Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Mine er jo ikke så flinke til å spise, så jeg må som oftest vaske skåla hver gang de har fått mat. Vannskåla skyller jeg stort sett bare, men den av plast som står på soverommet blir litt guffen innimellom, så den vaskes også når jeg får ånden over meg. Sjelden de ryker i oppvaskmaskinen, og vi har egen oppvaskkost til hundeskålene.

  • Svar 109
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hm, det må være kjipt for dem å ha en oppvaskmaskin som ikke vasker rent? Fordi det er liksom hele poenget med min oppvaskmaskin, at jeg setter skitne ting inn og tar de ut igjen når de har blitt rene

Jeg liker ironien i at vi plopper bikkja opp i senga sammen med oss, etter skogturer, byturer og diarerunder, vi lar dem sleike oss i ansiktet for de er jo sååå glade for å se oss!, vi lar de gå uten

Tulip er rengjøringens Lars Monsen, støv og dritt tør aldri entre hennes hjem.

Skrevet

Hmm... En gang i måneden kanskje? Sannsynligvis enda litt sjeldnere. Det hender at jeg får det for meg, og putter skålene i oppvaskmaskinen. Vannskålen må jeg fylle hver dag, da er det bare litt bunnslam igjen, og da skyller jeg over den før den får nytt vann. Men skrubbing, såping og den slags overlater jeg til oppvaskmaskinen de gangene den får kjørt seg.

Skrevet

Skyller vannskålene en gang om dagen (når jeg bytter vann). Fjompen er ikke så flink til å vaske rein skåler selv, så må ofte vaske bort stivna v&h fra skåla. Vannskålen vaskes ordentlig når jeg kjenner det begynner å komme bellegg.

Skrevet
Skålene er jo ikke rene selv om hunden slikker skålen fri for mat :P Om hunden tar skade av å spise av skitten skål er en annen sak. :P

Det skjønner vel de fleste, men det er forskjell på om det ligger V&H rester i skåla enn om det er tomt ;)

Skrevet

Her vasker vi skålene ved behov. Vannskålen tørker jeg av om det begynner å bli belegg i den. Bruker rustfritt stål, som er hygienisk og greit. Matskålene vasker jeg om det er matrester i dem. Hos mamma slenger vi matskålene i oppvaskkummen eller i maskinen med jevne mellomrom. Vannskåla vaskes og ved behov. Men vi er veldig lite hysteriske rundt dette kan man nok si :P

Skrevet

Jøssenavn, så mange som ikke vasker skålene daglig? Har liksom alltid slengt skålene inn i oppvaskmaskinen og kjørt dem i hvertfall hver annen dag... Men den siste tiden har jeg faktisk blitt litt sløvere på dette og for ikke lenge siden tenkte jeg faktisk på akkurat dette - at jeg sikkert burde bli "flinkere" til å vaske dem oftere..

Men nå dropper jeg den tanken og heller senker skuldrene og lar være å anse meg som en slem hundeeier for at de ikke får skikkelig rene skåler hver bidige dag. :-)

Susanne

Skrevet
Jøssenavn, så mange som ikke vasker skålene daglig? Har liksom alltid slengt skålene inn i oppvaskmaskinen og kjørt dem i hvertfall hver annen dag... Men den siste tiden har jeg faktisk blitt litt sløvere på dette og for ikke lenge siden tenkte jeg faktisk på akkurat dette - at jeg sikkert burde bli "flinkere" til å vaske dem oftere..

Men nå dropper jeg den tanken og heller senker skuldrene og lar være å anse meg som en slem hundeeier for at de ikke får skikkelig rene skåler hver bidige dag. :-)

Susanne

Hadde sikkert vært lettere for meg om jeg hadde hatt oppvaskmaskin. Men må vaske opp for hånd og jeg er lat :D

Skrevet

Vasker vannskålen i oppvaskmaskinen ca annen hver uke når jeg husker det. Matskål har ikke hundene..

Skrevet

Matskålene omtrent aldri, med mindre det ligger igjen rester som må kastes - da skyller jeg og eventuelt skrubber dem litt. Vannskåla vasker jeg når det er sånn ekkelt belegg i bunnen. Men ellers skylles den bare.

Skrevet

Har ikke oppvaskmaskin men,frøkena har jo egen børste til skålene sine;). Har alltid vasket begge en gang i uka når jeg vasker leiligheten det hører jo med når jeg vasker her synes jeg! I det siste har jeg startet vaske matskåla oftere da jeg har startet bløtlegge foret å synes den bør vaskes oftere da. Hehe.

Skrevet

De er så flinke til å rengjøre matskåla selv, så det er sjeldent - vannskåla når skylles når de får nytt vann. De har fått et par runder da vi har hatt oppvaskmaskin tilgjengelig - bare fordi vi kan. Små gleder. :lol:

Skrevet

Mat og vannskåler vaskes hver dag for hånd. Siden Sølve aldri slikker rent blir asjetten hans spesielt ekkel etter kort tid så det er ikke noe å lure på en gang. Vannskålen synes jeg lett blir slimete selv om den ser ren ut, så den blir tatt i samme slengen.

Skrevet
Dere som ikke vasker, blir ikke skålene ekle da? Det blir de her. Vannskålene får et belegg i bunnen, og matskålene blir slimete.

Niks, matskålene ser ut som de er nyinnkjøpte, vannskåla har nesten aldri belegg i bunnen selv om den ikke fylles opp oftere enn hver 3

dag, sånn ca.

Skrevet

Vasker matskålene etter behov, dvs hvis det er matrester igjen. Det hender også at jeg søler litt f.eks når jeg skal ha oppi rått egg, da vasker jeg også. Vasker som regel for hånd, noen ganger får de en runde i oppvaskmaskina. Vannskåla skyller jeg ut av når jeg fyller på nytt, og vasker hvis den er ekkel. Har egen oppvaskbørste til hundetingene.

Skrevet

jeg syne hundenes matskåler tar for stor plass i oppvaskemaskinen... Jeg vasker dem etter hvert måltid, under rennende vann og bittelitt zalo. Det er så fort gjort, tar det samtidig som jeg vasker skjørefjølen og kniven jeg bruker til å skjøre opp vommen.

Skrevet

Vannskålene skylles daglig før de fylles med rent vann. Ca en gang i uke får de seg en omgang i oppvaskmaskinen. Matskålene vaskes skikkelig et par ganger i måneden.

Skrevet

Begge deler hver dag.. og vi har ikke oppvaskmaskin så det blir håndvask. Vannskålen bytter jeg vann i, 2 ganger pr dag og da får den en runde med oppvaskbørsten.. ikke alltid jeg bruker såpe da, for det er så sinnsykt hassle å skylle. Matskålene før (eller etter, som man ser det) hvert måltid. Litt stress nå som Shy er liten og vi forer 3 ganger pr dag.

Det blir belegg i vannskålen her, muligens pga av vannet fra den lokale brønnen - samt at Strider ikke drikker gammelt vann (med mindre det dreier seg om sølevann/myr-vann ute - men det er selvfølgelig noe helt annet :lol: ) eller av skitten vannskål.. Og matskålene blir jo veldig slimete..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...