Gå til innhold
Hundesonen.no

Aldersforskjell i forhold?  

114 stemmer

  1. 1.

    • 0-3 år
      60
    • 4-6 år
      25
    • 7-10 år
      15
    • 10-15 år
      9
    • 15-20 år
      4
    • Mer
      1


Recommended Posts

  • Svar 76
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hermes er to år eldre enn meg, men vi falt for hverandre da jeg var fadderen hans på Universitetet i Bergen. Jeg pleier å tulle med at de andre fadderbarna mine klarte seg fint på egenhånd etterhvert,

Moro å se at det er såpass varierende aldersforskjeller! Jeg og typen ble sammen da jeg var 19 og han var 31. (12 1/2 års forskjell.) I noen sammenhenger merker jeg aldersforskjellen, men det er m

Men dere har jo klart å minske aldersforskjellen fra åtte til syv år, så kanskje det ikke blir så mange år alene til slutt likevel?

Skrevet
Her er mannen åtte år eldre enn meg. (og til tider lurer jeg egentlig på hvem som er eldst av oss :teehe: )

Det er åtte år mellom mamma og pappa også, men vi var i det minste i 20-åra begge to da vi traff hverandre. Mormor og morfar var i allefall ikke så voldsomt imponert da deres 15-årige datter begynte å gå ut med den 23-årige langhåra raddisen :teehe:

Slik var det med meg :lol: Han var ikke langhåret da :aww:

Nå blir jeg 25år i april,og er sammen med samme mann enda :wub:

Skrevet
Her er mannen 7 år eldre enn meg. Merker det ikke i hverdagen (bortsett fra når han snakker om sportseventer som skjedde før jeg ble født og sånn :P ), men det er allikevel litt i grenseland for min del. Statistisk sett har jeg jo noen år alene i slutten av livet siden han er eldre.

Møttes på nett når jeg var 17 og han 25 - det var kjempepopulært hos foreldrene mine :lol: Men de hadde ikke så mye å si, det er ni år mellom de - sånt går visst i arv :P

Men dere har jo klart å minske aldersforskjellen fra åtte til syv år, så kanskje det ikke blir så mange år alene til slutt likevel? :D

  • Like 3
Skrevet

8 år mellom meg og kjære også.

Jeg var litt bekymret i begynnelsen (hører med til historien at jeg er dronningen av bekymringer. Jeg data en fyr for endel år siden med brune øyne, og jeg fikk plutselig for meg en liten krise for at jeg ikke kunne få barn med blå øyne :lol:), men det viste snart at vi var ganske jevne mentalt ;) Min mor derimot så overhode ikke min bekymring, beskjeden var "bare sørg for å få barn før han er 40" :lol:

Skrevet
Men dere har jo klart å minske aldersforskjellen fra åtte til syv år, så kanskje det ikke blir så mange år alene til slutt likevel? :D

:whistle: Skulle bare sjekke hvor nøye dere leste..

Hadde det bare vært så vel :lol: Morroklumpen! Jeg fylte riktignok 18 det året, hehe..

Skrevet

1 år :) Hadde ikke spilt noen rolle egentlig, hun kunne likså gjerne vært 10-20 år eldre :) Jeg er vel den mest barnslige av oss, og i tillegg til ADHD så kan jeg være en håndfull å leve med i perioder :icon_redface::lol: Men jeg tøyler meg selv som best jeg kan da :D

Skrevet
1 år :) Hadde ikke spilt noen rolle egentlig, hun kunne likså gjerne vært 10-20 år eldre :) Jeg er vel den mest barnslige av oss, og i tillegg til ADHD så kan jeg være en håndfull å leve med i perioder :icon_redface::lol: Men jeg tøyler meg selv som best jeg kan da :D

HUN?!?!!?! :icon_confused::frantics::o

Skrevet

Han er 5 år yngre. Jeg har vært sammen med menn som hqr vært 15 år eldre og 9 år yngre tidligere. Alder er liksom ikke tema kjenner jeg. Storesøster er sammen med en som er et par år eldre en datteren hennes og det trengte jeg litt tid på. Han er helt fantastisk da.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Han er 17 dager yngre. :) Jeg sier det er kjekt at det er jeg som er født først, så kan han sette standaren på bursdagsgaver.

Skrevet

Her er det vel et halv år imellom, jeg er eldst :D

Men ser en sammenheng i hodet mitt nå, hatt tre lange forhold, to av de har vært med yngre personer, og det er de to forholda jeg har hatt det best! Faktisk flere av eksene mine som har vært yngre enn eldre :D

Skrevet

Jeg er 23, han 44. Jeg vinner! :D

Forrige typen var 32, og han jeg rotet med før ham var også nærmere 35... Jeg og min kjære samboer har mange like personlighetstrekk samtidig som vi kan være rake motsetninger på enkelte områder.

Han er rolig og behersket i situasjoner hvor jeg begynner å gråte av stress :P Jeg er impulsiv og noen ganger litt vel korttenkt - han er fornuftig og stabil. Fin kombo, synes nå jeg ;)

Har vært sammen i snart 1, 5 år.

  • Like 2
Skrevet
Mannen er 18 år eldre enn meg. Vi møttes når jeg var 25, for oss har aldri aldersforskjellen vært ett tema, men noen har trodd at jeg var datteren hans ved noen anledninger, særlig da jeg var yngre.

Det treng vel ikkje å seie noko? Mor mi har blitt teke for å vere dattera til far min òg, enno ho berre er 7 år yngre, og dei møttest då dei var i 30-åra :P .

Guest Gråtass
Skrevet
Det treng vel ikkje å seie noko? Mor mi har blitt teke for å vere dattera til far min òg, enno ho berre er 7 år yngre, og dei møttest då dei var i 30-åra :P .

DOH! Nå ødelegger du mitt forsøk på å høres ung og fresh ut her da... takk liksom :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...