Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 114
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Thorvald Bare likte det egentlig. Liker menneskenavn på hunder Alle tror han er oppkalt etter Thorvald Stoltenberg, og hvis vi engang får mulighet til å få en valp etter Thorvaldsen skal det vær

Den eneste hunden vi (jeg) har funnet på navn til selv, er Scilos. Uttales: Skilåsog betyr "hund" på gresk. Han er gresk, så jeg har igrunnen en gresk hund som heter hund. Edit: Skrives: σκύλος på

Nåværende: Denali (høyeste fjellet i N-Am sitt inuitnavn, er i Alaska) Freke (en av Odins ulver, den andre er Gere) Fjellbris (norsk navn på katabatisk vind) Bonfire Gaia (moder jord i gresk myto

Skrevet

Nåværende:

Kasko

Lupin

Tass

De to første har fått navn av meg.

Tidligere:

Rexie

Rikke

Aro

Abby

Kahlo ...

Her på gården har det vært Varg, Grom og Bonzo før.

Skrevet

Jentene våre heter Luna og Enya. :wub:

Neste hund kommer ikke til å ha -a ending da det blir så likt.

(Selv om det er lenge til, så har jeg tenkt på Gail og Pixy..)

Eneste kriteriet mitt er at det er fire bokstaver i navnet. Kattene våre heter forøvrig Roxy og Ajax.

I tillegg så liker jeg veldig godt korte navn med bare en stavelse, Ace, Chi, Key.

Guest Gråtass
Skrevet (endret)

Tidligere hunder:

Derec (irsk ulvehund) Foresight Derec

Freska (schäfer) Bekkegårdens J-Freska

Dilla (schäfer) Østrefjjells Darly

Thyra (labrador) Plankebyens Ariane

Thekla (schäfer) Ettellerannet Beauty

Ekstra (Malinois) KNPV hund fra Belgia uten stamtavlenavn.

Tyra (Malinois)Hyene as av Nangijala

Saga (schäfer) Mi-jos Dis

Kilie (schäfer) Pa-Schacks Kilie

Nåværende hunder

Pyh - Little Cross Pam/ Pam avhengig av hvilket register.

Alva- Kruttlappen Alva

Bri - Kruttlappen Bri

Alle tre er bc

Dilla het Darly- ble kjapt omdøpt. Thyra het Ariane- funker ikke for meg. Thekla het Beauty- sjangseløst. Derec, Freska, Kilie og Pyh kom med navn som kunne brukes ;) Tyra, Alva og Bri har fått navn av meg som valper. Saga var forvert som bestemte navn, jeg likte stamtavlenavnet hennes best jeg- Dis. Neste hund har allerede navn, den må bare dukke opp i ett eller annet format..

Edit: skulle man ha med kennelnavn også.. oi oi, da må hukommelsen røskes litt i.. Legger de til.

Edit2: Oi, så pinlig, glemte en hund jeg... Legge til Extra da, men hun het det da jeg kjøpte henne 4 mnd.

Endret av Gråtass
Skrevet

Nåværende:

Willy - Li-Brie's Free Wheeler (briard)

Tidligere:

Babs - Mezzoforte Surprise (briard)

Lotta - Torilsin Lois Lane (briard)

Rudolf - Torilsin Gale Grieg (briard)
Sara - Torilsin Cara (briard)

Carlos - Blue Light Don Carlos (bedlingtonterrier)

Canto - Little Black Canto of Rossanty (chihuahua)

Leo - Lucky Leonardo of Rossanty (chihuahua)

Tarzan - Frowning Pony of Rossanty (basenji)

Skrevet

Tidligere og boende under samme tak som meg i lengre tid:

Shani (Tibetansk Spaniel)

Stevie (Tibetansk Spaniel)

Bonnie (Sch)

Leo (Labbis)

Rastan (Sch)

Ringo (Sch)

Bastian (Toller)

Rocko (Labbis)

Eddy (Springer)

Nåværende:

Talli og Blaze begge er AK.

Skrevet

Har n堔avi (whippet) og Troika (border collie) .

Ellers har min far en Senta (bc) .

Har vokst opp med Raiko (gordon setter) , Pointy (pointer) , Yrja (gs) , Aya (blanding) , Nera (gs) , Hei (bc) , Zenta (bc) , Troya (bc) og Baby (gs) :)

Guest Gråtass
Skrevet
Tidligere og boende under samme tak som meg i lengre tid:

Rastan (Sch)

Shit, må jeg ha med gubbens hunder og familiehundene også??!! Da blir det mye.. Jeg tror jeg holder meg til lista som er de jeg har hatt selv jeg..

Rastan :heart:

Guest Ulla-Britt
Skrevet

Tidligere hunder:

Simba (Buhund)

Happy (BC-mix)

Vesla (Husky/Laika-mix)

Nå regjerer Ulla-Britt'n

Skrevet

Hero og Nagini, menhar og hatt både en Rocky og en Leo.

Hero fikk navnet sitt fordi han har en karakteristisk maske, og fordi han rett og slett kledde navnet :) Nagini er jo slangen i Harry Potter, og hittil har jeg ikke møtt på en annen hund som heter det :) litt gøy er det jo når folk spør, og de hører feil.. For av en eller annen grunn hører alle "Vagini", så derfor legger jeg alltid et ekstra trykk på "N" :)

Forøvrig heter Hero "Saltlake Husky's Eling" og var fra et uværskull. Nagini heter "Chilja's Wagtail Lily" som da er det engelske navnet for linærle og lilje, med andre ord så var kullet stort sett bestående av en fugl og en lilje i navnet, unntatt Tigerlily så vidt jeg har forstått :)

  • Like 1
Skrevet
Tesh (Opertunity's Blue Right Away) og Raptus (bare registrert som Raptus, men vi fikk velge navn) er de jeg (vi) har valgt selv. Jeg liker navn "ingen andre" har.

Acqua (Acrobatix Acqua Di Gio) ( uttales som aqua) og Rio (Catatau Itapuca) bor også her, spørs om de hadde hett det om jeg hadde bestemt:p acqua går under Kua da.

Har hatt

Cosmo (Bushongo Cosmo)

Calita (Calibra på stamtavle)

Bror sin hund heter Ronja (Hammergårdens 'Mazing Ronja)

Skrevet

Min nåværende hund heter Sølve - og på stamtavlen står det Escada Silver Sweetheart og begge navnene passer innmari bra synes jeg. :)

Den forrige hunden min het Sophus - og vi fikk bestemme stamtavlenavnet som ble Sols Amazing Philosophus

Skrevet

Her har vi hatt.

Jimboy (blanding)
Bullen - Moonhill's Just the Way I Am (LH Collie)

Silver - Moonhill's Let's fall in Love (LH Collie, bodde bare hos oss en kort tid innen han flyttet til mine foreldre)

Caro (Blanding)
Caesar - Ceasar av Siwieto (Groenendael)

Falco - Falco av Siwieto (Groenendael)
Fidji - Fidji av Siwieto (bodde bare her en kort stund)

Imre - Imre av Siwieto (Tervueren)
Zorro - Bo Jalapeno av Nangijala (Groenendael)

Nå har vi

Heike - Knertebo's Palmas (Rottweiler)

edit: skrivefeil

Skrevet
Shit, må jeg ha med gubbens hunder og familiehundene også??!! Da blir det mye.. Jeg tror jeg holder meg til lista som er de jeg har hatt selv jeg..

Rastan :heart:

:lol: Dette var bare de jeg hadde mye med å gjøre.

Også kjent som Rasatan når jeg var sinne på han :lol:

Savner den sch iblandt altså.

Skrevet

Vokste opp med Ida og Richie, begge labradorer, og i dag har jeg Mikke og Gneis, begge AK.

Guest Belgerpia
Skrevet
Har hatt:

Billy

Bonita

Brumm

Beta

Timo

Lilly

Sassy

Har nå

Noah

Hermine

Åååå - glemte jo i forhold til stamtavlenavn og så glemte jeg hunden til min mormor som var mitt første møte med pelskledde firfotinger som jeg kan huske.

Vona - Buhund

Billy - Chribas Chevy Chase - golden retriever - hadde navn når jeg fikk han, men det passet han.

Bonita - Woodshine's Bonita - groenendael - navngitt av meg, skulle ha navn på B

Timo - Akeron of Sundown Dancers - tervueren - navngitt av eier og oppkalt etter oppdretters sønn

Brumm - Woodshine's Phantom V Faraon - tervueren - navngitt av meg - han så ut som en Brumm og oppførte seg sånn.

Beta - Woodshine's Bom Bastic - tervueren - navnet bare ble sånn, han heter Aslan i dag.

Tjukken - Imagecopy Dancing Donatello - groenendael - han bare var Tjukken.

Lilly - Imagecopy Dancing Engine - groenendael - fikk navn av fôrvert

Sassy - Real Scoops ?? (husker ikke) - Parson Russel Terrier

Noah - Woodshine's Mr. Big - tervueren. Her har jeg bestemt både kallenavn og stamtavlenavn og kallenavn har han hatt siden jeg fikk faren hans :)

Hermine - Ambolt's Hermine - fransk bulldog - navngitt av oppdretter men hun er en Hermine, og det klinger godt sammen med Noah.

Neste hund blir en Isaque eller Elias

Skrevet

Vår supre valp heter Alvin! Jeg tenkte lenge på navnet theo, men når vi så valpen passet ikke theo lenger. Hehe, litt før tøff til å hete Theo, fant jeg ut. Så nå blir hele familien bare kalt "Alvin & gjengen" :-)

Skrevet

Så mange fine navn som jeg ikke har hørt om før! Familiehunden heter Ask, ble bestemt av oppdretter og vi beholdt det bare..

Første valpen het Alfa <3 mye mening bak det navnet, folk trodde hun var hannhund fordi mange forbinder det med alfahann og mange syns det var et maskulint navn :P

Neste valp har vi tenkt ut navn til, med forbehold om at det passer til individet :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...