Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 340
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

En svenske i veivesenet fikk i oppdrag å male den gule midtstripen på riksveien. Den første dagen malte han 400 meter, den andre dagen 250 meter og den tredje dagen bare 100 meter. Sjefen hans var mis

Posted Images

Skrevet

Jeg fatter ikke at jeg sa ja til Bø. Opp midt på natta. Sikkert dårlig vær - er alltid det. Kø og hurrameg rundt :-p Er glad jeg slipper kjøre i alle fall. Bare skal sitte på. Så får jeg klistre på meg et glis for husfredens skyld. I tillegg har idiotene skaffet seg schäfervalp. Yey!

Skrevet
var en sånn dagens mann parodi:p CA og FF stod ighen til slutt da "mannen" spurte om han hadde vært bortpå noen av dere før. FF hadde hatt sex med han og CA hadde fått den i rumpa. så da gadd ikke mannen å dra på date med noen av de:P

Foreningen vår ble disset av en anne under revy i går, shø :P

Skrevet

Tejfölös öntet

Skulle bestille pizza og lette etter noen som solgte rømme også, vanligvis står det bare Tejföl, så måtte spørre google hva dette lange, skumle ordet var.. det betyr rømmedressing for de som lurer.

Skrevet

Tompalla ja Tainalla on neljä koiraa. Sunnuntaiaamuna kello 1.30 kaukasianpaimenkoira Minskin tytär Lucy (Heart of Champs Crimea) herätti Tompan ja Tainan hurjalla haukunnalla. Sille yritettiin kertoa, että mene nyt nukkumaan, mutta se vaan jatkoi unen häiritsemistä. Tomppa ajattelinkin, että ulkona liikkuu vieraita, koksa ulkovalo näytti palavan. Lucyn sinnikkyyden ansiosta oli sängystä noustava, ja ikkunasta paljastuikin vakava näky: navettarakennus oli täysissä liekeissä.

  • Like 1
Skrevet

NANSTOP

og jeg legger til: HVA ****? Aner ikke hvor det kom fra eller hva det er :P

edit: etter et google søk fant jeg ut at jeg har vært inne å kikke på Norfolk kennelen Nanstop :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...