Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nettopp ferdig med ett par doble votter i eurasierull og alpakka. Håndspunnet fra innerst til ytterst. Bare ett igjen, så er denne bestillingen ferdig :)

002.JPG007.JPG

De så utrolig gode ut! Sånne skal jeg ønske meg til jul :aww:

  • Svar 7.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sjekk ut min kule pappa med sin nye jakke!

Sånn ble den!  Guttungen var nok synlig i barnehagen i dag   Garnet ble veldig kult heklet opp. Forsøkte å ta nærbilde, men fargene ble litt wonky. 

Jeg elsker jobben min men jeg hater jobben min. Nå skal de kjøre sånn superteit greie med Hatteonsdag på førstkommende onsdag. Jeg kan virkelig ikke fordra sånt! Men man blir jo pokker meg straffa for

Posted Images

Skrevet

Når jeg fikk det til *kremt* så får du det til også, garantert! Jeg er ingen oppskrift-geek altså, skjønner lite av dem :icon_redface:

Se på videoene til drops design, start med begynnelsen for å si det sånn, og så luseleser du oppskriften. De har en egen video for sånne bestemors-ruter på Drops design.

Det finnes flere oppskrifter der ute på nettet på bestemorsruter (eller også kalt oldemorsruter eller mormor-ruter...!) men jeg synes akkurat denne var veldig "oppklarende":

http://strikkespinn...r-oldemorsrute/

Sammen med videoen på Drops Design så løsnet det for meg og jeg fikk det til :- )

Hmmm skeptsk. men ok :lol: Jeg syns det er så vanskelig å se hva som er masker og sånt når jeg skal hekle - så lurer på om jeg legger opp maskene feil. Må prøve på nytt endag, bare ha tak i noe lysere garn.

Skrevet

Virkelig supert med en slik tråd til å dytte på hekle/strikke lysten.

Jeg har strikket og heklet i mange år, men det kan gå år mellom bølgene med arbeidslyst :P

I sommer har jeg heklet endel, men så gikk jeg ned i en bølgedal igjen- og nå er det flere uker siden jeg tok i en heklenål.

Så håper denne tråden skal gi meg ett skikkelig tupp bak, så jeg får begynt igjen. Flere luer, og gode sokker til vinteren er planen. Og kanskje noen gaver til Jul. Kjøpte masse garn i sommer, så kan lage litt av hvert.

Lue_Juni12e_zps138c8035.jpg

IMG_4232_zps1809c57b.jpg

IMG_2632_zps6a80c339.jpg

IMG_2691_zps41636275.jpgIMG_4244_zps1534deec.jpg

  • Like 4
Skrevet

Jeg har akkurat den Mariusen i lys grå, mørk grå og hvit :D Farmor som har strikket til meg da, er så glad i den genseren :)

Må jo vise den frem også, her er den :D

P1010239.jpg

Likte virkelig fargen på denne :) Er den strikket i alpakka ull? Eller annen ull? :)

Skrevet

Likte virkelig fargen på denne :) Er den strikket i alpakka ull? Eller annen ull? :)

Oj, der spurte du vanskelig, hehe ;) Tror det er "vanlig ull"? :lol: Kan spørre farmor neste gang jeg er hjemme :)

Skrevet

Wow! Her var det mye fint! Det er det jeg sier, at soniser er så innmari flinke til alt mulig :lol:

Jeg har gått på en håndarbeidssmell og produsert ut av en annen verden den siste uken :lol: Sånn går det når man er i rekonvalesenstid...Det har blitt to luer, en genser, to halser, et hårstrikk (!) en bamse (ikke helt ferdig da) og et heklenåletui. Phu!

blogger-image-569864426.jpg

blogger-image--1170889511.jpg

blogger-image-1880239044.jpg

blogger-image--86018621.jpg

blogger-image-924904564.jpg

  • Like 1
Skrevet

*Fnis* Morsom oppskrift på tøfler: Etter alle omganger er forklart, forklares monteringen av tøffelen - og så helt til slutt står det "hekle en tøffel til". Jammen godt de sa fra om det, sånn at man ikke skulle slumpe til å ikke få det med seg.

  • Like 4
Skrevet

- og så helt til slutt står det "hekle en tøffel til".

:D :D

(sånn at ingen skal klø seg i hodet og utbryte "det er noe galt her i denne oppskriften altså, det mangler en tøffel!")

Skrevet

Flott tråd:) Driver med prosjekt gulvteppe av opprevet sengetøy jeg da. Nål 15. Var og knabbet de gamle fillenøstene etter min mors vev-virksomhet (misfargingen i midten er vann... håper det går bort i vask), og driver også med et annet ett (med nål i str. 20)av annet stoff som er litt mer selvvalgt i fargene ;)

post-10638-0-93082300-1348508799_thumb.j

Red: Ja, her er nr. 2, og nederst et bilde av den lille 20-nålen. Til info er jeg str. 11 i hansker..

post-10638-0-87631800-1348509016_thumb.j

post-10638-0-41534400-1348509047_thumb.j

  • Like 2
Skrevet

Sara, den hvite halsen der var fin! Har du oppskrift på den? :)

Takk! Den er strikket med dobbel tråd i garnet Iris Natur. Syyyykt deilig garn! Men det er visst vanskelig å få tak i akkurat nå, fordi alle strikker seg Dorthe Skappel-genseren i det garnet. Husker ikke hvor mange masker, men kanskje 52? Løst strikket på rundpinne. Også strikket jeg den skikkelig lang, slik at den kan trekkes over hodet som en hette. Den er veldig fort gjort :ahappy:

blogger-image-254896587.jpg

Skrevet

Ah ;) Hvilken str på rundpinnen? Veldig fint! Bare rette masker altså? :)

Husker ikke størrelsen på rundpinnen, men ganske tykk ja. Bare rette masker :ahappy:

Skrevet

Jeg har strikket min første sokk! *stolt*

Altså, kan ikke si den ble perfekt, men det likner i allefall på en sokk :lol: Øvelse gjør mester, håper jeg...

5421C848-E440-4859-9618-6C987269B239-2755-000002CA73376C50.jpg

Skrevet

:lol:

Jeg har begynt på stripekjolen jeg. Men så innså jeg plutselig at jeg strikka frem og tilbake i stedetfor rundt (var så konsentrert om denne patentstrikken jeg, som jeg forøvrig fikk til :D ), og da først så jeg at rundpinnen jeg har kjøpt er for lang for kjolen :lol: Jeg har 80cm rundpinne jeg, og kjolen blir max 70 cm i diameter :icon_redface: Jaja, da lærte jeg det da.

Er kommet godt i gang med Marte-halsen da, den er moro å strikke, enkelt mønster og så det går så fort. Og så elsker jeg garnet, strikker i Fin fra DSA. Men dyrt var det..

  • Like 1
Skrevet

:lol:

Jeg har begynt på stripekjolen jeg. Men så innså jeg plutselig at jeg strikka frem og tilbake i stedetfor rundt (var så konsentrert om denne patentstrikken jeg, som jeg forøvrig fikk til :D ), og da først så jeg at rundpinnen jeg har kjøpt er for lang for kjolen :lol: Jeg har 80cm rundpinne jeg, og kjolen blir max 70 cm i diameter :icon_redface: Jaja, da lærte jeg det da.

Er kommet godt i gang med Marte-halsen da, den er moro å strikke, enkelt mønster og så det går så fort. Og så elsker jeg garnet, strikker i Fin fra DSA. Men dyrt var det..

Husk at Fin siger i vask, så hvis du er opptatt av å ikke ha den for lang, må du strikke den litt kortere enn oppskriften sier. :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
    • Hovawart er vel en vokterhund mer enn en gjeterhund, altså type hunder som går sammen med flokken og passer på dem. Det vil si at de er noe mindre førerorienterte og mer selvstendige, blant annet. Det er ikke fryktelig mange av dem i Norge, og de få jeg har møtt har hatt varierende gemytt, men det er lenge siden nå.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...