Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 7.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sjekk ut min kule pappa med sin nye jakke!

Sånn ble den!  Guttungen var nok synlig i barnehagen i dag   Garnet ble veldig kult heklet opp. Forsøkte å ta nærbilde, men fargene ble litt wonky. 

Jeg elsker jobben min men jeg hater jobben min. Nå skal de kjøre sånn superteit greie med Hatteonsdag på førstkommende onsdag. Jeg kan virkelig ikke fordra sånt! Men man blir jo pokker meg straffa for

Posted Images

Skrevet

Jeg har strikket en feminin variant av fanajakken. Garnet jeg brukte er sterk fra du store alpakka, et veldig mykt og godt garn.

Wow, den var nydelig!! Så flink du er :)
Skrevet

Jeg har sydd regnkåpe og ullkåpe til mamma. Ble ganske fornøyd med regnkåpa, så tror jeg skal sy en til meg selv også.

10917833_10155099263020597_6489106340875

Stilig. :) Regnkåpe står på lista mi også i år, jeg må bare finne et mønster jeg er fornøyd med. Har du kjøpt eller tegnet selv?

Skrevet

Stilig. :) Regnkåpe står på lista mi også i år, jeg må bare finne et mønster jeg er fornøyd med. Har du kjøpt eller tegnet selv?

Jeg brukte mønster fra stoff og stil ( http://www.stoffogstil.no/Katalog/Monstre.aspx?group_id=9517 ). Syntes hetten var litt liten så når jeg skal lage en til meg så kommer jeg til å tegne hetten litt selv.

Uten om hetten så likte jeg mønsteret veldig godt. Har sydd i en glidelås som er noe kortere enn den de "anbefaler" i oppskriften.

Skrevet

Så fine farger! :)

Takk :)

Heklegarntips: Søstrene grene har billig bomullsgarn i veldig fine farger - turkise, lys sjøgrønn, lavendellilla, gammelrosa +++ for 15,90 (50g = 160m?)

  • Like 1
Skrevet

Jeg lurer på noe, siden jeg ikke er så god på å lese oppskrift. Skal kjedemaskene i begynnelsen telle som en hdc? Står ingenting om det i oppskrifta...

1. Magic Ring, chain 2, 10 hdc in the ring, join to the first stitch.
2. Chain 2, 2 hdc in each Stich, join (20)
3. Chain 2, *1 hdc, 2hdc* around, join (30)
4. Chain 2, *1 hdc, 1 hdc, 2 hdc* around, join (40)
5. Chain 2, *1 hdc, 1 hdc, 1 hdc, 2 hdc* around, join (50)
6. Chain 2, *1 hdc, 1 hdc, 1 hdc, 1 hdc, 2 hdc* around, join (60)
7. - 12. Chain 2, 60 hdc, join.

Skrevet

Da har jeg begynt på kjolen til barnebarnet, og leser litt nedover oppskriften. Når det står: Snu, og bytt til pinne 3,5 mm.

Hva betyr det? Skal jeg strikke en rett omgang mens jeg skifter? Jeg har strikket frem og tilbake og økt frem til da.

Skrevet

Da har jeg begynt på kjolen til barnebarnet, og leser litt nedover oppskriften. Når det står: Snu, og bytt til pinne 3,5 mm.

 

Hva betyr det? Skal jeg strikke en rett omgang mens jeg skifter? Jeg har strikket frem og tilbake og økt frem til da.

De mener nok: på neste pinne bytter du til større pinne.
Skrevet

Jeg leser det som at du skal snu arbeidet, skifte pinne og strikke videre?

De mener nok: på neste pinne bytter du til større pinne.

Takk! Klart det! Da ble det litt klarere for meg :D Men det vil komme flere spørsmål, tror jeg :aww:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...