Gå til innhold
Hundesonen.no

Den store baby(og barne)tråden <3


Recommended Posts

  • Svar 9.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fineste Tuva Marie ligger på brystet. Hun kom 21.29. Fin fødsel og alt står bra til. Lungene virker eksemplarisk!

Gratulerer masse til Marie og Øyvind med lille Johanne :D :banana: Hun kom 17:42 og alle 3 har det bra!!! *være flink og oppdatere sonen*

Verdens fineste lille jente kom til verden 00.04 i natt etter en stri tørn på fødestua. Hadde verdens beste jordmor siste økt og ung assistentlege som var fabelaktig, begge to bidro til at opplevelse

Posted Images

Skrevet
The race is on! Jeg har derimot jukset litt og blitt igangsatt slik på tampen av dagen:P

Oi! Lykke til du og! :)

Skrevet

Heia heia heia! Jeg har sendt gode tanker til Maries livmor i hele dag! Fødestøv sendte jeg via tekstmelding til Garmen livmor for ikke lenge siden, og nå pumper jeg ut Fødestøv til ElZorros også!

Puh! Blir rent sliten av dette jeg, å være en livmor-cheerleader er jammen ikke bare bare. :D

  • Like 7
Skrevet

Heiarop herfra også, til både Marie og ElZorro. Dette er tydeligvis den store fødedagen!!!! :cheerleader::cheerleader:

Og Garmen, nå må du snart komme inn her og si at ting er i gang også!!

Skrevet

Æææh, snur ryggen til et øyeblikk så popper hele hurven! Ingen endringer her (send noen flere poser fødestøv, Mari), men heia heia til dere som er i gang! Snart har dere fine små bebiser, akkurat som Soelvd :wub:

Og Soelvd, jeg fikk dårlig samvittighet etter jeg hadde lagt meg etter siste posten. Det var bare meningen å være morsom asså, ikke å være frekk :icon_redface:

Skrevet

Jeg skal bli filletante til ei lita jente!!! :wub::blissysmile:

Fikk se de første bildene av henne i dag, og jeg kjenner at jeg gleder meg så stort nå! :D

Ellers! Bøtter og spann av fødestøv sendes nå til folket! Kom'åån! :babybanana:

Skrevet

Hurraaa, heia heia!

Æææh, snur ryggen til et øyeblikk så popper hele hurven! Ingen endringer her (send noen flere poser fødestøv, Mari), men heia heia til dere som er i gang! Snart har dere fine små bebiser, akkurat som Soelvd :wub:

Og Soelvd, jeg fikk dårlig samvittighet etter jeg hadde lagt meg etter siste posten. Det var bare meningen å være morsom asså, ikke å være frekk :icon_redface:

Haha. Jeg tåler en spøk jeg altså. To og tre også :lol: Og tro det eller ei, jeg har ikke det minste dårlig samvittighet for at jeg har den fine lille tøtta her altså :D

Og akkurat når jeg trodde hun ikke kunne bli finere (om noen blir så blendet av den vakre babyen at de ikke ser det så sikter jeg altså til genseren)

48166_10151417208862225_1649510797_n.jpg

  • Like 12
Skrevet

Fødestøv sendes alle som ønsker! Tenk!! TO på en dag (kanskje)! Kan jo ikke gå vekk fra denne tråden nå :wub:
F5 tasten får hard medfart. Lykke lyke til til deg også ElZorro!
Her sendes masse fødestøv: f020.gifsom forhåpentligvis skal bli noen sånne: c065.gif

Oooog som om det ikke er nok babypreik her har en god venninde termin i dag hun også (men har ikke hørt noe). Og vi skal bli faddere for den lille hun venter!

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...