Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat Nå Januar


Mirai
 Share

Recommended Posts

Sjekk hva Amira, Kiter og jeg gravde frem på tur idag! Jeg så at det ble blod å sporene der vi tråkket og begynte å grave. Under nysnøen var det masse blod og litt lenger bort lå det en KJEMPE haug med halvfrosne innvoller (fra elg?). Hva gjør noe sånt rett ved lysløypa i ås (som ligger mellom togbane og vei)?? Mystisk!

533722_10151404057406999_267388040_n.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 7k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Æsj! Mannen ringte og sa at de andre bydde 250 tusen over det han gav, og han dermed ikke kunne by mer på det. Han var litt lei seg, og spurte om jeg var skuffet. Jeg sa neida, for å ikke gjøre han me

Hunden min er HD-friiiiii! Resultatet B tikket inn på dogweb i dag

Nixepixen er pen hun!! BIR-valp i dag :D

Posted Images

Apropos Tøyen, holdt jeg på å si. Jeg merker at jeg sliter litt med navnene her. Mana og Ulla blir litt for lett Mullah når jeg skal være kjapp. Og jeg som har en moskè som nærmeste nabo. Jaja. De har hørt meg rope mye rart der ute på glattisen. Ellers er Mana et snilt, lite lam, så vi skal ha det så fint, atte. :wub:

Hahaha! :lol: Men det er godt å høre.. Roer mammahjertet litt! :)

Sjekk hva Amira, Kiter og jeg gravde frem på tur idag! Jeg så at det ble blod å sporene der vi tråkket og begynte å grave. Under nysnøen var det masse blod og litt lenger bort lå det en KJEMPE haug med halvfrosne innvoller (fra elg?). Hva gjør noe sånt rett ved lysløypa i ås (som ligger mellom togbane og vei)??

Tar det med seg hjem? :lol: Neida.. Si fra til viltnemda eller noe? Vet ikke hvem som driver mes slikt jeg..

Nå pakker jeg.. jeg er HELT i hundre.. ÆH! Kommer ikke til å få sove inatt... HAR JEG HUSKET ALT??

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så ikke før nå at du etterlyste det, men nå sitter du kanskje i møte alt :P

Neida, neste møtedato er ikke bekjentgjort enda - men jeg må på CO for å kjøpe høreklokker med mikrofon om jeg ikke finner de i systemet oppe. Men jeg drar ikke på CO før jeg har fått vann og dusjet. Eller har lånt dusjen hos deg igjen...

Da skal du få et til! Du skriver noen ganger lange poster, og når folk gjør det pleier jeg å hoppe over dem :icon_redface: Men jeg leser ALLTID det du skriver! For det er interessant og du skriver så godt! :D

Helt enig! :)

Tusen takk, begge to, søtingene!

Det betyr faktisk en del for meg å høre (lese) dette.

Mana er på plass og har funnet seg riktig så til rette. For andre gjør det hele litt mer vondt.

0142800x536_zpsa9d6d1a9.jpg

Jeg ville egentlig primært kommentere at jeg liker gulvet og veggen din.

Nå begynner jeg (nesten) å bli litt bekymret her. Den siste uka har jeg skrevet så utrolig mye feil. Ikke slurvefeil, men skikkelige gramatiske blemmer. I tillegg gjør jeg så utrolig mye rart. Glemme å lukke kjøleskapsdøra, glemmer ord midt i en samtale og er generelt vimsete. Jeg tror hjernen min er i ferd med å bli ødelagt :P

Åh, det er godt vi er flere. Jeg kan lete etter mobilen mens jeg snakker i den, lete etter bilnøklene mens motoren er i gang, jeg setter tomme melkekartonger tilbake i kjøleskapet, jeg finner ting i kjøleskapet jeg ikke aner hvorfor jeg har lagt der, jeg går ned i kjelleren uten å huske hva jeg skulle når jeg har kommet ned, og jeg blander jentenes navn ustanselig - eller slår de sammen.

Finnes det en egen demens for oss under 40?

Jeg tror jeg er i ferd med å få døgnrytme! Jeg er skikkelig trøtt, så jeg tror faktisk jeg bare skal fôre og lufte jentene, og finne senga. Dette er jo type fem-seks-syv timer før jeg vanligvis legger meg. Både i går og i dag kom jeg meg opp 10:07 (det er visst da jeg har stilt vekkerklokka - ikke mobilen, men vekkerklokka, men det er så nærme klokka ti jeg får stilt noe som ikke er digitalt), og det er jo også haugevis med timer før jeg vanligvis kommer meg opp av senga.

Jeg blir litt skremt, jeg.

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vær forsiktig nå og ta det med ro, som man pleier å si til bl.a. AnetteH.... :P

Det er ingen liten operasjon du har vært igjennom og det er ikke vits i å kaste seg uti arbeidslivet fortere enn svint. :hmm:

Nei, jeg var kanskje litt vel optimistisk et øyeblikk nå. Snakke med fastlegen først i alle fall.

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er hvordan de laga henne daaaaa, avskumler det:)

Haha, jeg turte å se på den på jobb i dag. Men nå er jeg enda sikrere på at det ikke er noen god idé at jeg ser den filmen. :P

Om det ikke var nok med Amigo så halter Toya på ene fremfoten. Håper hun er bedre i morgen. Sukk og stønn. Skal ingenting gå riktig vei nå.

Nei, fy flate. :console:

533722_10151404057406999_267388040_n.jpg

Fysj, og så mye! *Urk*

Nå pakker jeg.. jeg er HELT i hundre.. ÆH! Kommer ikke til å få sove inatt... HAR JEG HUSKET ALT??

For en opplevelse det blir!

Jeg har det så sinnssykt deilig på stua akkurat nå. Varmepumpa funker (fordi det ikke er noe kaldt ute lenger, selvsagt), det er reint og ryddig her, og jeg har skjønt at jeg ikke kan ha den hysteriske, runde duken fra India på bordet, for da blir hele komposisjonen bare kaotisk. Små problemer, altså. :lol: Jeg kommer sikkert til å måtte fly på do i hele natt fordi jeg har klart å helle i meg en hel kanne med vond te, men alt for kosen. :P

Snart skal jentene og jeg ut og tisse litt. Jeg stoler ikke på at Aiko klarer å styre sin gøyalhet, så jeg gidder ikke slippe dem løs i hagen bare. Fordelen med kaskader av snø er at sjøl pertentlige shibafrøkner kan tisse i oppkjørselen. :teehe:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Neida, neste møtedato er ikke bekjentgjort enda - men jeg må på CO for å kjøpe høreklokker med mikrofon om jeg ikke finner de i systemet oppe. Men jeg drar ikke på CO før jeg har fått vann og dusjet. Eller har lånt dusjen hos deg igjen...

Det er bare til å gi beskjed det da.

Jeg er borte i morgen formiddag og ettermiddag, men det er bare til å låse seg inn ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hadde en lang men knall dag!

Besøk hos ei venninne som venter barn - fikk servert dette:

269281_325368150916756_171283210_n.jpg

Så til Sandefjord for å klippe en Aris-sønn, viste seg å være knallfin, så tror han må stilles i år :D

Så videre til en bekjent oppdretter i sfj - endte med middag og digg dessert og masse valpekos med valpisen hennes :D

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er bare til å gi beskjed det da.

Jeg er borte i morgen formiddag og ettermiddag, men det er bare til å låse seg inn ;)

Hvis ikke rørleggeren kommer i morgen, må jeg nok låne dusjen. Jeg begynner å føle meg litt... glad for at jeg bor alene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis ikke rørleggeren kommer i morgen, må jeg nok låne dusjen. Jeg begynner å føle meg litt... glad for at jeg bor alene.

Ååh, been there done that :lol: Var uten varmtvann i halvannen uke i desember for noen år siden. Takk og lov for at det var eksamenstid :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis det er av de vanskjøttete staffene så vær så snill å legg det i spoiler, jeg blir rett og slett deppa av sånt.

Det er derfor jeg spør hvordan man gjør det, skjønner at ikke alle tåler å se det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

For å si det sånn så fjerna vi ringeklokken her, og det funker fin fint. Utrolig nok så kan folk fortsatt banke på når de ikke finner dørklokke, og Peppes har alltid klart å lever (at de sliter med å finne huset er en annen ting :P )

Grattis med hus Ane! Satt å leste om budrunden på jobben idag og hadde helt sommerfugler i magen, og så ble jeg lei meg på deres vegne at dere ikke fikk huset, og så kjempeglad for at du har en tulle samboer!

Nå sitter jeg å prøver å drepe litt tid før jeg skal på utstillingsmøte, har sikkert noen burder, men etter tortur av kroppen idag så er sofaen veldig fin :)

Husker ikke hvorfor jeg siterte dette, men jeg skulle nok helt sikkert si noe lurt :) Jo, nå husker jeg det. Det var noe med at det huset deres er da lett å finne. Etter fem telefoner med detaljert beskrivelse og man står 200 meter unna :lol:

'10opøa

Ja, det sier jeg, og.

Mhm!

Akkurat nå ser jeg på Svenske Hollywoodfruer, for en gjeng!

Særlig hun dronningmora som er hentet fra Sverige. Hun var superdement og stakars, stakkars lille, søte dame. Pleieren fra Serbia som kunne sverbisk, snerpisk eh sviberisk var kanskje fjorten. Bevares.

Peip det fra hun som påstår at det går an å spise Napoleonskake UTEN romkrem *rister skikkelig skikkelig oppgitt på hodet*

:lol:

Tenk så mye nyttig vi lærer om hverandre her inne :lol:

Natta

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er derfor jeg spør hvordan man gjør det, skjønner at ikke alle tåler å se det.

Måtte bare forsikre meg om at du ikke la det ut uten spoiler. Jeg synes det er kjempebra at du engasjerer deg altså. Hvordan går det med dem? Kommer de til å klare seg?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Måtte bare forsikre meg om at du ikke la det ut uten spoiler. Jeg synes det er kjempebra at du engasjerer deg altså. Hvordan går det med dem? Kommer de til å klare seg?

Det går bra etter forholdene, de får alt de trenger der dem er nå. Men de har en lang vei før de er normale igjen. Får bare håpe hun får straffen hun fortjener, men blir vel bare ei bot og klaps på lanken...

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
    • Anbefaler deg å prøve huken multisele, det er den eneste jeg har prøvd som min hund klarer å trekke i uten å bli hes. Har prøvd ulike trekkseler men huken multisele er det eneste som fungerer her. Bor du i Oslo eller nærheten kan du få prøvd størrelser hos Brukshunden, men du får kjøpt på nett også. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...