Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 114
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Thorvald Bare likte det egentlig. Liker menneskenavn på hunder Alle tror han er oppkalt etter Thorvald Stoltenberg, og hvis vi engang får mulighet til å få en valp etter Thorvaldsen skal det vær

Den eneste hunden vi (jeg) har funnet på navn til selv, er Scilos. Uttales: Skilåsog betyr "hund" på gresk. Han er gresk, så jeg har igrunnen en gresk hund som heter hund. Edit: Skrives: σκύλος på

Nåværende: Denali (høyeste fjellet i N-Am sitt inuitnavn, er i Alaska) Freke (en av Odins ulver, den andre er Gere) Fjellbris (norsk navn på katabatisk vind) Bonfire Gaia (moder jord i gresk myto

Skrevet

Den eneste hunden vi (jeg) har funnet på navn til selv, er Scilos. Uttales: Skilåsog betyr "hund" på gresk. Han er gresk, så jeg har igrunnen en gresk hund som heter hund.

Edit: Skrives: σκύλος på gresk, men altså :lol:

  • Like 2
Skrevet

I familien har vi opp igjennom åra hatt disse hundenavnene:

Farmor hadde:

Lady, Sherry, Teddy

Mormor hadde:

Frisco

Tante og onkel hadde:

Balder, Ibsen og Ronja

Filletante hadde:

Tutsi, Sasha, Della

Foreldrene mine hadde:

Geisha

Søstera mi har:

Obi

Jeg hadde Misty, har nå Jatzy.

Skrevet

Hundene våre heter Shensi og Bamse.

Forrige hunden het Ulrik. Personlig synes jeg det er det peneste navnet som finnes i hele verden, men det er nok pga nettopp han het det...

Samboer hadde labrador som het Monty
Jeg og en eks hadde en hund som het Anton og ei som het Becky.

Skrevet

Min hund heter Frank. En fin liten Bichon frise.

Virke som om det kanskje blir valp til sommern igjen, en bichon havanais. Han skal i så fall hete Elling.

Og da skal ikke æ ha flere hunda på ei stund..

Skrevet

Pappa sine vorstehhunder:

Ani (Jeg heter Ane, og min søster Ingri, dermed "Ani")

Henni (Siden første hunden het Ani, så fant pappa ut at neste måtte hete "henni". Altså en annen måte å si "borti" på. Folk tulla lenge med at tredjemann burde hete borti :P hehe)

Mia (Min mor heter Mette, søster Ingri, og Jeg Ane, dermed MIA)

Vitani (En hvit vorsteh, som ligner på Ani, og også har henne som tante, så dermed (H)Vitani, kalles til daglig Vita).

Brøyt (Var største valpen i kullet våres, var den som brøytet bort de andre, og alltid den som stod igjen å spiste opp restene. Var 2kg tyngre enn neste valp ved 8 uker).

Min:

Nora (Ingen forklaring egentlig, bare fordi jeg liker menneskenavn, og hun virkelig så ut som en Nora).

Skrevet

Thorvald :)

Bare likte det egentlig. Liker menneskenavn på hunder :)

Alle tror han er oppkalt etter Thorvald Stoltenberg, og hvis vi engang får mulighet til å få en valp etter Thorvaldsen skal det være en gutt som heter Jens :aww:

  • Like 3
Skrevet

Lady, hun het det før jeg fikk henne, og det falt meg ikke inn å endre på det.

Da jeg var yngre hadde vi en hund som het Scott. Oppkalt etter en astronaut i en bokserie..... (Ja, jeg liker bøker :icon_redface: )

Skrevet

Hunden vi hadde når jeg var liten het Timmy og min mormor hadde en tibbe med navnet My som jeg gikk på agilitykurs med. Før det har det vært en sito her. Trente jakthunder i noen år og de jeg hadde annsvaret for var Tinka og Mira.

Tinka var nok startet på mine hunder og etter henne så hadde jeg Amy som fikk 2 valper med navnet Nusse(beholdt) og Dennis(solgt 7mnd gammel).

Borderene heter Rex og Lady(eksen sine).

Nå har jeg Ivo og Lea. Snart flytter min tante inn her med Sandy. :)

Skrevet

Min eldste heter Aiko, som betyr lille elskling på japansk (shibaer kommer fra Japan) og er et jentenavn. Jeg synes derfor at det er ekstremt festlig med alle disse digre barsking-hannhundene som heter Aiko. :teehe:

Den yngste heter Imouto, som betyr lillesøster på japansk. Det skrives egentlig Imõto for at kanjiene (det japanske alfabetet) skal bli riktig, så Imouto er en vestliggjøring av navnet.

Skrevet

Jeg har Chessea (uttales "tschessi"), en portugisisk vannhund. Navnet er satt sammen av Chess, siden hun er svart og hvit, og sea, nettopp fordi hun er en vannhund :)

Andre hunden min heter Leja (uttales "léija"), en papillon. Papillon betyr sommerfugl på fransk. Siden jeg snart er ferdig landskapsarkitekt måtte hun oppkalles etter noe med planter. En av mine favorittplanter heter på norsk "sommerfuglbusk", på latin Buddleja Davidii. Så Leja er en forkortelse av buddleja :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hvor ofte blir det valper sånn ca. Etter hver parring? Skjønner det er umulig å vite men sånn ca.    Vet at det ofte går tom også.
    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...