Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Bris har fått seg Fanagenser

Hage til Thorvald og tomannsbolig til oss

Dyreste hundeutstyret jeg noen gang har kjøpt

Posted Images

Skrevet

Har bestilt lysende halsbånd fra ebay jeg også, men ikke helt samme som avbildet på forrige side. Koster jo så og si ingenting, under 100lappen for 4 halsbånd inkl batterier, inkl frakt.. I Norge hadde du passert 100kr bare for batteriene..

  • Like 1
Skrevet

Har bestilt lysende halsbånd fra ebay jeg også, men ikke helt samme som avbildet på forrige side. Koster jo så og si ingenting, under 100lappen for 4 halsbånd inkl batterier, inkl frakt.. I Norge hadde du passert 100kr bare for batteriene..

Hva søker man på da?

Skrevet

Samboer kom nettopp hjem med en skikkelig god seng/teppe til pelsen, som vi har på soverommet. Vi har forsøkt å kjøpe slikt før, men det har enten blitt ignorert, lekt med eller spist opp.

Men nå har jammen meg gutten begynt å bli voksen, og sengen blir brukt! :lol: Vi vurderer å kjøpe èn til for å ha i stua.

20131004_070104_zps9b813ad2.jpg

  • Like 1
Skrevet

Det kan nok stemme, må innrømme at jeg ikke husker merket. :)

:lol:

Mente det var det jeg akkurat har kjøpt! :) Tror ikke det er det du har :P beklager hvis det var utydelig!

Skrevet

En kjempe god og deilig fleecegenser fra wippetix. Jeg har bestilt den lang, og den dekker godt nedover lårene og rompa hennes. :ahappy:

Og så har jeg bestilt en fleecevest og et regndekken fra rappfoten. Veldig spent på det :D

Skrevet

Mitt siste kjøp var ett griseøre, to poser godbiter, en med frysetørket oksekjøtt og en med noe små bein formede godiser i, en skinflat, men kjempe myk, lang vaskebjørn med pipelyd i og RC Medium Junior. Nå er vi klare for i morgen :D

  • Like 2
Skrevet

Björkissele til Vida og tjenestetegn til Noomi. :)

Noomi er stor jente nå og fortjener sitt egent! :aww:

HVA??!?! HVA er det du sier? :frantics: har hun gått opp fra baby? :P

Skrevet

HVA??!?! HVA er det du sier? :frantics: har hun gått opp fra baby? :P

Rettelse. Hun har blitt en stor baby, og fortjener sitt egent, siden hun skal bli konkurransehund på årntli til neste år. :aww:

Skrevet

Wohoo, hurtta micro fleece overall kommet i posten og den passet, dog spørs det om jeg var litt mer happy for den enn Varga :P men den blir nok fin og ha som pausedress på kalde dager.

Divinedog har krysset av for vareprøve på tollklareringen, er det for at man skal slippe toll?

Skrevet

Wohoo, hurtta micro fleece overall kommet i posten og den passet, dog spørs det om jeg var litt mer happy for den enn Varga :P men den blir nok fin og ha som pausedress på kalde dager.

Divinedog har krysset av for vareprøve på tollklareringen, er det for at man skal slippe toll?

Det er for at du skal slippe å betale svensk toll i tillegg til norsk når den kommer over grensa :) Så ikke gå bananas i nettbutikken!

  • Like 1
Skrevet

Radio til jentene.

Har brukt 1 år på å kjøpe ny etter at den gamle tok kvelden. Har den på hunderommet når de er alene hjemme og kjekt når jeg steller de :)

8993490632734.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...