Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Men i all verden...? Jeg er jo vant med Imouto som knapt spiser og som likevel er i full vigør, men Gross har jo litt mer kropp å drifte, kan du si. :console:

Nei, det er bare kjempehyggelig, men jeg trur ikke gravide skal spise jordbær pga faren for allergi hos foster. :)

Oi. Det er første gangen jeg har hørt det ihvertfall :lol:

  • Svar 7k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Æsj! Mannen ringte og sa at de andre bydde 250 tusen over det han gav, og han dermed ikke kunne by mer på det. Han var litt lei seg, og spurte om jeg var skuffet. Jeg sa neida, for å ikke gjøre han me

Hunden min er HD-friiiiii! Resultatet B tikket inn på dogweb i dag

Nixepixen er pen hun!! BIR-valp i dag :D

Posted Images

Skrevet

Jordbær er lov for gravide. :aww: Det er ikke funnet noen sammenheng med mors intak av jordbær og eventuell allergi hos barn. :)

  • Like 3
Skrevet
Stor klem til dere begge Marie! En skal jammen meg ha litt å stri med tydeligvis. Tenker på dere!

Åh Marie, det er snart februar, det må da bli en bedre måned for dere?

Og Marie .. klem til dere.. sånn usikkerhet kan ta rotta på de fleste altså, og som du sier, får da være måte på så mye mos dere skal ha.

Men: det er en verden full av muligheter der ute! Og Øyvind får helt sikkert ny jobb, forhåpentligvis myyye bedre og morsommere enn den gamle (og kanskje SEC hjelper dere med jobb-søknader?) Og så deilig å være 2 sammen når bebissen kommer, ha NAV på lag litt sånn at dere ikke dør av bekymring over det økonomiske og så er det bare å kose seg med en ny tilværelse med nytt familiemedlem. Og så spennende det blir! Hva blir Øyvinds neste jobb mon tro? Det er jo litt spennnende da!

Uff Marie, håper det ordner seg raskt med ny jobb

Marie, dette kommer til å ordne seg, det kjenner jeg på hele meg. Karma for fine folk osv. :heart:

Marie: Håper det ordner seg med ny jobb snart!

Klem til marie!

Vi krysser fingrene for at alt ordner seg kjapt for dere!

Og Marie: Sånt ordner seg vet du, dere kommer ikke til å lide noen nød!

Marie: Krysser fingrene for at et vindu raskt åpner seg når en dør lukkes så brått. Det ordner seg som regel

... og Anette, Margrete, Monica, Mona, og Rak (quotene mistet navnene)

Skrevet

14.april MH til kull III, alle varslet og gitt tibakemelding - done

bestille time 19 mars partella sjekk, HD, AA og rygg røntgen av Arya. - done

Og der fikk jeg vond i magen :lol: :lol:

Skrevet
14.april MH til kull III, alle varslet og gitt tibakemelding - done

bestille time 19 mars partella sjekk, HD, AA og rygg røntgen av Arya. - done

Og der fikk jeg vond i magen :lol: :lol:

Patella-sjekk, er det også noe vi gjør? :o:P

Skrevet
Patella-sjekk, er det også noe vi gjør? :o:P

Det er noe jeg gjør ;) Det bruker veterinæren 30 sek på å gjøre.

Skrevet

KAJA!!!! Jeg skvatt så ******!!! :frantics: Haha, er det MULIG å være så mongo?!? Jeg er håpløs, ferdig snakka! :lol: Tør ikke å trykke på videoen engang. :teehe: Først etter å ha avreagert oppdaga jeg at du hadde skrevet navnet mitt på den. :P

Spent på å se om min standhaftighet fra forrige natt vil ha noe å si nå, eller om det er fritt fram for å forsøke å komme seg oppi den "ordentlige" hundesenga i natt også, i følge jentene.

Skrevet

Tusen takk for gode ønsker :) .

Pillene gikk ned med wienerpølse,canicur smaker visst høgg ,men mesteparten ble spist.

Da har han på åtte døgn spist to kalkunnakker,en halvkilo v&h en halv wiener og nesten en sånn boks fra veterinær.Heldigvis drikker han normalt!

Skrevet

Gode, lille Mozzaen min. I sted var hun sånn passelig irriterende, da var jeg tett og febersjuk, og hun påsto hun måtte ut og fortelle verden at "HUN HAR LØPETID!!!! :frantics: " seks ganger i timen. Men nå ligger hun sammenkrølla med hodet på hofta mi og passer på, og hver gang jeg får et ekstra kraftig hosteanfall stikker hun fram den søte, lille snuten sin og sier "uff da, det hørtes ikke bra ut. Er du sikker på at det går bra med deg?". Og når det går over, da flytter hun litt på seg, legger seg litt bedre til rette, og sier "åja, der gikk det over. Det var bra. Jeg legger meg heeelt inntil og passer på deg jeg, så oppdager jeg det hvis noe er galt. For det er jo oss to, ikke sant?"

Jeg er nok litt feber-emo, men... åh. søta.

Skrevet

Uff, "Kalde spor" er alltid så utrolig uhyggelig. Skal slutte å se på det. Svaner på en innsjø, hekk sammensatt av forskjellige rosetyper, ceccy sine dalmatinervalper, spirer i blomsterbedene om våren. Sånn, nå føler jeg meg ok igjen.

  • Like 3
Skrevet
Vel, ett av to er ikke så galt det da? :P

Japp. Høyden min traff de virkelig på. :lol: Men er jo litt morsomt hvordan folk lager seg bilder via nettet. :P

Hjemme, og godt å få av seg pulsmåler. Men jeg trur den gikk litt bananas på kaloriene. :P Jeg tviler på at jeg har brukt nesten 4000 kcal i natt altså. :lol:

Skrevet
14.april MH til kull III, alle varslet og gitt tibakemelding - done

bestille time 19 mars partella sjekk, HD, AA og rygg røntgen av Arya. - done

Og der fikk jeg vond i magen :lol: :lol:

Men rygg røntgen, hvorfor det? Skal vi andre gjøre det også? Er ikke vant til å tenke på ryggen også :P Er det vanlig å gjøre?

Skrevet
Han er det :D Jeg liker at han ikke er spesielt ydmyk og sånt jeg, han veit han er best han :lol:

Det er lov å være kjepphøy når man er best :D

14.april MH til kull III, alle varslet og gitt tibakemelding - done

bestille time 19 mars partella sjekk, HD, AA og rygg røntgen av Arya. - done

Og der fikk jeg vond i magen :lol: :lol:

:lol:

Tusen takk for gode ønsker :) .

Pillene gikk ned med wienerpølse,canicur smaker visst høgg ,men mesteparten ble spist.

Da har han på åtte døgn spist to kalkunnakker,en halvkilo v&h en halv wiener og nesten en sånn boks fra veterinær.Heldigvis drikker han normalt!

Det var ikke mye mat for en stor kar, nei *krysse fingre for at dette går over snart*

Knekkebrødsmuler i ermet...

Skrevet

En ganske utslitt kropp sier nei til å stå opp :-P se vi kan rime også :-P

Opp og ture til Fysio også jobbe hjemmefra noen timer.

Skrevet

Enten, så nærmer Malle seg løpetid, eller så ønsker hun ikke lenger å bo her. Det siste er det mest sannsynlige i mitt hode akkurat nå...
Noen som vil ha en liten, hendig hund, som stikker av i det sekundet du åpner døren? Hmm? Gratis? Rundsydd elgskinnbånd fåes med, slik at man kan prøve på å holde den lille utemte bikkja nogenlunde under kontroll. Hvis man rekker å sette på båndet før den stikker ut, selvsagt..
Sukk.

Nei, jeg skaffet med netflix i går, så som min helt egne anger-management-terapi skal jeg se litt på.. Ett eller annet.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...