Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Å! Alt for mange valper på sonen for tiden..! Har du kjøpere til alle?

Gudameien så herlige...! :wub: Gleder meg til å se bilder av de vokse. SH som ikke blir søtere jo mer de nærmer seg 8 uker osv da.. :wub:

  • Svar 351
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Takk for alle gratulasjoner! Ble ikke rare søvnen. Får ta det igjen nå snart Det går bra med mor og valper. Kvikke og livatte små valper de som har kommet. Jeg har slept mor Denali ut på do 3

Da har værkullet ankommet og jeg er stuptrøtt så jeg skal gjøre som Denali og ta en blund De ble 6stk, 4 svart/hvite og 2 rød/hvite. Kjønn må kontrolleres på nytt når hjernen har fått seg en hvi

Nå har alle flyttet så dette blir vel siste posten her på en stund. Kan jo være fint å oppdatere en gang innimellom Bor nå på Nesodden og heter fortsatt Lune Har flyttet til Sandefjord og h

Skrevet

Awwwh! :cry::heart: Så nydelige små! Og for en nydelig mamma! Gratulerer med småtasser i hus, gleder meg til flere bilder når de vokser litt til og blir sånn.. Uimotståelige. :rofl:

Guest Belgerpia
Skrevet

Gratulerer så mye med bebiser - jeg gleder meg VILT til å se bilder av de ettersom de vokser til..

Skrevet

Gu så nydelige da! Og fantastiske navn, de kommer virkelig til å skille seg positivt ut :)

Jeg fikk lyst til å stjele en av de røde jeg..

Skrevet

vaerkullet-nyfoedt4.jpg

Snøfrost Lune Fønvind

Bare tisper skal man vel ikke klage på, eller hva? :D Fantastisk!

Jeg likte den røde som lå der helt alene med det vakre blisset :wub: Den skal hete Lune Fønvind, tenk! :aww: Også kalles hun for Lune! Selvfølgelig! Det hadde passet perfekt! :wub:

Gleder meg til bilder når de vokser til!

Skrevet

Tusen takk for alle gratulasjoner med de små. Det er verdens beste underholdning å sitte å se på de små, selv om de ikke gjør så fryktelig mye ennå :w00t:

Moro at flere av dere liker de røde. Synes "alle" har svarte som favorittfarge til vanlig ;)

Å! Alt for mange valper på sonen for tiden..! Har du kjøpere til alle?

Gudameien så herlige...! :wub: Gleder meg til å se bilder av de vokse. SH som ikke blir søtere jo mer de nærmer seg 8 uker osv da.. :wub:

Jeg har antagelig kjøpere til alle, men det er ikke helt sikkert. Er ikke ferdig med silingen, og for noen er ei tispe feil kjønn ;)

Gaad, sorte huskyer! Håper ingen av de har blå øyne :(

Nydelige :wub:

Blå øyne er det ikke store sjansen for. Men man skal aldri si aldri.

Bare tisper skal man vel ikke klage på, eller hva? :D Fantastisk!

Jeg likte den røde som lå der helt alene med det vakre blisset :wub: Den skal hete Lune Fønvind, tenk! :aww: Også kalles hun for Lune! Selvfølgelig! Det hadde passet perfekt! :wub:

Gleder meg til bilder når de vokser til!

Alle har et hvitt bliss, de er ganske like i maska hele hurven. Men heldigvis er det andre tegninger på de som gjør at jeg kan skille de fra hverandre :)

Skrevet

Moro at flere av dere liker de røde. Synes "alle" har svarte som favorittfarge til vanlig ;)

Alle har et hvitt bliss, de er ganske like i maska hele hurven. Men heldigvis er det andre tegninger på de som gjør at jeg kan skille de fra hverandre :)

Jeg liker litt sånn svak rødfarge best. Slik som denne

siberian_husky_7.jpg

Jeg liker vel egentlig den svake sort/grå fargen best også. Vet ikke hvorfor, men de ser bare smashing ut slik! :drool: Slik som den du la ut i Westminister dog show tråden.

winniebalto.jpg

  • Like 2
Skrevet

Moren til Denali er lyserød, men det visste jeg ikke kom i denne kombinasjonen da begge foreldrene har monokrom farge (svart). Lys svart som du kaller det er grå ;) Monokrom farge er recessivt for agouti farge, så ingen overraskelser der :)

  • Like 1
Skrevet

Hælledussen for noen søte små nurk! Liker at det er så mange kull på sonen nå og gleder meg til å se flere bilder etterhvert. Synes forøvrig at Plaskende Regn skal havne i Bergensområdet, hehe. Og bli sonenhund, sånn at hun kan bli med på fellesturer her etterhvert. :yes:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...