Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest Belgerpia
Skrevet

Oh yes, det er MYE lyd ellers. Og det husker jeg jo fra de tidligere valpekassene jeg har vært borti også. Herlighet for et bråk noen ganger. :) Men matbiten har jeg aldri vært med på før, så den kom som en overraskelse. Kanskje naivt å tenke at DER skal de liksom være stille :lol:

Du hadde jo fått hetta om du hadde sett Tjukken fra Dina's første kull i aksjon - han stod midt i matfatet og spant rundt, supte i seg maten mens han hele tiden knurra på innoverpust.... Han har ikke spesielt mat eller ressursforsvar som voksen så jeg ville pustet med magen.

  • Svar 207
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Heisann folkens... Etter anbefaling fra fostermor til Bendik datt jeg innom her på Hundesonen... Og her fant jeg jo jaggu innlegg om Bendik og hans søsken .. Bendik er da mitt nye barn, og vi koser

Høres bra ut. Tenker hun skal få være med en liten tur rett borti skogen her, kanskje hun vil gå et godbit-spor feks. Eller trene noen triks, tror hun har godt av å få brukt hodet sitt litt. Tror no

Så kan jeg med glede fortelle at også Tipsy har fått seg et hjem! Hun skal til et indisk par (som ikke spiser hunder)! Herlige folk med masse humør og kjærlighet å gi. Tipsy likte de også veldig godt

Posted Images

Skrevet

Du hadde jo fått hetta om du hadde sett Tjukken fra Dina's første kull i aksjon - han stod midt i matfatet og spant rundt, supte i seg maten mens han hele tiden knurra på innoverpust.... Han har ikke spesielt mat eller ressursforsvar som voksen så jeg ville pustet med magen.

Haha - da hadde jeg fått hetta ja :lol: Godt å høre det gikk bra med han, da er det håp for disse også.

Skrevet

Fineste Emira har fått seg et nytt hjem :) Vi har 3 valpekjøpere til vi antar kommer til å kjøpe valp, men de skal komme på besøk først. Så da har mest sannsynlig halve gjengen fått sge nye hjem (synes ikke det er så ille med tanke på at de bare har liggi ute på finn i en uke).

Fine Emiraen

564323_10150707210137225_772132224_9044016_796589065_n.jpg

  • Like 3
Skrevet

Jeg synes Monti er skikkelig tøff som tør å ligge på ryggen og skreve med alle de pirayaene der rundt seg! :lol: Flinkeste gutten!

Han er vel ikke helt klar over hva han driver med selv, haha.. :lol:

Skrevet

Har dex fått hjem?

Nei.

Men kan jo legge til at ingen av valpene blir solgt etter utseende. Det blir gjort en vurdering av om personene passer og deretter blir det valgt ut valp som vi tror passer til personen. :)

Skrevet

Jeg har ikke mulighet til å ha hund så vurderer nok ikke. Bare nysgjerrig på om noen har falt for dex både av utseende og personlighet og ønsket seg han :) Han er min favoritt og ene filmen av han var jo bare herlig :D

  • Like 1
Skrevet

Enits vurderer valp! Dex sjarmeeeerer! (neeeida :whistle: )

Veldig bra at flere får seg hjem! :)

:lol: Ja, han er en tøff gærning som sjarmerer alle som er innom ;)

Skrevet

Å herregud!

De filmene ble for mye for meg ass... jeg døde nesten av valpesyke...

jeg har lyst å kjøpe hele gjengen... favoritten er den litt korthårede med skjevt jevnt bless...den er nyyyyyyydelig!!

Guest lijenta
Skrevet

Godt at valpene begynner å få eiere som er klare til å overta når tiden er der

Skrevet

Å herregud!

De filmene ble for mye for meg ass... jeg døde nesten av valpesyke...

jeg har lyst å kjøpe hele gjengen... favoritten er den litt korthårede med skjevt jevnt bless...den er nyyyyyyydelig!

Hehe, ja. Han er nyyyydelig sjarmerende :)

Godt at valpene begynner å få eiere som er klare til å overta når tiden er der

Helt klart. Venter en god del respons nå over påske. Er ikke høytid rett før påske dessverre.

Minst en raring somk får oppoverører, uten tvil :lol:

560960_10150716120852225_772132224_9072009_1770531445_n.jpg

Skrevet

Hvordan syns du det har vært (og er) å være "valpemor" egentlig? :) Er det noe som frister til gjentagelse?

Skrevet

Så fantastisk jaktgolden du har, skikkelig godgutt. :D

Takk, han er helt utrolig :wub:

Hvordan syns du det har vært (og er) å være "valpemor" egentlig? :) Er det noe som frister til gjentagelse?

Skal jeg si som samboern, kanskje? "Det hadde vært bedre om vi fikk betalt for de" :lol:

Jeg synes det er superålreit. Jeg lærer enormt mye, synes det er fantastisk gøy å se på utviklingen av de og ikke minst får jeg en god overdose kos hver eneste dag. Og ellers ler vi av de dagen lang, så mye rart de finner på! Men selvsagt. Dritt og piss overalt, en real vaskejobb minst en gang om dagen og valper som hyyyler for oppmerksomhet (jada, mat har de fått, det er oppmerksomhet de vil ha :lol:) klokka sju på morgenen krever jo sitt. For ikke å snakke om foring, alle skal ha oppmerksomhet, sosialiseres, de får turer ut, etc. Så mye jobb!

Gjentakelse? Absolutt (selv om jeg tok denne muligheten fordi jeg er sikker på at den ikke byr seg igjen, vi kommer nok aldri til å drive med avl). Akkurat nå? Nei takk :lol: Men absolutt senere om muligheten byr seg. Dessuten er det helt priceless å ha familier på besøk som nesten ikke klarer å gå fra de igjen. Og som sender meldinger, ber om bilder, etc hele tiden fordi de gleder seg sååååå mye. :wub:

  • Like 3
Skrevet

Tror du Dex får beholde navnet sitt? *håpehåpe*

Tror ikke det, dessverre. :)

I løpet av helgen har flere brikker falt på plass og 4 fantastiske familier har vært på besøk og de skal alle ha valp. Alle sammen reiser til bergensområdet. Så nå er det kun Fant igjen som trenger et hjem! Resten reiser i løpet av neste uke og uken etter.

Rettelse: alle har nå fått hjem!

  • Like 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...