med gode venner, og så kjøre nedover til Oslo der jeg forhåpentligvis får innlosjert meg i en grei leilighet!

  • Like 2
Skrevet

Vi vurderer...
2 uker på Tenerife i Juli + en tur til Kristiansand og Kaptein Sabeltann?
Eller Kristiansand og sabeltann + en uke i Danmark, Legoland m.m. og utsette Tenerife (1 uke) til Høstferien?

Skrevet
Det har fungert i noen år og kan absolutt anbefales :) Også glemte jeg å si at jeg også planlegger å lese en liten haug med bøker :ahappy:

Samme her, igjen! For en tilfeldighet, altså.

(Jeg foreslår grillfester i fjæra og sånt, også.)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette er jo en superaktiv rase, men har dere prøvd mindre aktivitet? Starter adferden med én gang dere kommer hjem, eller etter den lengste turen? Er han lik med alle i familien? Har dere jobbet noe spesifikt med ro, og lære å slappe av? Søk skal i teorien både slite ut hunden mentalt og roe, men min hund ble bare mer stresset av det. Jeg ville prøvd å endre litt på aktivitetene. Prøv å kutte kraftig ned på søk en stund, bruk heller maten til shaping og trikseøvelser.  Jobb bevisst og aktivt med ro-øvelser. Hvordan er han i aktivitet og lek med andre hunder? Får han noen lengre turer innimellom? 
    • Skriver litt i frustrasjon og oppgitthet. Vi har verdens fineste valp og morsom å trene, men… han er en liten nøtt. Dette er en jakt cocker og bare for å informere så får vi veiledning fra oppdretter og atferdsspesialist. Men vi føler vi stanger hode i veggen. Valpen vår finner ikke roen når vi andre er hjemme, står kun å bjeffer og blir til slutt desperat og løper i ring mens han bjeffer. Han har ikke seperasjonsangst da han fint klarer å være alene hjemme 4-5 timer på dagtid og ligger da stille i buret sitt som han kan gå fritt inn og ut av(vi følger med på kamera). I tillegg så kan han angripe oss med biting når han kjeder seg eller blir frustrert på tur. Sitter da fast i armer og ben og det er ikke napping, men biting på høyt nivå og kraft. i samråd med veterinær og adferdsspesialist har han fått sitt eget rom slik at han kan være i fred fra ro og mas og slippe å mase på oss om at det skal skje noe hele tiden. Dette er prøvd i 2 uker uten hell. Vi har også prøvd både mer og mindre hjernetrim, uten at det gir effekt.   hverdagen hans ser ellers slik ut: på morgen får han en tissetur før han få leke og tygge litt. Så får han en lengre tur 20-35min hvor han får halve frokosten sin i søk og trening. Så når vi kommer inn går han resten av frokosten sin før han er alenehjemme fra ca 07:45- 12/12:30. han får da en snusetur på 15-20min og en kong fylt med mat før han er alene hjemme igjen til 15/15:30. og det er nå problemene starter. Når vi kommer hjem får han den lengste turen 40min ca. Den består i lek, søk og trening, før han får litt middag. Og etter dette er det bjeffing og biting både inne, i bilen og på kurs(går nosework og unghundkurs) han blir frustrert hvis han ikke får oppgaver og lar det da gå utover oss med å angripe. Han er høyt i stress og klarer ikke å roe ned, selv om dette er trent mye på. Han blir svart i øynene og umulig å avlede med godbiter, leke eller kommandoer.    etter at han får kveldsmaten sin ca kl 20, så slokner han og er da veldig medgjørlig på alt. Men da kommer problemet om natten, han sover kun til kl 04-05 og så er dagen igang igjen med bjeffing som varer i evigheter til vi står opp.    Noen som har noen tips? Vi holder på å bli gale og har prøvd mye hittil, men er åpne for forslag og er villig til å prøve det meste!
    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...